ما را دنبال کنید:

دکتر سعید محمدی-وکیل مهاجرت ترکیه اروپا کانادا

ویزا و مهاجرت

خانه ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی کانادا، شرایط و مدارک مورد نیاز، مدت زمان و چگونگی اقدام برای اخذ ویزای توریستی کانادا در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفته است.

آیا می دانید تحت چه شرایطی می توانید ویزای مولتی کانادا را دریافت نمایید؟ مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کانادا چه هستند؟ چه کسی واجد شرایط دریافت این نوع ویزا می باشد؟

نحوه تمدید این ویزا چگونه است؟

با مطالعه این مقاله می توانید پاسخ سوالات خود را دریافت نموده و اطلاعات کاملی در خصوص ویزای مولتی کانادا بدست آورید. این ویزا مخصوص بازدیدکنندگان است.

بازدید کنندگان اشخاصی هستند که تابعیت کانادا یا اقامت دائم کانادا ندارند و از نظر قانونی مجاز به ورود به کانادا به منظور گذاراندان تعطیلات، بازدید از مناظر طبیعی و جاذبه های توریستی، دیدار خانواده، تجارت و غیره می باشند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای مولتی کانادا و سایر مسائل مهاجرت و اقامت، می توانید با کارشناسانسازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

 

ویزای مولتی کانادا و شرایط عمومی آن

کانادا کشوری است در بخش شمالی آمریکای شمالی و دارای آب و هوایی سرد می باشد. کانادا کشوری کم جمعیت است، بیش از 80 درصد از ساکنان آن در شهرهای بزرگ و متوسط ​​متمرکز شده اند. افرادی که تابعیت یا اقامت کانادا را ندارند، برای ورود به کانادا احتیاج به ویزا توریستی دارند. ویزا اقامت موقت(TRV)، به ویزای ویزیتور نیز شناخته می شود. افراد برای دریافت ویزای مولتی کانادا، ابتدا باید الزامات و شرایطی را برآورده نمایند تا افسر ویزا را برای صدور ویزا راضی کنند. این الزامات شامل شرایط زیر می باشد.

 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .

توجه داشته باشید که اعضای خانواده شما شامل همسر یا شریک زندگی و فرزندان وابسته شما می باشد.

در تصویر زیر می توانید اطلاعاتی عمومی از کشور کانادا را مشاهده نمایید.

 

ویزای مولتی کانادا و مدارک مورد نیاز

مستندات زیر برای درخواست آنلاین ویزای مولتی کانادا لازم است.

 •  “IMM5257”

صورت های بانکی یا نامه استخدام در 4 ماه گذشته

صفحات اول، آخر و صفحاتی که تمبر دارند.

بلیط هواپیما مسافرتی و رزرو هتل

 •  “IMM5645”

کلیه صفحات دارای تمبر از گذرنامه قدیمی و جدید شما در 10 سال گذشته

با فرمت JPG با حجم کمتر از 240KB

توضیح هدف شما از سفر به کانادا، این نامه اختیاری است.

همه فرم ها را می توانید در سایت سفارت کانادا دانلود کنید و تمام صفحات گذرنامه خود را که تمبر دارد ارائه دهید. این امر تضمین می کند که سابقه سفر قابل توجهی داشته اید. هزینه برای درخواست ویزای مولتی کانادا 100 دلار کانادا است که شما می توانید این هزینه را با استفاده از کارت اعتباری بصورت آنلاین و در هنگام ارسال درخواست خود بپردازید.

 

ویزای مولتی کانادا و مدت درخواست

زمان پردازش درخواست ویزای بازدید کننده چند بار ورورد کانادا بستگی به مکانی دارد که درخواست خود را ارائه داده اید. این مدت زمان می تواند از 15 روز تا 45 روز بسته به محل زندگی شما باشد. شما می توانید جهت بررسی زمان پردازش درخواست ویزای مولتی کانادا از کشور خود، مراحل زیر را در این لینک دنبال کنید تا متوجه زمان لازم جهت بررسی شرایطتان شوید.

 •  CIC
 • .
 • .
 • .
 • .

توجه داشته باشید که زمان پردازش شما از روزی که درخواست کامل شما دریافت می شود شروع می شود. زمان پردازش و بررسی پرونده شما ممکن است بسته به تعداد برنامه های دریافتی در سفارت کانادا متفاوت باشد.

 

ویزای مولتی کانادا و تمدید آن

اگر می خواهید اقامت خود را به عنوان بازدید کننده در کانادا تمدید کنید و مدت طولانی تری در کانادا بمانید، شما می بایست قبل از پایان وضعیت فعلی خود درخواست خود را ارائه دهید. در صورتی که از به پایان رسیدن زمان مجاز به اقامت خود مطمئن نیستید، ابتدا در خصوص مهلت خود برای ماندن در کانادا با ویزای چند بار ورود از طریق سایت سفارت کانادا مطمئن شوید. برای تمدید ویزای مولتی کانادا اگر می خواهید اقامت خود را در کانادا تمدید کنید، باید حداقل 30 روز قبل از انقضای وضعیت خود اقدام کنید. در صورتی که درخواست شما برای تمدید اقامت در کانادا تأیید شود، یک پرونده به نام پرونده سابقه بازدید کننده به شما داده می شود. پرونده سابقه بازدید کننده شامل موارد زیر می باشد.

 • .
 • .

لازم به ذکر است سابقه بازدیدکنندگان، ورود به کانادا را تضمین نمی کند. هزینه تمدید ویزا 100 دلار کانادا است و این مبلغ فقط باید بصورت آنلاین در صفحه مهاجرت پرداخت گردد.

ویزای مولتی کانادا و وقت سفارت کانادا

متقاضیان دریافت ویزای مولتی کانادا در ابتدا می بایست با مراجعه به سایت مرکز درخواست ویزای کانادا (VAC) درکشور خود مراجعه و اقدام به ثبت نام اینترنتی نمایند. مراکز درخواست ویزا (VAC) در واقع شرکت های خصوصی هستند که با دولت کانادا قرارداد رسمی در زمینه ثبت نام متقاضیان ویزای کانادا و هم چنین مکان رسمی جهت دریافت اثر انگشت و عکس متقاضیان می باشند. از آنجا که سفارت کانادا و مراکز درخواست ویزا در ایران وجود ندارد، لذا هم وطنان برای درخواست ویزای مولتی کانادا می بایست به یکی از مراکز در امارات متحده عربی (ابوظبی) و یا مراکز مورد نظر در ترکیه مراجعه کنند. آدرس سایت این مراکز و هم چنین اداره مهاجرت کانادا جهت اخذ اطلاعات بیشتر، در ذیل ذکر شده است.

مرکز درخواست ویزا کانادا در ترکیه https://www.vfsglobal.ca/canada/turkey/
مرکز درخواست ویزا کانادا در ابوظبی، امارات متحده عربی https://www.vfsglobal.ca/canada/uae/
اداره مهاجرت کانادا https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada.html

پس از مراجعه به این سایت ها، می توانید اقدام به ثبت نام اینترنتی نمایید. پس از تکمیل فرم های مربوطه و اسکن و بارگزاری مدارک ذکر شده در این مقاله، هزینه های مربوطه را به صورت اینترنتی پرداخت می نمایید. پس از این مرحله شما یک ماه فرصت خواهید داشت تا خود را به مراکز درخواست ویزای کانادا (VAC) در نزدیک ترین محل زندگی خود معرفی کنید و ضمن تحویل مدارک خود، اقدام به انگشت نگاری نمایید. پس از این مرحله می توانید منتظر دریافت پیام از سوی این مراکز از طریق پیامک و یا ایمیل باشید.

ویزای مولتی کانادا و پروسه اقدام

پروسه اقدام ویزای مولتی کانادا بصورت آنلاین است. کانادا به طور معمول ویزاهای مولتی طولانی مدت با 5 تا 10 سال اعتبار صادر می کند. مدت زمان اعتبار ویزا بستگی به مدت اعتبار پاسپورت شما خواهد داشت. اولین قدم در مورد درخواست ویزای بازدید کننده در کانادا ایجاد یک درخواست از کانادا به نام GCKey است. پس از ایجاد GCKey و ورود به سیستم، گزینه هایی برای درخواست ویزاهای مختلف در سیستم نشان داده می شود. ویزای بازدید کننده را انتخاب کنید.

مراحل درخواست ویزای کانادا به قرار زیر است.

 •  CIC شوید و یک GCKey ایجاد کنید.
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 •  (vac) ارسال کنید.
 •  (VAC) نیز ارائه دهند.
 • .

ویزای مولتی کانادا با وثیقه یا بدون وثیقه

ویزای مولتی کانادا را هم با وثیقه و بدون وثیقه می توان دریافت کرد و تفاوت تنها در این است که موسسه مهاجرتی و یا آژانس مسافرتی شما، برای کمتر شدن ریسک بتواند برای شما دعوت نامه ارسال کند. در واقع وجود وثیقه از جمله مدارک لازم برای دریافت ویزا نمی باشد و این سند از سوی هیچ یک از مراکز ویزای بازدید کننده از شما درخواست نخواهد شد، اما چرا برخی از دفاتر از این سند نیز به عنوان یک الزام یاد می کنند؟

توجه داشته باشید که این سند به هیچ وجه یک مدرک الزامی برای سفر شما نمی باشد و تنها در صورتی که موسسه مهاجرتی یا آژانس مسافرتی برای شما دعوتنامه صادر نماید، از شما وثیقه ای نیز جهت اطمینان از بازگشت و عدم سو استفاده از دعوتنامه دریافت می کند. از آنجا که وجود دعوتنامه از یک فرد دارای اقامت کانادا، شانس ویزای شما را بسیار بالا می برد، لذا برخی از موسسات این خدمات را نیز ارائه می نمایند و در ازای تهیه دعوتنامه، از شما وثیقه ای دریافت می کنند. ارزش این وثیقه ممکن است در موسسات مختلف متفاوت باشد و معمولا توافقی است.

 

ویزای مولتی کانادا و خدمات سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی

سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی در خصوص ویزای مولتی کانادا آماده خدمت رسانی به شما متقاضیان محترم می باشد. با مطالعه این مقاله از مدارک و شرایط لازم اطلاع پیدا می کنید. هم چنین شما با تماس با کارشناسان موسسه نیز می توانید از خدمات مشاوره رایگان تلفنی نیز بهره مند شوید. سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی در زمینه اخذ ویزای مولتی کانادا تجربه های موفق زیادی داشته است و دلیل موفقیت ما، دانش، تجربه و کار با افراد متخصص در این زمینه است.

البته باید دقت داشته باشید که به دلیل روابط بین المللی کشور ما با کانادا، دریافت این ویزا ریسک هایی به همراه دارد اما سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی در ابتدا شرایط شخصی شما را به طور کامل بررسی نموده، تمام ریسک ها و خطرات را با شما در میان می گذارد و سپس اقدام به انجام درخواست موکلین می نماید. سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی با به کارگیری وکیل رسمی مهاجرت در کانادا، بر اساس به روز ترین قوانین پرونده شما را پیش خواهد برد. وکلای مجرب ما در کشور کانادا در طی مراحل اخذ ویزای مولتی کانادا از جمله در تهیه مدارک، پروسه ثبت نام و دریافت ویزا با شما همراه خواهند بود.

ویزای مولتی کانادا و ریجکتی

در صورتی که تصمیم به اخذ ویزای مولتی کانادا دارید بهتر است این مقاله را کامل مطالعه کنید و از تمامی شرایط و مدارک آگاه گردید و سپس اقدام نمایید. اما اگر برای دریافت ویزای مولتی کانادا درخواست داده اید و درخواست شما رد شده است ممکن است دلیل این امر یکی از موارد زیر باشد.

 • .
  • نبود دلایل کافی برای سفر
  • کافی نبودن مدارک جهت نشان دادن وابستگی به وطن خود
  • عدم اثبات تمکن مالی لازم
 • .
  • به دلایل امنیتی
  • وجود سو پیشینه کیفری

اگر درخواست شما رد شد، درخواست مجدد با همان اطلاعات، حتی با وجود وکیل مهاجرتی این تصمیم را تغییر نمی دهد و شما باید دلیل ریجکت شدن ویزا را برطرف نموده و با اطلاعات جدید درخواست خود را تکرار کنید.

درخواست بار دوم شما همانند بار اول پردازش می شود و زمان رسیدگی به پرونده شما نسبت به دفعه اول افزایش یا کاهش نخواهد یافت. سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی سابقه دریافت ویزا برای بسیاری از افراد با سابقه ریجکتی را دارد و به شما توصیه می کنیم برای رفع ریجکتی خود با ما تماس بگیرید.

ویزای مولتی کانادا تضمینی و با گارانتی

اگر به دنبال دریافت ویزای مولتی کانادا بوده اید، ممکن است در برخی از موسسات عبارت صدور تضمینی ویزای توریستی کانادا را شنیده باشید. اما چگونه می توان این نوع ویزا را تضمین کرد؟ در واقع باید گفت هیچ موسسه یا آژانس مسافرتی قادر به تضمین این نوع ویزا نیست و صحبت از تضمین ویزا امری غیر حرفه ای است. موسسات حرفه ای در ابتدای امر شرایط شما را بررسی می کنند و شانس و ریسک ویزای مولتی کانادا را برای شما شرح می دهند. حتی وجود دعوت نامه نیز نمی تواند گارانتی اخذ ویزای بازدید کننده باشد و این مورد فقط شانس شما را افزایش خواهد داد. دقت داشته باشید که عبارت تضمین در واقع مفهومی نخواهد داشت و فقط اهرمی برای جذب افراد توسط برخی موسسات سودجو می باشد. سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  نیز در این مورد تضمین صد در صد نمی دهد اما در صورتی که این پروسه با شکست مواجه شود، می پذیرد که هزینه ای از موکل دریافت ننماید یا با توافق قبلی فقط بخش کوچکی از هزینه را دریافت نماید.

ویزای مولتی کانادا و نکات مهم

در این مقاله تلاش شد تمامی نکات مهم در خصوص اخذ ویزای مولتی کانادا به تفصیل بیان گردد. با این حال بر خود لازم می دانیم برخی از نکات مهم که مجال صحبت در آن ها در متن مقاله وجود نداشت و یا نیاز به تاکید بیشتری وجود دارد، نیزعنوان گردد. به نکات زیر توجه فرمایید.

 • .
 • .
 • .
 •  (VAC) ارسال کنید و همزمان فرم های درخواست اعضای خانواده را تکمیل کنید و برای کل مبلغ از یک قبض پرداخت استفاده کنید.
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .

ویزای مولتی کانادا و سخن پایانی

ویزای مولتی کانادا همواره طرفداران زیادی دارد. جغرافیای فوق العاده کانادا هر ساله میلیون ها گردشگر را به خود جلب می کند. شرایط ویزای توریستی کانادا کاملاً واضح است و در این مقاله تمامی شرایط لازم جهت اخذ این نوع ویزا به تفصیل بیان شد. همانطور که گفته شد روند درخواست بصورت آنلاین است و کانادا به طور معمول ویزاهای ورود طولانی مدت به مدت 5 تا 10 سال صادر می کند که میزان اعتبار ویزای مولتی کانادا بستگی به مدت اعتبار پاسپورت شما دارد.

از آنجا که اعتبار پاسپورت ایرانی پنچ ساله است، میزان اعتبار ویزای مولتی کانادا نیز حداکثر به اندازه همین مدت می باشد. در صورتی که تمایل به دریافت ویزای مولتی کانادا را دارید با تماس با کارشناسان ما می توانید از مشاوره رایگان بهره مند گردید. شرایط شما توسط کارشناسان ما بررسی خواهد شد و میزان خطر و شانس شما برای دریافت ویزای مولتی کانادا به شما توضیح داده می شود. شما هم چنین می توانید سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.

مهاجرت به کانادا