ویزای کاری گرجستان

اخذ ویزای کاری گرجستان به مانند دیگر کشورها دارای قوانین و شرایط خاصی است که ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا اطلاعات شما را در زمینه مهاجرت کاری به گرجستان و همچنین شرایط اخذ ویزای کاری گرجستان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا در صورتی که هدف مهاجرتی خود را در این کشور برنامه ریزی کرده اید با اطلاعات کافی و کامل در این راه قدم بردارید.

با توجه به اینکه مهاجرت کاری به گرجستان یکی از روشهای مهاجرتی است و ما در این مقاله در پی آنیم اطلاعات کامل و به روز در زمینه اخذ ویزای کاری گرجستان به واسطه مهاجرت کاری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم پیشنهاد بر این است پیش از هر اقدامی مقاله فوق را کامل مطالعه نمایید.تلاش ما براین است تا شرایط اخذ ویزای کاری گرجستان را خدمت شما عزیزان شرح دهیم تا در صورتی در اندیشه مهاجرت به گرجستان از طریق اخذ ویزای کاری گرجستان هستید با شرایط این روش مهاجرتی این کشور آشنا شوید.

در صورتی که هدف مهاجرتی خود را در کشور گرجستان در نظرگرفته اید پیشنهاد بر این است با مراجعه به دفاتر سازما ن حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  مشاوره کامل در خصوص ویزای کاری گرجستان دریافت نمایید.

اقامت کاری گرجستان

شرایط ویزای کار و مهاجرت کاری به گرجستان همانند بسیاری کشورها دارای شرایط خاصی است که در این مثاله خدمت شما توضیح داده خواهد شد.

بر اساس قوانین مهاجرتی افرادی که تمایل دارند به کشور گرجستان به واسطه ورود به بازار کار این کشور مهاجرت نمایند باید از سوی شرکت یا کارفرمایی پیشنهاد کاری داشته باشند این قانون داشتن کارفرما و پیشنهاد شغلی در تمامی کشورها حکم فرماست.

شرایط یه این صورت است که برای افراد متقاضی در یک شرکت گرجی موقعیت شغلی و جایگاه کاری تعریف می شود به عنوان مثال مدیر مالی، در این بین یک قرارداد کاری کاملا قانونی بین کارفرما گرجستانی و فردی که قرار است به عنوان کارمند باشد تنظیم می شود که قرار است به واسطه کارفرما وارد گرجستان شود بسته می شود حداقل حقوق در نظر گرفته شده در کشور گرحستان برای افراد شاغل  600 الی 3000لاری هر دلار 3500 لاری می باشد.

مالیاتی که فرد باید به واسطه این حقوق دریافت پرداخت کند در حدود 20% می باشد بدین  ترتیب فرد می تواند درخواست اقامت دائم را نماید.

اکثر افرادی که برای ورود به بازار این کشور درخواست دارند حقوق بین  600 الی 800 لاری تمایل نشان می دهند.بلافاصله پس از اخذ پیشنهاد کاری فرد باید وارد گرجستان شود اقدام به امضای قرارداد کاری خود را با کارفرما نماید و سپس باید برگردد و درخواست ویزای بلند مدت گرجستان را دهد.

اقامت بلند مدت کاری گرجستان به مدت 7الی 12 ماهه صادر شود که این اقامت براساس تمدید قرارداد کاری فی مابین هرسال تمدید می شود.

افراد نمی توانند به واسطه این روش همراه خود را همزمان وارد این کشور نمایند تنها در صورتی اجازه دارند که فرد برای تمدید اقامت وارد این کشور می شود می تواند به همراه خانواده وارد این کشور شود در این بین فرد باید حین درخواست تمدید اقامت خود مدارک همسر و فرزندان خود را نیز ارائه دهد و بعد از ارائه مدارک می تواند برگردد و به همراه خانواده وارد این کشور شود.

باید توجه داشت که متقاضیانی که میخواهند وارد کشوری به واسطه ویزای کار شوند پس از انجام پروسه آگهی که کارفرما در کشورش نموده باشد و کسی با آن شرایط نبود فرد می تواند وارد کشور مقصد شود ولی این شرایط به واسطه ویزای کارمندی در گرجستان وجود ندارد زیرا پروسه آگهی توسط کارفرما انجام شده و درخواست کار برای افراد متقاضی به شرکتها ارائه می شود و براساس رزومه کاری فرد موقعیت شغلی برای وی تعریف می شود.

افرادی که مدرک تحصیلی آنها دیپلم است نیز می توانند به واسطه این روش وارد این کشور شوند.

در مورد ویزای کارمندی گرجستان باید این نکته را ذکر نمود که حتما  نیازی به کار کردن در موقعیت شغلی تعریف شده نیست و فقط فرد اقامت این کشور را به واسطه این روش دریافت می نماید. براساس حقوقی که برای فرد تعریف شده وی  باید مالیات بر درآمد خود را پرداخت کند تا بتواند اقامت  خود را تمدید اقامت دائم خود را بعد از پروسه زمانی مشخص دریافت نماید.

موقعیت های شغلی مناسب تر در صورتی که برای فرد ایجاد شد و  براساس مدرک تحصیلی و سوابق کاری و سطح زبان امکان استخدام در شرکت دیگری برای متقاضی پیش آمد می توانند در شغل جدید خود مشغول به کار شود و قرارداد خود را تغییر دهد.نوع اقامت فرد تغییر نمیکند فقط برای تمدید اقامت و تبدیل اقامت موقت به دائم باید طی 4سال 20%مالیات بر درآمد خود را به دولت پرداخت نماید..

باید توجه داشت که دریافت ویزای کاری گرجستان نسبت به دیگر روشهای مهاجرتی در این کشور راحتر خواهد بود و این کشور به لحاظ هزینه های مقرون به صرفه  نسبت به دیگر کشورها و همچنین رفاه اجتماعی و امنیت این کشور باعث شده بسیاری افراد که موقعیت و امکان مهاجرت به کشورهای دیگر را ندارند می توانند از طریق کشور گرجستان برای کشورهای دیگر موقعیت مهاجرت خود را ایجاد نمایند و سریع تر وارد کشورهای اروپایی شوند .

اخذ اقامت گرجستان وقتی که به عنوان یک کارمند شرکت وارد این کشور می شوند و به یک شرکت معتبر معرفی شوید احتمال اعطای اقامت به فرد متقاضی وجود دارد وهمچنین شرکت مورد نظر می بایست اعتبار خوبی داشته باشد زیرا این امر در پپروسه اقامت و ویزای فرد تاثیر دارد .یک شرکت غیرمعتبر که موارد مالیاتی را بصورت مرتب اعمال نمی نمایند می تواند برای فرد مشکل ساز بوده و روند تمدید اقامت شما را دچار مشکل بنماید .

کشور گرجستان در سال 2014 قوانین جدیدی در باب ویزای کار تصویب نمود که بر این اساس برای ورود به بازار کار این کشور افراد باید درخواست ویزای بلند مدت درخواست و اخذ نمایند.ی که می خواهند دراین  کشورمشغول به  کار شوند، باید یک ویزای بلند مدت کسب کنند و سپس برای مجوز اقامت درخواست دهند.

این نوع اقامت بلند مدت به عنوان مجوز کار عمل شناخته می شود و این اقامت کاری تنها در صورتی تبدیل به اقامت دائم می شود که فرد به صورت مرتب مالیات خود را پرداخت نموده باشد.

مالیات در نظر گرفته شده 20 درصد از درآمد می باشد.

اقتصاد کشور گرجستان وابستگی شدید به واردات دارد و در حوزه صنعت نیز تولیدات خالص این کشور برپایه کشاورزی و استخراجات معدن می باشد.در سال 1990 رشد اقتصادی کشور گرجستان جهش بسیار خوبی داشت.رشد تولید ناخالص کشور گرجستان نیز بر پایه دو بخش صنعت و خدمات پایه ریزی شده است در زمینه توریسم و گردگشری نیز کشور گرجستان فعالیتهای گسترده ای دارد.

شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار گرجستان

  • پاسپورت معتبر که پاسپورت فرد باید حداقل 6ماه اعتبار داشته باشد به همراه ترجمه و کپی
  • فرم درخواست ویزا باید تکمیل شده ارائه شود
  • فرم و مدارک پیشنهاد کاری از سوی کارفرما یا شرکت
  • مدارک شخصی و هویتی باید ترجمه شده به همراه اصل و کپی و به همراه مدارک تحصیلی
  • یک عدد عکس

با توجه به موارد ذکر شده در باب اخذ ویزای کاری گرجستان و همچنین بررسی قوانین و شرایط اخذ ویزای کاری گرجستان در صورتی که شما عزیزان این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود قرار داده اید بهتر است پیش از هر اقدامی مقاله فوق را مطالعه نمایید و در صورت ایجاد شبهات بیشتر با دفاترسازما ن حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی   در ترکیه و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و اطلاعات خود را ارتقا دهید.