ما را دنبال کنید:

دکتر سعید محمدی-وکیل مهاجرت ترکیه اروپا کانادا

ویزا و مهاجرت

خانه ملک پرتغال

گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک و بررسی شرایط آن

گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در پرتغال به منظور اخذ اقامت و شرایط آن در این مقاله مورد بررسی علمی و تخصصی قرار می گیرد. تمامی نکات پیرامون گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک در نوشتار توضیح داده شده است. همواره سوالاتی در زمینه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در پرتغال پیش می آید از جمله اینکه آیا از طریق خرید ملک در پرتغال می توان اقامت این کشور را اخذ نمود؟ آیا گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک شرط حضور دارد؟ هزینه مورد نیاز برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در پرتغال چقدر است؟ در این مقاله به تمامی این سوالات پاسخ داده خواهد شد.

شما عزیزان می توانید در صورت نیاز به اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه با سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  تماس بگیرید .

گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک و شرایط عمومی آن

یکی از راه های مناسب و مرقون به صرفه برای اخذ اقامت پرتغال،  گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک می باشد چرا که از طریق خرید ملک می توان اقامت کسب نمود و برخلاف سایر راه های سرمایه گذاری نیازی به تهیه ملک جداگانه ندارد. اقدام برای این امر در ابتدا نیاز به شناخت کشور پرتغال دارد که به همین منظور در این بخش به معرفی این کشور پرداخته ایم.

جمهوری پرتغال کشوری گرمسیر واقع در جنوب غربی اروپا به پایتختی لیسبون است. این کشور هم مرز با اسپانیا بوده و یکی از قدیمی ترین کشورهای قاره اروپا به شمار می رود.

جمعیت پرتغال 10.291.027 نفر و مساحت آن 92.212 کیلومتر مربع است. واحد پول پرتغال یورو و زبان این کشور  پرتغالیست. در ادامه به بررسی شرایط اخذ گلدن ویزای پرتغال خواهیم پرداخت.

 • گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک و شرایط اخذ اقامت از طریق آن

به منظور اقدام برای اخذ اقامت پرتغال از طریق گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک تهیه و ارائه مدارکی مورد نیاز است تا به کمک آن بتوان ویزای طلایی پرتغال را اخذ نمود. زمانی که درخواست متقاضی مورد تایید قرار بگیرد ملزم به پرداخت مبلغ مورد نیاز برای این نوع سرمایه گذاری خواهید بود. بعد از ده تا بیست روز، کارت اقامت ساله پرتغال را دریافت خواهید نمود که قابل تمدید برای 5 سال نیز می باشد. از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک شامل موارد زیر می باشد:

 • اخذ شناسه مالی پرتغال (NIF)
 • اثبات تمکن مالی به میزان مورد نیاز برای سرمایه گذاری
 • پاسپورت و مدارک هویتی متقاضی و همراهان
 • عکس پاسپورتی متقاضی و همراهان
 • تعهد اثبات مالیات در پرتغال
 • اثبات سابقه سفر به حوزه شنگن
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • بیمه درمانی عمومی
 • گواهی عدم سوء پیشینه از کشور مبدا معتبر برای حداقل یک سال
 • سوگند نامه رعایت تمامی قوانین سرمایه گذاری به مدت 5 سال
 • تعهد اثبات مالیات در پرتغال
 • اثبات سابقه سفر به حوزه شنگن

گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک و استانداردهای سرمایه گذاری در پرتغال

در زمینه بررسی شرایط اقتصادی و سرمایه گذاری در پرتغال، بررسی شاخص هایی مورد نیاز است که با علم به آن بتوان از شرایط بازار آن کشور مطلع شده و برای سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی در آن کشور تصیمیم گیری نمود. از جمله مهمترین شاخص های مورد بررسی در این زمینه شاخص های مرتبط با استانداردهای سرمایه گذاری و همچنین سایر شاخص های اقتصادی تاثیرگذار هستند که در ذیل به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

 • ثبات سیاسی

در ابتدای این بخش می بایست به این نکته اشاره نمود که شاخص ثبات اقتصادی پرتغال در میان کشورهای جهان رتبه 21 از میان 195 کشور جهان می باشد که در ذیل نمودار آن را مشاهده خواهید نمود.

شاخص ثبات سیاسی ( ۲.۵- ضعیف ؛ ۲.۵ قوی ): برای این شاخص ، بانک جهانی داده ‌ها را از ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۷ برای پرتغال ارزیابی کرده است. مقدار متوسط شاخص ثبات سیاسی برای پرتغال در طول این دوره ۱.۰۱ با مقدار حداقلی ۰.۷۲ در سال 2010 و مقدار حداکثری 1.44 در سال 2002 بوده است. در نمودار زیر می توانید این نمودار را مشاهده نمایید.

 

شاخص ثبات سیاسی پرتغال

 • فساد اداری

پرتغال از لحاظ فساد اداری در رتبه 31 از میان 175 کشور قرار گرفته است. این رتبه بندی از سوی سازمان شفافیت بین الملل اعلام شده و در آن پرتغال با میانگین 27.29 در سال 1995 کمترین و با رتبه 35 در سال 1997 بیشترین رتبه فساد اداری را به ثبت رسانیده است.

شاخص فساد اداری پرتغال

 • نرخ تورم

نرخ سالیانه تورم در پرتغال در ماه آوریل سال 2019 به 0.8 درصد رسید که نسبت به مدت مشابه در سال قبل بدون تغییر ماند. بسیاری از هزینه های مواد غذایی در این مدت کاهش یافته و در عین حال هزینه های حمل و نقل نیز افزایش یافته است. میانگین نرخ تورم در پرتغال از سال 1961 تا 2019، 8.52 درصد بوده که بیشترین آن 53.90 درصد مربوط به سال 1977 و کمترین آن 1.60- درصد برای سال 2009 می باشد.

 نرخ تورم پرتغال

 • نرخ بهره بانکی

نرخ بهره بانکی با توجه به اطلاعات جمع آوری شده توسط بانک پرتغال در سالهای 2009 تا 2019 میانگین 1.94 درصد را نشان داده است که بیشترین آن با 4.65 درصد مربوط به اکتبر سال 2008 و کمترین آن با 0.12 درصد مربوط به مارچ 2019 می باشد.

گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک و واجدین شرایط اخذ آن

از سال 2012 دولت پرتغال برنامه مجوز اقامت طلایی (ARI) و یا گلدن ویزا را معرفی نمود تا شهروندان غیر اروپایی بتوانند از این طریق اقامت 5 ساله پرتغال را اخذ نمایند. از مهم ترین مزیت های  این روش شرط حضور تنها 7 روزه در طول سال در این کشور و همچنین امکان سفر بدون محدودیت به سایر کشورهای اروپایی با داشتن ویزای طلایی پرتغال می باشد. با استفاده از این طرح حدود 6500 شهروند خارجی توانستند در کشور پرتغال سرمایه گذاری کرده و اقامت این کشور را اخذ نمایند.

مجموع سرمایه گذاری انجام شده در کشور پرتغال از طریق گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک مبلغ 4.000.000.000 یورو برآورد شده که بیشترین مقدار آن مربوط به شهروندان چین، برزیل، آفریقای جنوبی ترکیه و روسیه است. متقاضیان به منظور اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک می بایست دارای شرایطی باشند که شامل موارد زیر است:

 • تمامی شهروندان غیر اروپایی بالای سن قانونی شامل افراد حقیقی و حقوقی که سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک از یکی از سه روش موجود را داشته و حداقل 7 روز در سال را برای دوره اول و 14 روز در سال را برای دو دوره دوم اقامتی در کشور پرتغال حضور داشته باشند.

در بخش بعدی به مراحل اخذ گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک خواهیم پرداخت.

گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک و مراحل قانونی آن

در صورتی که متقاضی واجد شرایط اخذ گلدن ویزا پرتغال بوده و علاقه به اخذ اقامت پرتغال از این طریق را داشته باشد می بایست مراحل قانونی آن را طی نماید. درخواست اولیه در حال حاضر به صورت آنلاین ثبت می‌شود که شامل نیازمند بارگزاری کپی‌ هایی از مدارک متقاضی است. پس از ثبت درخواست از طرف Servico de Fronteiras e Estrangeiros SEF دعوتنامه ای برای مصاحبه برای متقاضی ارسال خواهد شد.

این مصاحبه در منطقه‌ای برگزار خواهد شد که در آن سرمایه‌گذاری صورت‌ خواهد گرفت. البته اخیراً این اجازه را خواهید داشت تا در منطقه‌ انتخابی مشتری مصاحبه صورت پذیرد . این امکان به کاهش زمان انتظار به ویژه در مناطقی چون لیسبون و فارو کمک نموده است.

معمولاً درخواست گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک از طریق وکیل متقاضی کامل و ارائه می شود و مراحل آن می‌تواند تا ۶ ماه طول بکشد . اقدام فردی و بدون بهره گیری از وکیل معتبر ممکن است به شکست و از دست رفتن سرمایه بیانجامد و در نتیجه توصیه نمی شود. اگر متقاضی بخواهد اعضای خانواده خود را با خود به همراه ببرد ، درخواست آن‌ها به طور همزمان ارسال می‌شود .

سرمایه گذاری در پرتغال

گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک و هزینه های آن

سرمایه گذاری در پرتغال از طریق گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک به سه روش و با سه مبلغ امکان پذیر می باشد. این روش ها شامل سرمایه گذاری 280 هزار یورویی، سرمایه گذایر 350 هزار یورویی و سرمایه گذاری 500 هزار یورویی می باشد.

 • سرمایه گذاری 280 هزار یورویی

این نوع سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در نقاطی با تراکم کم در پرتغال می باشد که این مناطق می بایست دارای میانگین جمعیتی کمتر از 100 نفر در هر کیلومتر مربع در شهر مورد نظر باشند تا شامل این ویزا شوند. از جمله مناطق واجد شرایط می توان به شمال لیسبون، آلگارو و برخی جزایر پرتغال اشاره نمود. این ویزا ویژه افرادی است که سرمایه آنها به 500 هزار یورو نرسیده و یا قصد خرید خانه قدیمی و بازسازی آن را ندارند.

 • سرمایه گذاری 350 هزار یورویی

این نوع سرمایه گذاری از طریق سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلاتی که نیاز به نوسازی دارد به میزان 350 هزار یورو امکان پذیر است . چنین پروژه‌هایی باید توسط SEF مورد تایید قرار گیرند و حصول اطمینان از انجام صحیح پروژه و اجرای توصیه‌های قانونی قبل از شروع چنین سرمایه‌گذاری ضروری است.

 • سرمایه گذاری 500 هزار یورویی

بازار املاک در پرتغال اخیراً با توجه به امکان سرمایه گذاری 500 هزار یورویی موسوم به گلدن ویزا رونق یافته و متقاضیان بسیاری را به سوی خوب جلب نموده است. این سرمایه گذاری برخلاف سرمایه گذاری قبلی شامل خرید ملک در نقاط شهری و بافت مرغوب شهرها از جمله لیسبون پایتخت پرتغال می باشد.

گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک و وکیل امور ملک

بی شک مهمترین مسئله در زمینه گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک آگاهی از تمامی جنبه های آن به منظور پیشگیری از اشتباهات و هزینه های اضافی می باشد. داشتن وکیل متخصص امور ملک علاوه بر سرعت بخشیدن به روند اخذ گلدن ویزا پرتغال می تواند از هزینه و وقت اضافی جلوگیری نموده و شانس شما را برای اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک به میزان قابل توجهی افزایش دهد، چرا که بارها مشاهده شده اشتباهات کوچک در ارائه مدارک و امثالهم باعث ردی پرونده متقاضی شده است.

لذا پرداخت هزینه ای کم برای تضمین موفقیت در زمینه اخذ گلدن ویزا پرتغال بهتر از در خطر افتادن و هدر رفت سرمایه می باشد.

همچنین توصیه می شود که به هیچ وجه تمام یا بخش زیادی از سرمایه خود را بدون شناخت کافی به دست افراد و موسسات ندهید و قبل از آن از اعتبار و آمار پرونده های موفق آن فرد و موسسه در زمینه گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک آگاهی یابید. همچنین حتی در صورت موفقیت در زمینه اخذ  گلدن ویزا به دلیل عدم آگاهی به قوانین کشور پرتغال ممکن است ملکی مشکل دار و یا دارای بدهی را خریداری نموده باشید که دردسرهای زیادی را برایتان به ارمغان خواهد آورد. بنابراین گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک نیازمند مشورت با افراد متخصص و وکیل امور ملک خواهد بود.

گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک و خدمات سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  

همانظور که اشاره شد گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک امر حساسی بوده و نیازمند داشتن وکیل معتبر می باشد تا روند خرید ملک و اخذ اقامت را تسهیل نموده و از پرداخت هزینه های اضافی و یا هدر رفت سرمایه شما جلوگیری کند. سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  با بیش از 15 سال سابقه در زمینه خرید ملک و سایر روش های مهاجرتی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان متقاضی گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک می باشد.

این سازمان حقوقی  به دلیل به روز بودن اطلاعات و خدمات و همچنین به صرفه بودن هزینه های دریافتی مورد استقبال و رضایت بسیاری از هموطنان عزیزمان قرار گرفته است.  لذا در صورت نیاز به اخذ وکیل در زمینه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک با سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما دلسوزانه و بصورت رایگان پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشند.

گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک و توصیه های حقوقی

به منظور اخذ اقامت پرتغال و زندگی در این کشور  می بایست از مزایای آن نیز مطلع باشید، چرا که مهمترین مساله در زمینه اخذ اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال این است که مزایای آن با شرایط و خواسته های متقاضی همسو باشد تا وی را ترغیب به انتخاب آن از میان سایر راه های سرمایه گذاری و اخذ اقامت نماید. این مزایا از شرط حضور گرفته تا تعداد همراهان و تحصیل فرزندان و امثالهم را شامل می شوند. لذا در ذیل به معرفی مزایای گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک اشاره می نماییم.

 • مزایا
  • ورود و گردش آزاد دائمی در پرتغال و ۲۵ کشور دیگر عضو شنگن
  • آزادی برای زندگی و کار در پرتغال (با حداقل شرایط اقامت ۷ روز در سال اول و ۱۴ روز در طول هر دو دوره ۲ ساله بعدی به صورت متوالی و یا غیر متوالی) با امکان حفظ اقامت قبلی (در صورت تمایل) در کشور دیگر
  • امکان تبدیل شدن به مقیم غیر ساکن در پرتغال برای اهداف مالیاتی ، برای پرداخت کمتر یا عدم پرداخت مالیات به مدت ۱۰ سال
  • امکان دستیابی به اقامت دائم پس از ۵ سال از گذشت سرمایه‌گذاری اولیه
  • امکان به دست آوردن تابعیت پرتغال پس از ۵ سال از گذشت سرمایه‌گذاری اولیه
  • امکان بردن و اخذ اقامت برای همراهان از جمله همسر یا شریک زندگی ، فرزندان تحت تکفل مجرد (حتی بالای 18 سال) یا وابسته به همسر یا شریک زندگی و والدین زوجین
  • گزینه های سرمایه‌گذاری متنوع و مقرون‌ به‌ صرفه
  • امنیت سرمایه و اقتصاد پایدار کشور محل سرمایه گذاری و اقامت
 • حقوق شهروندی
  • آموزش و پرورش تقریباً رایگان
  • شناسایی رسمی مدارک تحصیلی و صلاحیت‌های حرفه‌ای شما
  • فعالیت حرفه‌ای به عنوان کارمند یا خویش فرما
  • بهداشت
  • مزایای امنیت اجتماعی، امتیازات مالیاتی و حفاظت از کسب و کار تجاری
  • دسترسی به دادگاه و مراجع قضایی

گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک و سخن پایانی

گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در پرتغال به منظور اخذ اقامت و شرایط آن از تمامی جهات بررسی شد. خرید ملک در پرتغال و اخذ گلدن ویزا پرتغال یکی از موارد پرتقاضا و محبوب شما عزیزان بود که در نتیجه تلاش نمودیم در قالب این مقاله به شرح نکات لازم و پاسخ به سوالات شما در زمینه گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک بپردازیم. مجدداً خاطرنشان می کنیم که قبل از هر اقدامی به دلیل حساسیت امر سرمایه گذاری و خرید ملک از مشاوران حقوقی و متخصصین امر خرید ملک بهرهمند گردید. در صورت نیاز به اخذ راهنمایی بیشتر در این زمینه با سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی ، تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تخصصی کارشناسان مجرب و و متخصص آن بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در زمینه گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و پاسخ آن را در زمانی کوتاه دریافت کنید

مهاجرت به کانادا