ما را دنبال کنید:

دکتر سعید محمدی-وکیل مهاجرت ترکیه اروپا کانادا

ویزا و مهاجرت

خانه ویزای کار

ویزای جویای کار یا جاب سیکر چیست؟

در اینجا در مورد مهاجرت کاری به آلمان صحبت میکنیم و ویزای جاب سیکر یا جویای کار را به عنوان ساده ترین راه برای مهاجرت کاری به آلمان معرفی میکنیم.

این کانال برای متخصصانی است که مایلند تا مشاغل گذشته یا تخصصی که دارند را در آلمان ادامه دهند و یا شکوفا کنند.

ویزای جاب سیکر چیست؟

ماهیت این ویزا بدین شکل است که فرد با دریافت آن میتواند شش ماه در آلمان رفت و آمد داشته باشد تا کار خود را پیدا کند و قرار داد کاری اش را ثبت کند.

شما باید ثابت کنید که در یک مساله متخصص هستید و این درخواست را دارید تا در آلمان برای تخصصتان دنبال کار بگردید.

سفارت آلمان به شما یک ویزای 6 ماهه میدهد تا به آلمان بروید و کار خود را پیدا کنید

اگر تخصص مناسب, میزان قابل قبول تجربه و اشتیاق بالایی برای کاریابی دارید, باید آن را به سفارت آلمان ثابت کنید.

پس از مصاحبه

اگر پرونده ی شما نقصی داشته باشد بین

5 تا10 هفته با شما جهت رفع آن تماس گرفته میشود.مثلا شاید از شما بخواهند مدرک یا گواهی ای را به سفارت ارائه دهید.

اگر پرونده ی شما کسری نداشته باشد؛ بین 5تا10 هفته با شما تماس گرفته میشود تا با بردن بیمه ی مسافرتی ویزای خود را دریافت کنید.

چرا دریافت این ویزا آسان و سریع است؟

دولت آلمان در دوسال اخیر به دنبال فرصت دادن به افرادی است که در زمینه های مختلف توانا هستند.

دولت المان درهای کشور خود را به سوی متخصصین و نیروهای باتجربه گشوده است و به انها این فرصت را میدهد تا خود را اثبات کنند.

اگر توانایی و تجربه و قدرت زبان مناسب دارید، میتوانید شما هم از این فرصت استفاده کنید.

اشتیاق شما، توانایی شما در قانع کردن مصاحبه گر و انگیزه و دلایل کافی شما، باعث میشود تا بتوانید این ویزا را دریافت کنید.

شما باید بتوانید سفارت المان را قانع کنید که:

فردی متخصص هستید

برای شما در المان کار موجود است

شما خواهید توانست در المان کار پیدا کنید

آیا میتوانیم از ایران کار پیدا کنیم و یا حتما باید جهت کاریابی به آلمان برویم؟

شما میتوانید در سایتهای کاریابی آلمان، برای شغل دلخواهتان اپلای کنید و رزومه بفرستید.اگر شما را برای مصاحبه دعوت کنند، چون ویزای شش ماهه دارید میتوانید براحتی برای مصاحبه بروید.

اگر هم خوش شانس باشید ،با شرکت بصورت انلاین و از طریق اسکایپ مصاحبه میکنید و در صورت پذیرش، انها برگه قرارداد را برای شما ارسال میکنند.

با ارائه ی این برگه قرارداد به سفارت,در مدت 8تا 10 هفته ویزای کاری مدت دار دریافت خواهید کرد.

اخذ ویزای کار کانادا

برنامه ی ویزای کار کانادا، مهاجرت کارآفرینان با مهارت و پتانسیل بالقوه هدف قرار داده تا کسب و کار جدید و نویی را در کانادا به وجود بیاورد که شغل هایی را برای کانادایی ها ایجاد کند و رقابت را در یک مقیاس جهانی به وجود بیاورد.
به جز شهروندان کانادا و مقیمان دائم این کشور، تمامی ساکنین کانادا برای کار کردن در این کشور پهناور به اخذ مجوز کار از کشور کانادا یا به طور مشخص از اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا نیاز دارند.
دلایل بسیاری وجود داردکه چرا کانادا بهترین مکان برای ایجاد کسب و کار است . مزایای کانادا عبارت اند از:
• اقتصاد قوی
• مالیات پایین و هزینه های کسب و کار کم
• برتری پژوهش و نوآوری
کیفیت بالای زندگی

نکاتی پیرامون اخذ مجوز کار در کانادا

  • فعالیت هایی که براساس آن کشور کانادا برای آنها مجوز کار صادر می کند، محدود به فعالیت های خاصی می شوند که از سوی آن دولت اعلام می شود و برای توسعه ی اقتصاد کشور کانادا مفید و ارزشمند می نماید.
    برای اخذ این مجوز نیاز به شرکت یا کارفرمایی است که شهروند یا مقیم دائم این کشور است.
    • مجوز کار از سوی اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا به صورت موقت صادر خواهد شد که البته قابل تمدید در خاک این کشور خواهد بود
    • ضروری است اداره منابع انسانی و توسعه کانادا تایید کند مجوز کاری را که از سوی اداره مهاجرت صادر می شود اثر منفی بر اقتصاد کانادا نخواهد داشت..
    • برای گرفتن این تاییدیه شغل مورد نظر باید به مدت یک ماه در سه نقطه مختلف کانادا آگهی شود ، اگر افرادی باشند که شهروند کانادا محسوب می شوند و یا اقامت دائم این کشور را دارا می باشند و برای شغل مورد نظر ماب تشخیص داده شو ند   اداره ی مذکور در خواست مجوز آنها را رد خواهد کرد

·         در موارد زیر نیازبه اخذ تاییدیه اداره منابع انسانی و توسعه درکانادا نمی باشد

۱)فعالیت مورد نظر دارای امتیاز های اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی قابل توجهی برای کشور کانادا باشد. فعالیت هایی باشد که یک دانشجوی بین المللی به عنوان اتمام دوره ی تحصیل خود باید آن را بگذراند.
۳)زمانی که شخصی دارای ویزای تحصیلی یا مجوز کار در این کشور باشد، همسران چنین اشخاصی برای دریافت مجوز کار نیاز به تایید این اداره ندارند.
۴)در مواقعی که اشخاص خارجی تحت عناوینی مانند پناهندگی نیاز به حمایت دولت کانادا را داشته باشند.
۵)شغل مورد نظر جزء آن دسته از فعالیت هایی باشد که در معاهده های تجاری بین المللی از آنها حمایت شده است.
۶) فعالیت مورد نظر تحت موافقت نامه های دوجانبه کشور کانادا و دیگر دولت ها قرار گرفته باشد.
* در صورت داشتن شرایط زیر شما می توانید از داخل خاک کانادا برای اخذ مجوز کار اقدام کنید:
! اگر شما دارای مجوز کار مخصوصی هستید و می خواهید برای دریافت مجوز یک نوع فعالیت دیگر از اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا درخواست مجوز کنید، می توانید از داخل خاک کانادا اقدام کنید.
! اگر شما در حال گذراندن مراحل کسب اقامت کانادا هستید و در کانادا ساکن هستید.
! اگر شما دارای اقامت موقت کانادا با اعتبار مدت بیش از شش ماه هستید.
! اگر همسر یا پدر و مادر شما دارای ویزای تحصیل یا مجوز کار در کانادا باشند.
• اگر شما دارای شرایطی باشید که بتوانید بدون ویزا وارد کانادا شوید و فعالیت شما جزء آن دسته مشاغلی باشد که برای اخذ مجوز نیاز به تاییدیه اداره منابع انسانی و توسعه کانادا نباشد، شما می توانید در هنگام ورود به کانادا نیز  برای اخذ مجوز اقدام کنید.
• پس از اخذ مجوز کار از سوی کشور کانادا شما برای ورود به کانادا نیاز به ویزا دارید . د ر اینجاست که مشاوران و وکلای برجسته ی سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی در سریع ترین وقت ممکن اقدامات لازم را برای شما فراهم خواهند کرد.
• پس از یکسال از ورود شما به خاک این کشور و شروع به فعالیت تمام وقت در این مدت و پرداخت مالیات به دولت کانادا، می توانید برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنید و بعد از چند سال پاسپورت این کشور را دریافت کنید و به عنوان شهروند کانادا در این کشور سکونت کنید.
• فرزندان اشخاصی که مجوز کار در کانادا را دریافت داشته اند می توانند تا پیان دوره ی دبیرستان از آموزش رایگان در مدارس کانادا بهره مند شوند.
• فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر کانادا ظرف سه ماه پس از دریافت مدرک خود می توانند درخواست مجوز کار از دولت کانادا را بنمایند.
دو دسته از مشاغل هستند که برای گرفتن مجوز کار در کانادا نیاز به مجوز ندارند و یا پروسه ی مجوز آن به سرعت انجام می شود.
پرستارهایی که سرخانه باشند.
مدیران و تجاری که زیر نظر پیمان های تجارتی آزاد هستند که همانطور که در فوق ذکر شد، این دسته از افراد نیاز به تاییدیه اداره منابع انسانی ندارند.
همچنین افرادی که تحت عنوان بیزینس ویزیتور business visitor وارد خاک کانادا می شوند تحت شرایطی نیاز به اخذ این مجوز ندارند.

سیستم اکسپرس انتری: Express Entry

دولت کانادا مهاجران با مهارت را بر اساس توانایی هایشان به عنوان مقیمان دائم کشور کانادا انتخاب می کند تا در کانادا سکونت کنند و بخشی از اقتصاد کانادا باشند، یک سیستم جدیدی برای مدیریت وجود دارد نشان می دهد چطور افراد بامهارت و تجربه ی کاری درخواست مهاجرت به کانادا را بکنند، این سیستم اکسپرس انتری Express Entry نامیده می شود:
اکسپرس انتری چطور کار می کند:
سیستم اکسپرس انتری برای مدیریت درخواست هایی که برای اقامت دائم کشور کانادا می شودتحت عنوان برنامه های مهاجرتی اقتصاد فدرال مورد استفاده قرار می گیرد:
• برنامه ی اسکیل ورکر فدرال
• برنامه تجارت ماهرانه فدرال
• کلاس تجربه ی کار کانادایی
در زیر به توضیح سیستم امتیاز دهی SKILLED WORKER می پردازیم که بر اساس آن افراد بدون محدودیت در رشته تحصیلی و شغل به با تکیه بر مهارت ها و تخصصشان به صورت آنلاین تقاضا می دهندو اگر پس از بررسی، امتیاز لازم را کسب کنند، می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.
سیستم اکسپرس انتری دو مرحله دارد:
مرحله ی اول: کاندید هایی که قابلیت ورود دارند به صورت آنلاین، پروفایل اکسپرس انتری را تکمیل می کنند:
اطلاعاتی شامل
• مهارت ها،
• تجربه کاری،
• توانایی زبان،
• تحصیلات
• و جزئیات دیگری که برای ارزیابی به ما کمک خواهد کرد.
در این مرحله حداقل امتیازی که برای ورود به استخر باید کسب کنید ۶۷ است؛ شما می توانید این امتیازات را از ۶ طریق به دست آورید:
• از طریق مدرک زبان: حداکثر امتیازی که از این مهارت می توانید کسب کنید ۲۸ امتیاز است که هرچه نمره ی بالاتری کسب کنید، امتیاز بالاتری خواهید گرفت

داشتن مدرک زبان فرانسه نیز امتیاز جداگانه ای خواهد داشت.
همچنین توجه داشته باشید که برای ورود به استخر مدرک زبان الزای می باشید، به عبارت دیگر حتی اگر دارای نمره ی کافی را از سایر مهارت ها کسب کنید، بدون مدرک زبان وارد استخر نخواهید شد.
• از طریق تحصیلات: در این مهارت با توجه به مقاطع تحصیلی تان حداکثر تا۲۵ نمره می توانید کسب کنید.
مدارک شما باید مورد تایید اداره ی شهروندی و مهاجرت کانادا باشد.
• از طریق تجربه کاری: در این مهارت با توجه به تعداد سال هایی که کار کردید و در آن درآمد داشتید می توانید حداکثر ۱۵ امتیاز کسب کنید.
• از طریق سن: حداکثر امتیاز این موضوع ۱۲ ، می باشد که از سن ۱۸ سال محاسبه می شود و بالاترین امتیاز را افراد دارای سنین ۱۸تا ۳۵سال کسب می کنند.
• اگر یک پیشنهاد شغلی تمام وقت و با درآمد در کانادا برای شما موجود باشد ۱۰ امتیاز دیگر کسب خواهید کرد.
• از طریق گزینه سازگار پذیری که شامل مدرک زبان همسرتان که نمره ی کافی را دریافت کرده باشدو همچنین سابقه تحصیلی شما در کانادا می باشد، سابقه ی کارشما و همسرتان در کانادا، استخدام هماهنگ شده در کانادا و وجود بستگان درجه یک شما در این کشورکه برای هرکدام امتیاز جداگانه ای در نظر گرفته شده است. برای اطلاع از جزئیات دقیق این امتیازات می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل کنید.
جمع امتیازات مذکور ۱۰۰امتیاز می باشد که شما باید حداقل ۶۷امتیاز برای استفاده از این روش کسب کنید.
ورود به استخر صدور دعوت نامه ی درخواست برای اقامت دائم را تضمین نمی کند، بلکه برای آن شما باید در مرحله ی دوم امتیاز لازم را کسب کنید.
مرحله ی دوم:
کسانی که در استخر بیشترین امتیاز را آوردند می توانند برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند که ۶۰ روز برای ارائه ی درخواستشان زمان دارند.
حداکثر امتیاز قابل کسب در این مرحله ۱۲۰۰ امتیاز می باشد که ۶۰۰ تای آن تنها مربوط به پیشنهاد کاری در کانادا می باشد و ۶۰۰ تای بعد به خود شخص مربوط می شود.
• عوامل انسانی: در این گزینه افراد از سن، تحصیلات، زبان و تجربه ی کار کانادایی شان با وجو داشتن همسر یا بدون آن امتیازات متفاوتی کسب می کنند.
• عامل مربوط به همسر: در این قسمت افراد می توانند از تحصیلات، داشتن مدرک زبان و کار کانادایی همسرشان، هرکدام امتیازات جزئی ای را کسب کنند.
• تطابق مهارت ها: در این مرحله افراد با ترکیب چند مهارت به صورت جداگانه، امتیاز کسب می کنند؛ برای آگاهی از جزئیات این مهارت ها می توانید با مشاوران و وکلای برجسته ی سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  تماس حاصل کنید.
جمع حداکثر هارت های مذکور در این سه گزینه ۶۰۰ امتیاز خواهد شد.
یکسری امتیازات اضافی نیز برای استخدام هماهنگ شده و و نامزدی تعریف شده است که جمع تمام این امتیازات در مرحله ی دوم ۱۲۰۰ امتیاز می باشد.
متقاضیان اقامت دائم کانادا که از این روش استفاده می کنند، تا ۱۲ ماه در این استخر خواهند ماند، و پس از آن در صورت عدم دریافت دعوت نامه باید مجددا برای ورود به استخر پروفایل جدید بسازند.

نتیجه

همانطور که ملاحضه فرمودید اخذ ویزای کار کانادا از طریق مجوز کار یکی از سریع ترین شیوه های مهاجرتی به کانادا می باشد، برای اخذ ویزای کار کانادا این مجوز و اینکه درخواست خود را چطور پر کنید تا اداره منابع انسانی کانادا به شما تاییدیه بدهد حتماً با مشاوران و وکلای برجسته ی بهترین و معتبرترینسازمان حقوقی مهاجرتی  کشور، تماس حاصل کنید تا با صرف هزینه ی کمتر در اسرع وقت زندگی در کشور پهناور کانادا را تجربه کنید.

تفاوت سیستم نیروی ماهر با ویزای کار کانادا

روش نیروی ماهر که در حال حاضر به عنوان سیستم اکسپرس اینتری در برنامه مهاجرت کانادا شناخته می شود به بررسی مهارت ها و ویژگی های افراد از جنبه های مختلف می پردازد و بعد از رتبه بندی متقاضیان و بررسی رقابتی اقامت دائم برای پذیرفته شدگان صادر می کند. کسانی که پیشنهاد کاری از یک شرکت کانادایی داشته باشد امتیاز قابل توجهی از این بابت کسب می کنند که در نتیجه در رقابت رتبه بندی آنها تاثیر قابل توجهی دارد. البته بدون داشتن پیشنهاد کاری هم می توان در سیستم امتیاز خوبی کسب کرد که مستلزم بالا بردن امتیاز در سایر بخش ها شامل تحصیلات، سابقه کاری، سطح زبان انگلیسی و فرانسه ، سن می شود.

افرادی که از طریق سیستم اکسپرس اینتری وارد کانادا می شوند نیازی به اخذ ویزای کارکانادا  ندارند چون با موقعیت اقامت دائم وارد کانادا می شوند در حالی که ویزای کار کانادا برای کسانی مورد نیاز است که اقامت کانادا ندارند. ورود از طریق اکسپرس اینتری هیچ گونه ضمانتی برای داشتن کار در بدو ورود ندارد و با وجودی که شخص طی یک سیستم ارزیابی مهارت کاری وارد شده است بعد از ورود باید در جستجوی کار باشد اما کسی که با ویزای کاری کانادا وارد شده بر اساس یک پیشنهاد کاری رسمی از یک کارفرما برای این ویزا اقدام می کند و در بدو ورود کار دارد و البته اقامت موقت کاری یکساله خواهد داشت که قابل تمدید است.

با توجه به رشد بالای اقتصادی کانادا و نرخ پایین بیکاری در این کشور ، کانادا به شدت به دنبال جذب نیروی کار در همه زمینه های صنعت و خدمات و … است . ویزای کار کانادا یکی از معمول ترین راهها برای متقاضیان مهاجرت به کانادا است، اما همانطور که میدانیم برای کار در کانادا به مجوز کار در آن کشور نیاز دارید. اگر بدنبال مهاجرت به کانادا از طریق کار هستید در ادامه با ما همراه باشید.بسته به شرایط و همینطور نوع کار شما ، این مجوز ممکن است برای یک دوره چند هفته ای تا چند ساله صادر شود.

اقامت از طریق کار در کره جنوبی

امروزه افراد متعددی هستند که بنابر مسائلی از جمله بیکاری دنبال کار در کشورهای صنعتی آسیایی هستند. بین    کشورهای آسیایی کره جنوبی گزینه اکثریت افراد برای مهاجرت  کاری به کشورهای آسیایی می باشد. چراکه کره جنوبی یکی از پیشرفته ترین و دیجیتالی ترین کشورهای صنعتی نمونه در جهان است اما در این راه با سوالات متنوع و گوناگونی رو به رو می شوند مانند آیا امکان اخذ اقامت از طریق کار وجود دارد ؟ شرایط  کار در کره جنوبی می باشد ؟ آیا همسر و فرزندان از همان ابتدا میتوانند با شخص اصلی وارد کشور کره جنوبی شوند یا خیر ؟ آیا همه افراد میتوانند درخواست اقامت کاری کره جنوبی را داشته باشند یا افراد با رشته های تحصیلی خاص می توانند اقدام کنند ؟ افراد بیگانه ای که در کشور کره جنوبی مشغول به کار میشوند از چه مزایایی بهره مند می شوند و سوالاتی از این قبیل که ما سعی داریم در این مقاله با تکیه بر قوانین بین الملل خصوصی و قوانین کاری در کره جنوبی به این سوالات پاسخ دهیم  کشور کره جنوبی در حال حاضر به عنوان یکی از صادر کننده های اتومبیل ،تلفن همراه و سایر دستگاه های با تکنولوژی بالا و یک رقیب رو به رشد در فناوری اطلاعات است و متخصصان در زمینه های فوق میتوانند کشور کره جنوبی را برای مهاجرت کاری انتخاب نمایند چرا که این کشور نیاز عمده به این متخصصان دارد.

سئول، پایتخت و بزرگترین شهرستان در کره جنوبی، مرکز همه چیز از جمله اقتصاد و سیاست به فرهنگ و کسب و کار بین المللی است، برخی از بزرگترین شرکت های جهان در سئول و منطقه اطراف آن مستقر می باشد ، بیشترین شغلی که برای اتباع خارجی در کره جنوبی وجود دارد مدرس زبان انگلیسی است، به افرادی که به دنبال کار در خارج از سئول هستند شهرهایی چون دائجون،گوانگجو،اینچئون و اولسان پیشنهاد می شود.
همیشه اخذ شغل در کشورهای خارجی به راحتی به دست نمی آید، اما بهترین کار انجام تحقیقات و پژوهش می باشد، اگر شما میخواهید کاری را در کره جنوبی به دست آورید می توانید از طریق آژانس های استخدام این کشور و یا سازمان های ارائه دهنده کار، روزنامه ها و وب سایت های شغلی اقدام نمایید، افراد در قدم اول برای کار در جنوبی نیازمند کارفرما از این کشور است که باید اشخاص بیگانه را حمایت کنند و برای آنها دعوت نامه کاری ارسال نمایند و یا می توانند از ویزاهای دیگر کاری استفاده نمایند که برخی از آنها در ذیل آمده است .
انواع ویزای کار در کره جنوبی
ویزاهای اشتغال که بیشتر در کره جنوبی مورد استفاده قرار میگیرند عبارتند از :
ویزای اشتغال کوتاه مدت (C-4)
ویزای مدیریت تجاری (D-9)
ویزای سرمایه گذاری خارجی(D-8)
ویزای کار حرفه ای(حرفه های ویژه) (E-5)
ویزای کار خاص (فعالیت خاص تعیین شده)(E-7)
واگذاری شرکت رزیدنت ،انتقال داخل شرکت(D-7)
ویزای حرفه های ویژه E-5 :
برای درخواست ویزای E-5 نیازمند گواهی صلاحیت که تحت قانون کره جنوبی شناخته شده است، در واقع افرادی که مدارک بین المللی برای حرفه خود دارند که توسط دولت کره به رسمیت شناخته شده است،مشاغلی چون خلبان هواپیمایی،پزشکان،کارورزان بیمارستان و افرادی که به عنوان کارکنان ضروری برای خدمات حمل و تقل توسط شرکت حمل و نقل کره ای استخدام شده اند، به طور کلی افرادی که به دنبال ویزای E-5 هستند باید مدارکی همچون گواهی اشتغال،گواهی درجه، نامه های مرجع حرفه ای و مدارک دیگر ارائه دهند.
ویزای کار خاص (فعالیت خاص تعیین شده E-7)
این ویزا برای داوطلبانی که در برخی از زمینه ها واجد شرایط هستند که شامل مدیران سطح بالا ،انواع مختلف از مهندسان و متخصصان فناوری خاص هستند ، همانند ویزای E-5 متقاضیان این نوع ویزا نیازمند ارائه گواهی اشتغال،گواهی درجه و نامه های مرجع حرفه های و شرایط دیگر می باشند.
ویزاهای ذکر شده در بالا باید از سفارت کره جنوبی و یا کنسولگری که صلاحیت آن تایید شده از محل اقامت متقاضی دریافت گردد.
میانگین ساعت کار در کره جنوبی : 40 ساعت در هفته و 8 ساعت در روز می باشد اگرچه فرهنگ کار با مدت بسیار طولانی در کره جنوبی وجود دارد.، 15 روز تعطیلات عمومی در سال برای افراد وجود دارد .
نرخ مالیات: نرخ مالیات از درآمد شخصی از 8 تا 35 درصد ( به جز یک مالیات اضافی 10 درصد از ساکنان) می باشد.
افراد زیر 18 سال اجازه کار در کره جنوبی را ندارند مگر اینکه اجازه پدر و مادر یا قیم خود را به صورت مکتوب داشته باشند، در هر صورت افراد زیر سن قانونی اجازه کار در شیفت شب را ندارند مگر با کسب اجازه از وزارت کار
بر اساس قوانین مهاجرت افرادی که دوره کارشناسی خود را درشته های علوم طبیعی و مهندسی و همچنین افرادی که کارشناسی ارشد را در علوم انسانی از یکی از دانشگاههای کره دریافت کرده باشند حق ماندن و کار تمام وقت بدون نیاز به مجوز ورود مجدد در کره را دارند .

دریافت تابعیت کره جنوبی راحت نیست . ساده ترین راه اخذ اقامت کره جنوبی ازدواج با فرد کره ای و یا متولد شدن از پدر و مادری که حداقل یکی از آنها کره ای باشد است. برای افرادی که نه با یک فرد کره ای ازدواج کرده اند و نه از پدر و مادر کره ا ی متولد شده اند دریافت تابعیت کره بسیار مشکل است . در سال 2003 فقط 291 نفر خارجی که شرایط ذکر شده را نداشتند توانستند تابعیت کره جنوبی را بگیرند . افرادی که علاقمند به اخذ تابعیت کره جنوبی هستند باید مدارک زیر را ارائه کنند:

– حداقل پنج سال در کره جنوبی اقامت داشته باشند .

– مهارت زبان ( خواندن ، نوشتن ، شنیداری و صحبت کردن )

– آشنایی با فرهنگ و تاریخ کره .

– مصاحبه و امتحان کتبی .

مهاجرت به کانادا