ویزای کار برزیل

 

کار در برزیل دارای شرایط و ریزه کاری های خاص خود می باشد که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ویزای کار برزیل با مشاوران و کارشناسان مجرب سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی ،تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی در این زمینه بهره مند گردید.

  کار دربرزیل و شرایط عمومی آن

قبل از بررسی شرایط ویزای کار در برزیل در ابتدا به مقدمه ای کوتاه در باب کشور برزیل می پردازیم.  برزیل بزرگ ترین و پر جمعیت ترین کشور در آمریکای جنوبی است. زبان رسمی مردم بزریل پرتغالی و پایتخت این کشور شهر برازیلیا می باشد. برزیل شرقی ترین کشور آمریکای جنوبی بوده و با همه کشورهای آمریکای جنوبی به جز شیلی و اکوادور هم مرز است. برزیل قدرتمندترین اقتصاد را در آمریکای جنوبی دارد و دارای زمین های کشاورزی و منابع طبیعی بسیاری است که عمده در آمد این کشور هم ازکشاورزی و معدن است.

کشور برزیل با داشتن بخش های وسیع کشاورزی ، معدن نیروی کاردارای تولید ناخالص داخلی بسیاری است و تمام اینها در مجموع سبب شده است که برزیل  قدرت اقتصادی منطقه شود.  مساحت برزیل ۸،۵۱۵،۷۶۷ متر مربع و جمعیتی بالغ بر ۲۱۰،۳۳۸،۰۰۰ نفر دارد.  تنوع آب و هوایی بسیاری در برزیل وجود دارد اما بخش گسترده ای از آن گرمسیری است

ویزای کار برزیل و معرفی آن

به منظور کار در برزیل، اخذ ویزای کار این کشور ضروریست. ویزای کار برزیل دارای انواع مختلفی می باشد. سه نوع ویزا را می توان برای کار در برزیل دریافت کرد.

نوع اول : ویزای کار موقت (vitem )

نوع دوم : ویزای کار دايم است که به آن Permanent work visa (“Visto Permanente”)

نوع سوم : ویزای تجاری کوتاه مدت vitem ll

مرسوم ترین این ویزاها  ویزای کار برزیل می باشد که در واقع یک نوع ویزای کار موقت است و معمولاً این ویزا برای افراد زیر که با پیشنهاد شغلی به کشور برزیل وارد می شوند اعطا می شود.

 • نیروهای فنی
 • محققان
 • نیروی خدمات حرفه ای

برای دریافت این نوع از ویزا شما نیاز به قرارداد کاری از کشور برزیل دارید که مورد تایید وزارت کار برزیل باشد. برای دریافت این ویزا شما باید بتوانید ثابت کنید که دو سال سابقه کاری مرتبط در زمینه مورد نظر، مدارک تحصیلی ۹ ساله و یا مدرک دانشگاهی معتبر با یک سال سابقه کاری و یا مدرک فوق لیسانس بدون نیاز به سابقه کاری دارید.

ویزای کار برزیل و مدارک مورد نیاز ویزای کار برزیل

ویزای کار در برزیل انواع مختلفی دارد و همه ویزاهای کار در برزیل به شرایط خاصی مرتبط می شود .برای اخذ ویزای کار در برزیل و اقامت در برزیل و همچنین یک دستمزد خوب و کافی در برزیل گام اول توسط کارفرمای آینده شما باید صورت گیرد، به این ترتیب که کارفرمای شما باید کلیه مدارک لازم و دیگر اسناد رسمی و مهم را به وزارت کار و استخدام برزیل ارسال نماید، پس از ارسال اسناد باید دید که آیا وزارت کار و استخدام برزیل برای شما ویزای کار اعمال کرده است یا خیر،که برای مطلع شدن از این موضوع باید به سفارت برزیل یا کنسولگری در کشور خود بروید،

جهت اخذ ویزای کار برزیل مدارک زیر مورد نیاز است:

 • رزومه کاری
 • دعوتنامه کاری
 • مدارک و اسناد آموزشی
 • سابقه کاری مرتبط
 • گذرنامه معتبر
 • عدم سو پیشینه
 • دو قطعه عکس بایومتریک

این مدارک را باید به سفارت ارائه نمایید که بسته به نوع ویزای کار مدارک مورد نیاز متفاوت است. تمام اسناد و مدارکی که شما ارائه نموده اید توسط مقامات برزیلی باید تایید شود، البته لازم به ذکر است که قبل از ارسال مدارک باید آنها را به زبان پرتغالی ترجمه نماید.  جهت  اقدام به اخذ ویزای کار در برزیل گذرنامه شما باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد، همچنین دو عکس در اندازه پاسپورت و یک گزارش از پلیس حاکی بر اینکه شما هیچ سابقه کیفری نداشته اید که اعتبار آن نباید بیشتر از ۳ ماه باشد .

معمولاً برای اتباع خارجی که جهت کار در برزیل به خاک برزیل آمده اند به خصوص کارمندان خارجی ابتدا اجازه کار موقت به مدت ۲ سال صادر خواهد شد که برای تمدید ویزای موقت کار دو ساله شما می توانید قبل از ۳۰ روز مانده به انقضای اجازه کاراقدام نمایید بعد از این دوره ۴ ساله شرکت شما می تواند برای اخذ ویزای کار دائم اقدام نمایند. ویزای کار در برزیل تنها برای افرادی صادر می‌شود که کارفرمایان آنها شرکتی را در برزیل ثبت کرده باشند.

ویزای کار برزیل و نرخ بیکاری در برزیل

نرخ بیکاری یکی از موارد مهم در زمینه کار در برزیل محسوب می شود. نرخ بیکاری در برزیل از اکتبر ۲۰۱۸ تا فوریه ۲۰۱۹ روند سعودی داشته و به ۱۲.۴رسید. این میزان از نرخ بیکاری بیشترین نرخ بیکاری در طی ۶ ماه قبل از فوریه است. شایان ذکر است که متوسط نرخ بیکاری در برزیل از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹ عدد ۹.۵۳ بوده است. در طول این فاصیه زمانی مربوط به مارچ ۲۰۱۷ که این عدد به ۱۳.۷ رسید. کمترین میزان نرخ بیکاری در این مدت نیز مربوط به دسامبر ۲۰۱۳ است که نرخ بیکاری به ۶.۲ تنزل پیدا کرد.

با توجه به این نرخ بیکاری و اولویت استخدام نیروهای کار برزیلی دریافت دعوتنامه کاری از برزیل امری بسیار دشوار است. در کنار این مسائل این نکته که کاریابی به زبان پرتغالی باید انجام پذیرد. توصیه می شود اگر علاقمند به دریافت ویزای کار هستید قبل از هر چیز نرخ بیکاری و شرایط استخدام نیروی کار متخصص آن کشور را مورد بررسی دقیق قراردهید. کشورهایی نظیر کانادا، استرالیا، آلمان و اتریش می توانند انتخاب های بسیار خوبی برای شما باشند.

ویزای کار برزیل و مشاغل مورد نیاز 2019 برزیل

به منظور کار در کشور برزیل، اطلاع از بازار کار این کشور و کمبودهای شغلی آن دارای اهمیت بسیاری می باشد. به این منظور اداره کار برزیل هر ساله مشاغلی را که دارای بیشترین کمبود نیروی کار در آن است را منتشر می کند. مشاغل مورد نیاز در سال ۲۰۱۹ در برزیل به شرح زیر است:

مهندسی عمران و الکترونیک متخصص گردشگری
مدیریت پروژه زمین شناسی
مدیر فروش توسعه دهنده کسب و کار
تکنسین ها و متخصصان در زمینه گاز، معدن، نفت، برق، خدمات و زیرساخت ها حسابدار
متخصص مالی مدیریت
مهندس کشاورزی متخصص کشاورزی
متخصص فناوری اطلاعات متخصص داروسازی
معلم (به خصوص معلمان زبان انگلیسی) بازاریابی
اقتصاددان متخصص ارتباطات
مدیر فروش مدیر معدن
تجزیه و تحلیل اطلاعات کسب و کار مدیر بازاریابی تجاری
مدیران حمل و نقل

البته برای کاریابی در برزیل مهم ترین نکته برای متقاضیان کار دانش بالای زبان پرتغالی است. در کنار مدرک تحصیلی و تخصص و سابقه کاری ارايه مدرک زبان در امر کاریابی بسیار با اهمیت است.

سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  و میزان حقوق در برزیل

میزان حقوق در کشور برزیل بسیار متفاوت است. پایین ترین میزان حقوق خالص در این کشور معادل ۱۰۶۸ رئال برزیلی و یا ۲۷۲ دلار در ماه است که به عنوان حداقل حقوق از سوی دولت تعیین شده است. اما در واقعیت امر حقوقی که کارمند از کارفرما دریافت می کند بالاتر از این میزان است. برای شفاف تر شدن این مساله به چند رزومه کاری و میزان حقوق آنها در کشور برزیل می پردازیم. دقت بفرمایید که این مبالغ میزان حقوق اولیه است که هیچ مبلغی از آن کسر نشده است. در بهترین حالت ۲۰ درصد از این مبلغ در زمان پرداخت کسر خواهد شد.

این نمونه ها نیز به عنوان مثال است و بنا بر تغییراتی مانند تغییر در شهر، سن ، کارفرما ، نوع شرکت و  … این دستمزد ها تغییر خواهند کرد. یک مهندس مکانیک با ده سال سابقه کار و مدرک لیسانس ۳۷ هزار دلار در سال .استاد زبان پرتغالی در دانشگاه  با مدرک دکتری سالیانه در حدود ۳۸ هزار . مسئول خدماتی با ۱۵ سال سابقه کار و تحصیلات ابتدایی ۲۵ هزار دلار در سال. مسئول مالی با مدرک کارشناسی ارشد و ۴ تا ۸ سال سابقه کار ۵۷ هزار دلار در سال. مدیر آی تی با مدرک کارشناسی ارشد و ۱۲ تا ۱۶ سال سابقه کار ۶۱ هزار دلار در سال.

ویزای کار برزیل و نحوه کاریابی در برزیل

کاریابی در برزیل به دو صورت آنلاین و حضوری صورت می پذیرد. البته برای افراد خارجی که ویزا و یا اقامت برزیل را ندارند به صورت آنلاین و از طریق سایتهای کاریابی خواهد بود. چنان چه ویزای برزیل را داشته باشید، می توانند با مراجعه حضوری به موسسات کاریابی و ارائه مدارک تحصیلی ، سوابق کاری و رزومه خود برای کاریابی اقدام نمایید. البته با توجه به نرخ بالای بیکاری در برزیل ونیاز به داشتن توانایی و دانش بالای زبان پرتغالی می توان گفت این کار بسیار دشوار خواهد بود. شما می توانید به راحتی در کشورهای قدرتمند و صنعتی اروپا نظیر اتریش و آلمان با ویزاهای جستجوی کار وارد خاک این کشورها شوید و به جستجوی کار در زمینه کاری و تحصیلی خود بپردازید ، یا از طریق برنامه های اسکیل ورکر کانادا و استرالیا و نیوزلند اقدام به مهاجرت کاری نمایید.

ویزای کار برزیل و موسسات کاریابی در برزیل

برای اینکه بتوانید از شرکت و یا کارفرمایی در برزیل دعوتنامه کاری دریافت نمایید باید رزومه کاری و مدارک تحصیلی خود را به موسسات کاریابی ، شرکت های خصوصی و دولتی و خصوصی کاریابی و سایت های کاریابی در برزیل ارسال نمایید.موسسه های کاریابی خصوصی معمولاً به این شکل عمل می کنند که مبلغی را به عنوان پیش پرداخت دریافت می کنند، برای شما مصاحبه کاری با کارفرما هماهنگ می کنند و در صورتی که آن مصاحبه منجر به قرارداد کاری شود با توجه به حقوق شما باقی مبلغ را دریافت می کنند.

برترین سایت های کاریابی

بزرگترین موسسات کاریابی

 • http://www.infinitybrazil.com.br
 • https://atlasprofessionals.com
 • https://jobnexus.com/brazil

ویزای کار برزیل و بررسی ویزای همراه

چنانچه شخص بتواند ویزای کار موقت و یا ویزای کار دائم از برزیل دریافت نماید، می تواند برای همسر و فرزندان زیر ۲۴ سال خود که ثابت نماید وابستگی مالی به وی دارند، در حال تحصیل می باشند و ازدواج نکرده اند درخواست ویزا ی همزمان (vitem xl) نماید. در این روش برای افراد خانواده هم کارت اقامتی نظیر نفر اصلی صادر می شود. تحصیل در مدارس دولتی برزیل به زبان پرتغالی برای فرزندان به صورت رایگان می باشد و می توانند از خدمات درمان رایگان در برزیل برخوردار شوند.

ویزای کار برزیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در برزیل

چنانچه موفق به دریافت ویزای کار برزیل شوید برای شما کارت اقامت دو ساله صادر می شود، که برای تمدید کارت اقامت باید ۳۰ روز قبل از اتمام اعتبار کارت اقدام نمود. این اقامت برای دو سال دیگ تمدید می شود. با ۴ سال کار تمام وقت در برزیل می توانید برای دریافت کارت اقامت دائم برزیل اقدام نمایید. پس از دریافت کارت اقامت دائم بعد از گذشت ۴ سال می توانید جهت اخذ پاسپورت برزیل اقدام نمایید. لازم به ذکر است کشور برزیل  از سال ۱۹۹۴ تابعیت مضاعف را می پذیرد.

شرایط مورد نیاز جهت دریافت پاسپورت و تابعیت برزیل:

 • ۴ سال اقامت بی وقفه در برزیل برای دارندگان اقامت دائم برزیل

برای اشخاصی که همسر ،والد و یا فرزند برزیلی دارند فقط یک سال اقامت کافی است

 • داشتن منابع مالی کافی برای اقامت شخص و خانواده
 • افرادی که تخصص و توانایی حرفه ای بالا در زمینه های علمی یا هنری دارند پس از دوسال بعد از اخذ اقامت دائم می توانند برای دریافت پاسپورت برزیل اقدام نمایند

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

ویزای کار برزیل و سخن پایانی

ویزای کار برزیل، شرایط اخذ ویزای کار برزیل ، مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار برزیل در این مقاله مورد نقد و بررسی قرار گرفت. اگر علاقمند به مهاجرت به برزیل و اخذ ویزای کار برزیل هستید، توصیه می شود قبل از هر گونه اقدام و یا پرداخت هزینه و صرف زمان با وکلا و مشاوران سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی متخصص در امر مهاجرت تماس نموده واز شرایط کار در برزیل مطلع شوید. شما می توانید از طریق مشاوره تلفنی رایگان با هر یک از کارشناسان و وکلای ما گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی در این زمینه بهره مند گردید

سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس گرفته و از  بهترین تصمیم را برای مهاجرت کاری خود داشته باشید.