ما را دنبال کنید:

دکتر سعید محمدی-وکیل مهاجرت ترکیه اروپا کانادا

ویزا و مهاجرت

خانه کانادا

ثبت شرکت در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا با ثبت شرکت

ثبت شرکت در کانادا یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری محسوب می شود اما برای ثبت شرکت در این کشور نیاز به مجوز تجارت می باشد که توسط اداره فدرال کانادا اعطا می شود. ثبت شرکت در کانادا، شرایط سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت و مراحل ثبت شرکت در این کشور را در این مقاله به صورت تخصصی و علمی توضیح خواهیم داد. برخی از افرادی تصمیم به مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری دارند و در این مسیر با چالش های فراوانی مواجه می شوند. با توجه به اینکه ثبت شرکت یک امر حقوقی است اگر با حقوق کانادا آشنایی نداشته باشید مسلما سوالات زیادی برای شما مطرح خواهد شد؛ سوالاتی از این قبیل که ایرانیان چگونه می توانند در کانادا شرکت ثبت کنند؟ استانداردهای سرمایه گذاری و میزان امنیت سرمایه برای ثبت شرکت در کانادا چگونه اند؟ چه مقدار هزینه برای ثبت شرکت در کشور کانادا مورد نیاز است؟ ثبت شرکت در کشور کانادا و اخذ اقامت از طریق آن یکی از راه هایی است که این روزها تاجران آن را مورد توجه خود قرار داده اند چون علاوه بر اخذ اقامت کانادا از این راه، به علت وجود اقتصاد پیشرفته کانادا، سود بسیاری نیز به دست می آورند. هر فرد خارجی که خواهان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا می باشد حتی اگر شرکت خود را بصورت انحصاری هم در این کشور به ثبت برساند باید این نکته را بداند که به دلیل اینکه هویت وی همچنان خارجی محسوب می شود باید تحت کنترل دولت قرار بگیرند.

قوانین ثبت شرکت در کانادا

 از این رو دولت میزان سهام، حق رای و منافع افراد را در شرکت مشخص می کند. در حال حاضر تفاوت هایی که قبلا در بین سرمایه گذاران داخلی و خارجی کانادا منظور می شد به کلی منتفی شده است و تمامی سرمایه گذاران خارجی نیز همانند سرمایه گذاران داخلی کانادا شناخته می شوند و به راحتی در شرکت حق رای و سهام و یا طرح دعوی دارند.
البته همچنان در ایالت کبک محدودیت هایی برای مشارکت و سرمایه گذاری افراد غیر کانادایی دیده شده است هرچند برای ثبت شرکت در ایالت کبک هم با رعایت مندرجات قانونی این ایالت می تواند اقدام به سرمایه گذاری کرد.
بر اساس موافقت نامه ای که دولت کانادا با سازمان جهانی تجارت منعقد کرد و همچنین بر اساس موافت نامه ای به نام آلنا ( ALENA) تاسیس بانک در کانادا توسط افراد خارجی تنها زمانی امکان پذیر است که اولا فواید آن برای کانادا مشخص و محرز شود و دوم اینکه این تاسیس بانک بصورت شعبه و یا نمایندگی نباشد و تماما در خود کانادا و زیر نظر قوانین مالی و اعتباری و بانک مرکزی کانادا صورت بگیرد. در کل قوانین تاسیس بانک و موسسات مالی در کانادا بسیار دشوارتر است تا زمانی که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت وجود داشته باشد.
در این راستا ثبت شرکت در موضوعات ارتباطات جمعی و رادیویی تنها با مالکیت و نظارت دولت امکان پذیر است  و همچنین بهره برداری از برخی از منابع ملی کانادا برای شرکت های خارجی دارای محدودیت هایی می باشد. مثلا منابع اورانیوم را تنها به خارجی هایی اجازه بهره وری می دهند که حداقل 40 درصد سهام شرکت را داشته باشند.
ثبت شرکت و دریافت مجوز برای موضوعات حمل و نقل و صید در دریا به خارجی ها اعطا می شود. افراد خارجی تنها می توانند زمین هایی را برای کسب و کار خود خریداری کنند که از جمله زمین های کشاورزی و معدنی کانادا محسوب نشوند. ضمن اینکه برای خرید این زمین ها باید مالیات سنگینی که حدود 33 درصد از هزینه زمین است به دولت فدرال بسته به قوانین آن منطقه پرداخت شود.
برای ثبت شرکت سهامی هم افراد متقاضی تنها در زمین هایی می توانند سرمایه گذاری کنند که مالکیت شرکت در اختیار یک فرد تبعه و مقیم کانادایی باشد و در این راستا هم هرگاه مجمع عمومی تشکیل می شود باید ی این مدیران مقیم حضور داشته باشند.
در مشارکت با افراد مقیم کانادا برای ثبت شرکت این نکته نیز حائز اهمیت است که افراد خارجی در همه ایالت ها می توانند درست همانند افراد مقیم کانادایی طرح دعوی نمایند ولی در استان کبک این طرح دعوی به همراه پرداخت وثیقه امکان پذیر است تا چنانچه درخواست مورد تایید نبود امکان جبران خسارت از محل وثیقه باشد.

ثبت شرکت در کانادا چه مزایایی دارد؟

کانادا کشوری ثروتمند و توسعه یافته است و زندگی در این کشور با بالاترین سطح رفاه اجتماعی همراه است.
ثبت شرکت در کانادا بسیار راحت است و محدودیت های ثبتی شرکت خیلی کمتر است
افراد سرمایه گذار در کانادا می توانند اقامت و شهروندی کانادا را به دست بیاورند
دسترسی به بهترین بازارهای روز دنیا برای فروش و تبادلات اجاری بسیار راحت و بدون محدودیت است
مواد اولیه و مورد نیاز برای تولید در کانادا به وفور یافت می شود
دولت فدرال هر منطقه از کانادا از سرمایه گذاران به شدت حمایت می کند
انواع شرکت در کانادا
در کانادا سه نوع شرکت وجود دارد:

شرکت مشارکتی یا Corporation

در این نوع شرکت هر فرد نسبت به آورده خود در شرکت مشارکت می کند و مسئولیت تمامی تعهدات شرکت در درجه اول با سرمایه شرکت می باشد. برای ثبت شرکت مشارکتی باید حداقل دو نفر با هم مشارکت نمایند. ورشکستگی شرکت مشارکتی به معنی ورشکستگی اعضا نیست. همچنین ثبت این شرکت نیاز به سرمایه و هزینه زیادی دارد.
شرکت مالکیت انحصاری یا Sole proprietorships
یک شرکت حقوقی معتبر است که مالکیت آن در اختیار یک فرد قرار دارد و تمامی درآمد او به عنوان درآمد شرکت تلقی می شود از این رو مالیات شرکت با مالیات فرد با هم تلاقی و پرداخت می شود که خیلی مقرون به صرفه نیست. مسئولیت این نوع شرکت ها تماما مانند شرکت تضامنی در اختیار خود فرد است و چنانچه شرکت ورشکست شود به نام فرد ثبت خواهد شد که به دلیل قوانین سخت تجاری در کانادا به ضرر فرد و در سوابق او ثبت خواهد شد.

شرکت سهامی و یا Partnership

در این نوع شرکت باید حداقل دو تا چند نفر با هم سهام شرکت را فراهم نمایند. این روش هم مانند روش ثبت شرکت انحصاری است با این تفاوت که ورشکستگی و یا تقسیم  ضرر در بین شرکا انجام می شود .
شروط ثبت شرکت در کانادا
افرادی که خواهان ثبت شرکت در کانادا می باشند باید حداقل 3 سال سابقه فعالیت و مدیریت در یک شرکت را داشته باشند که این نشان دهنده سابقه مدیریت و تجاری فرد می باشد.
سرمایه گذار برای ثبت شرکت باید توانایی سرمایه گذاری قانونی حداقل 1.600.000 دلار در کانادا به هر شکل را داشته باشد.
سرمایه گذار پس از دریافت موافقتنامه ها و مجوز تجارت باید بتواند 800.000 دلار کانادا را به دولت فدرال کانادا به عنوان وثیقه اعطا نماید . مدت این وثیقه 5 ساله بوده و پس از 5 سال امکان عودت آن البته بدون بهره می باشد.

شرایط ثبت شرکت در کانادا

همانگونه که گفته شد اولین اقدام برای ثبت شرکت دریافت مجوز تجارتی از دولت فدرال است که باید طبق درخواست نامه ای این مجوز دریافت شود. پس از دریافت این مجوز باید فورا برای ثبت شرکت اقدام شود و نهایتا از زمان صدور مجوز 56 روز فرصت خواهید داشت.
برای ثبت شرکت باید یک اظهارنامه مالکیت و یک فرم مشارکت نیز تهیه و تکمیل نمایید و با پرداخت هزینه های بررسی درخواست ارائه نمایید.
مرحله بعدی تعیین نام و محلی به عنوان محل فعالیت شرکت است. موضوع شرکت نیز باید تعیین شود. سپس باید نوع و قالب شرکت و ساختار و همچنین شرکا شرکت نیز مشخص شوند و در تفاهم نامه ای میزان مشارکت و تعهدات هر فرد تعیین شود.
در مرحله بعد باید مدیران شرکت تعیین و اطلاعاتی از مدیران شرکت به همراه آدرس و وضعیت اقامتی آنها در کانادا تهیه و ارائه شود.
در برخی از ایالت ها برای ثبت شرکت باید از نهادهای دیگری هم مجوز دریافت نمایید که این مجوز به موضوع شرکت مرتبط می باشد.
همچنین باید قراردادی با شرکت های بیمه کانادا برای بیمه کارکنان و همچنین بیمه کالا و خدمات شرکت تهیه نمایید. در برخی از ایالت ها مدت زمان ثبت شرکت محدود می باشد و مثلا باید در هر 5 سال یک بار دوره شرکت دوباره تمدید شود.
برای انتخاب مدیران شرکت باید افرادی که بالای 18 سال سن دارند ، سوء پیشینه ندارند ، فردی حقیقی هستند و سابقه ورشکستگی در 5 تا 7 سال گذشته را ندارند به عنوان مدیران شرکت انتخاب شود.
برای ثبت شرکت در کانادا به دلیل پیچیدگی های قانونی در هر منطقه بهتر است از شرکت ها و اشخاص حقوقی معتبر و کار بلد بهره بگیرید.
بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی با استفاده از بهترین وکلای بین المللی افتخار دارد که به عنوان یکی از برترین موسسات حقوقی بین المللی فرآیند ثبت شرکت در سایر کشور ها از جمله کانادا را با رعایت تمامی مفاد قانونی و بصورت دقیق و در کمترین زمان برای مشتریان خود انجام دهد. برای دریافت وقت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ثبت شرکت در کانادا و نقاط مثبت

کانادا به خاطر پهناور بودن، داشتن برنامه های مختلف مهاجرتی، نرخ پایین مالیات، بالا بودن سطح آموزشی، فرهنگی و بهداشت گزینه ای جذاب برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران است. همچنین به علت امنیت بالای سرمایه گذاری در کانادا، خیال سرمایه گذاران نیز آسوده است. به همین علت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا می تواند گزینه ای مناسب برای متقاضیان مهاجرت به کانادا باشد.
از دیگر نکات مثبت برای ثبت شرکت در کانادا می توان به قوانین ثبت شرکت در این کشور اشاره کرد.
نرخ مالیات شرکت ها پایین تر از نرخ مالیات فردی است و بابت ثبت شرکت مالیات کمتری خواهید پرداخت.
جمع آوری سرمایه برای شرکت ها به طور کلی آسان تر از جمع آوری سرمایه در دیگر زمینه ها است. مثلا شرکت می تواند با انشار اوراق قرضه یا گواهی اشتراکی اقدام به جذب سرمایه گذار و سرمایه آنها کند اما در انواع دیگر کسب و کار هر کس فقط باید به توانایی مالی خود متکی باشد پس به طور کلی ثبت شرکت گزینه بهتری نسبت به دیگر سرمایه گذاری ها و کسب و کارها است.
شرکت حتی بعد از فوت مالکان همچنان به کار خود ادامه می دهد و به ورثه می رسد و برای آنان نیز موجب سود می شود. البته این قضیه در رابطه با شرکت های نوع مشارکتی یا شرکت های مالکیت شخصی صدق نمی کند چون در این نوع شرکت ها خود فرد مسئول و همه کاره شرکت است و با فوت او، امکان پایان یافتن کار شرکت وجود دارد اما در شرکت های تعاونی و مسئولیت محدود این چنین نمی باشد.
ثبت شرکت در کانادا وکیل ثبت شرکت و خدمات بنیاد مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی
از آن جایی که ثبت شرکت در کانادا، کاری تخصصی است و به مهارت و اطلاعات خاصی نیاز دارد به شما پیشنهاد می کنیم از یک وکیل ثبت شرکت در این زمینه مشاوره بگیرید تا فرصت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور کانادا را از دست ندهید. بنیاد مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی با 15 سال سابقه مهاجرت و داشتن رزومه ای درخشان در این زمینه، گزینه مناسبی برای راهنمایی کردن شما عزیزان می باشد. تمامی پرونده ها در زمینه روش های مختلف مهاجرت به کانادا توسط مشاور رسمی مهاجرت به کاناد و عضو رسمی ICCRC انجام می شود و این امر می تواند موفقیت شما در اخذ اقامت کانادا را به میزان زیادی تضمین نماید. یکی از خدمات جدید بنیاد مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی “اقامت کار شرکت” می باشد، که در برخی از کشورهای برتر دنیا قابل انجام است. اقامت کار شرکت برای کشور کانادا نیز قابل انجام است. هدف این نوشتار نیز پاسخ گویی به سوالات این عزیزان بود، امید است توانسته باشیم به سوالات شما در این زمینه پاسخ بدهیم. در صورت داشتن سوالات بیشتر شما می توانید به مقاله های دیگر بنیاد مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی مراجعه کنید یا با تماس گرفتن با موسسه از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید یا در قسمت پایین همین مقاله دیدگاه ها و سوالاتتان را بنویسید. همکاران ما در اسرع وقت به این پرسش ها پاسخ خواهند داد.
مهاجرت به کانادا