ما را دنبال کنید:

دکتر سعید محمدی-وکیل مهاجرت ترکیه اروپا کانادا

ویزا و مهاجرت

خانه ویزای تحصیلی

ویزای دانش آموزی کانادا

 • ارائه اطلاعات و مشخصات دقیق مدرسه مورد نظر و یا ارائه مشاوره برای انتخاب مدرسه در کانادا
 • پر کردن فرمهای مربوطه به معرفی دانش آموز متقاضی به مدرسه
 • تعیین و انتخاب قیم برای دانش آموزان ( این مورد برای دریافت ویزای دانش آموزی کانادا اجباری می باشد و فرد قیم باید مقیم کانادا باشد.)
 • ارائه خدمات vip به متقاضیان مانند پیکاپ فرودگاهی و در اختیار گذاشتن مترجم
 • اسکان دانش آموزان به صورت مستقل
 • تهیه homestay یا خوابگاه
 • افتتاح حساب بانکی شخصی به نام فرد متقاضی
 • شناساندن شهر و راههای ارتباطی و سیستم حمل و نقل کانادا
 • ثبت نام در مراکز فرهنگی و کتابخانه های شهر
 • شناساندن خدمات شهری و دولتی برای متقاضیان ویزای دانش آموزی کانادا
 • خدمات لازم برای همراهان دانش آموز
 • ثبت نام کمپ های دانش آموزی در تابستان
 • ثبت نام در کلاسهای زبان برای یادگیری هرچه بهتر زبان های رایج در کانادا ( انگلیسی، فرانسوی)
 • انجام تمامی مراحل دریافت پذیرش معتبر از مدارس
 • انجام تمامی مراحل دریافت ویزای دانش آموزی کانادا و ویزای مولتی کانادا برای همراهان دانش آموز.

کشور کانادا دارای یکی از بهترین نظام های آموزشی دنیاست. گزارش تحقیقات اخیر آمریکا و ارزیابی 90 کشور  از نظر پایداری شرایط اقتصادی، رفاه اجتماعی، برابری درآمد و شرایط بازار کار نشان داد که کانادا دومین کشور برتر جهان برای مهاجران است و از نظر امکانات تحصیلات، کانادا مقام اول را در دنیا دارد.

تحصیل در کانادا برای دانش آموزان بین المللی مقاطع ابتدایی، دبیرستان و پیش دانشگاهی میسر است.

در کشور کانادا قوانین تحصیل در استانها متفاوت است مثلا در استان کبک تحصیل در مقطع ابتدایی و متوسطه 11 سال است و دانش آموزان قبل از ورود به دانشگاه باید 2 سال پیش دانشگاهی بگذرانند اما در سایر استان ها مقطع ابتدایی و متوسطه 12 سال است و پس از آن دانش آموزان می توانند مستقیماً وارد دانشگاه شوند و داشتن مدرک زبان انگلیسی و فرانسه برای این مقاطع الزامی نیست و از همه مهم تر اینکه پدر، مادر، پدربزرگ یا مادربزرگ می توانند دانش آموزان را در هنگام تحصیل همراهی کنند.

بر اساس بند 2 ماده 30 قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان کانادا (Immigration and Refugee Protection Act) همه افراد زیر 18 سال حق تحصیل در کانادا دارند و تنها در شرایطی اجازه تحصیل به آنها داده می شود که والدین شان با ویزای موقتی، ویزای دانشجویی کانادا یا ویزای کار در کانادا حضور داشته باشند. این بدین معنی است که فرزند کسی که با ویزای توریستی وارد کانادا شده است، نمی تواند در این کشور تحصیل کند.

انواع مدارس مورد هدف در کانادا:

این موسسه امکان پذیرش با شرایط خاص و مناسب از تمامی مدارس دولتی و غیر دولتی در سراسر کانادا را دارد. هر گروه از مدارس دارای قوانین و ضوابط خاص خود می باشد بنابراین اخذ پذیرش از هر مدرسه تابع شرایط متقاضی ویزای دانش آموزی کانادا می باشد. شرایط دریافت ویزای دانش آموزی برای برخی مدارس میتوان به میزان سطح زبان متقاضی، مقطع تحصیلی، زمان ورود به مدرسه، نمرات سالهای گذشته، کالج یا دانشگاه هدف، سطح مالی، محل اسکان، در برخی موارد مذهب و جنسیت متقاضی اشاره کرد.

کشور : کانادا . دانش آموزی

تحصیل در چین

تحصیل در چین برای افرادی که به دنبال تجربه ی یک آموزش قوی در دانشگاه های دارای رتبه ی برتر در دنیا با هزینه ای نسبتا پایین هستند ، می تواند انتخاب به جا و درستی باشد.
در حال حاضر در حدود ۳۰۰۰۰۰ دانشجوی خارجی تحصیل در چین را برای آینده ی خود انتخاب کرده اند. تحصیل در چین برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی هم بنا به این دلیل که آموزش های کشور به زبان انگلیسی بوده و دانشجویان نیاز
به گذراندن مرحله ی اخذ مدرک پاتفک( مدرک دوره ی پیش دانشگاهی ) ندارند و نیز می توانند بدون آزمون ورودی به دانشگاه های این کشور راه یابند، به مورد اعتبار و توان علمی دانشگاه ها افزوده شده و طرفداران زیادی را برای این دو رشته پیدا کرده است.
علاوه بر بورسیه ای که از جانب دولت محلی و مقامات استانی در این کشور برای تحصیل در چین به دانشجویان اختصاص می یابد. مبلغی در حدود ۹۰۰ میلیون یوان نیز به این دانشجویان خارجی در طول تحصیل پرداخت می شود که به عنوان انگیزه ای مضاعف برای ادامه ی تحصیل در دانشگاه های این کشور محسوب می شود.
دوره های مختلف تحصیل در چین
تحصیل در چین در مقطع لیسانس در حدود ۴ سال به طول می انجامد که دروس این مقطع در دانشگاه های برتر این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شوند و دانشگاه ها دوبار در سال برای پذیرش در این مقطع مهلت تعیین کرده اند.
در دوره ی فوق لیسانس دانشجو به مدت ۲ سال مشغول به تحصیل می شود. در این دوره اغلب دروس را به زبان انگلیسی فرا می گیرد.
زبان آموزش در دوره ی دکتری در چین؛ همان زبان انگلیسی است، که البته در کنار آن دانشگاه هایی هستند که دوره های آموزشی را هم به زبان چینی و هم انگلیسی در رشته های مختلف تحصیلی ارائه می دهند. طول دوره ی دکتری ۳ سال بوده که دانشجو در نیمی از آن واحد های درسی خود را می گذراند و بخش دیگر را به ارائه دادن پایان نامه دکتری و دفاع از آن اختصاص می دهد.
شهریه ی دانشگاه های چین
شهریه دانشگاه ها برای تحصیل در چین، با توجه به دانشگاه و مقطع و رشته ی تحصیلی برای دانشجو متغیر می باشد. به گونه ای که ۳ تا ۵ هزار دلار برای دوره ی لیسانس، ۴ هزار دلار برای فوق لیسانس و ۵ هزار دلار برای دوره ی دکتری تخمین زده می شود.
دانشجویانی که تمایل داشته باشند، می توانند در تمامی مقاطع زبان چینی را برای آموزش خود در دانشگاه انتخاب کنند که البته با این کار از میزان شهریه ی دانشگاه ها برای آن ها کاسته می شود و بعد از اتمام تحصیل در چین، در صورتی که قصد اقامت در چین را داشته باشند، در یافتن شغل و سایر امور زندگی موفق تر خواهند بود.
تحصیل در چین علاوه بر اینکه فرصت آموزش در دانشگاه های برتر دنیا را با هزینه ای بسیار پایین تر از کشورهای اروپایی برای فرد به ارمغان می آورد، می تواند فرصت مطالعه، تحقیق و زندگی در کشوری باستانی و رکورد دار اقتصادی را هم برای دانشجو به وجود بیاورد. دانشجوی خارجی می تواند طیف گسترده ای از آداب و رسوم و اقلیت های مختلف در دنیا را به صورت یک جا در یک کشور، از نزدیک دیده و تجربه ای ناب را در این زمینه نیز، همراه با تحصیل در چین داشته باشد.
ویژگی های برجسته
• وجود انواع کمک هزینه و امکان کسب همگی آنها
• سطح بالای استاندارد زندگی
• امکان کار دانشجویی فراوان
• دانشگاههای بسیار ممتاز
• شرایط شغلی بسیار مساعد بعد از تحصیل
شرایط تحصیل در چین در مقطع دکتری
دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دوره ۳ تا ۵ ساله دکتری در دانشگاههای چین می باشند نیز بایستی علاوه بر ارائه مدرک کارشناسی ارشد با معدل بالای ۱۵، مدرک زبان آیلتس حداقل ۵٫۵ و خلاصه پروپوزال خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهند.
تمامی موارد ذکر شده از شرایط تحصیل در چین هستند که در اکثر دانشگاههای این کشور یکسان است. در چین معمولا یک تاریخ ثبت نام مشخص برای آغاز کلاس ها وجود دارد که ماه شهریور زمان شروع دانشگاهها می باشد و تا پایان خرداد ماه هر سال دانشجویان مهلت دارند تا مدارک خود را برای پذیرش در دانشگاههای چین ارسال نمایند.
مزایای تحصیل در چین
باتوجه به اینکه دانشگاههای کشور چین از مقاصد پر طرفدار دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل به شمار می آید، چند نمونه از مزایای تحصیل در دانشگاههای این کشور را برمی شماریم.
تحصیل در کشور چین این امکان را به دانشجو می دهد تا در یکی از پیشرفته ترین و پرجمعیت ترین کشور های جهان به کسب علم تخصص و مطاله بپردازد و مشاهده گر زندگی مدرن و امروزی در این کشور باشد
تحصیل در چین بسیار مقرون به صرفه است و هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور در مقایسه با بسیاری از کشور های اروپایی و حتی آسیایی بسیار مناسب تر و ایده آل تر است. شهریه دانشگاههای چین از جمله شهریه های ارزان برای دانشجویان خارجی به شمار می آید.
به دلیل رشد اقتصادی کشور چین و قرار گرفتن اقتصاد این کشور در رتبه دوم جهان پس از آمریکا فرصت های شغلی بسیاری در این کشور فراهم آمده و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه می توانند در بازار کار کشور چین شغلی مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا نمایند.
کیفیت دانشگاههای چین و مقاطع آموزش عالی این کشور در سطح بالا و مطلوبی قرار دارد و دانشجویان می توانند در قبال پرداخت شهریه ای مناسب، خدمات آموزشی باکیفیتی دریافت نمایند.

• آیا تحصیل رایگان در چین وجود دارد؟
• شرایط تحصیل رایگان در چین چیست؟
• آیا می توان با گرفتن بورسیه های تحصیلی چین، تحصیل رایگان در چین را تجربه کرد؟
تحصیل رایگان در چین : در دنیای امروز بیشتر افراد برای تحصیل به دنبال کشوری هستند که بتوانند در آن تحصیلی تقریبا رایگان داشته باشند. کشور چین کشوری می باشد که افراد می توانند از طریق راه های گوناگون تحصیل رایگان در چین را تجربه نمایند.
تجربه ی تحصیل رایگان در چین از طریق اخذ بورسیه های تحصیلی که دولت چین به افراد ارائه می دهد و یا راه های دیگر امکان پذیر می باشد. در ادامه ی متن برای افراد علاقه مند در این کشور چگونگی تحصیل رایگان در چین را توضیح خواهیم داد.
شرایط تحصیل رایگان در چین
در کشور چین برای تحصیل رایگان در چین، برنامه های فراوانی وجود دارد. یکی از این برنامه ها ارائه ی بورسیه های تحصیلی می باشد. این بورسیه ها عناوین مختلفی از جمله هزینه ها تحصیلی شهریه، هزینه های مربوط به اقامت فرد دانشجو، هزینه های زندگی فردی و بیمه های مربوط به پزشکی را شامل می شود.
بورسیه های تحصیل رایگان در چین
انجمن کنفوسیوس، انجمنی می باشد که بورسیه های تحصیلی به افراد دانشجو ارائه می دهد. این بورسیه ها کمک هزینه هایی را شامل می شود.
افرادی که موفق به اخذ بورسیه تحصیل رایگان در چین می شوند به راحتی می توانند هزینه های تحصیلی و اقامت خود در کشور چین را از طریق همین کمک هزینه ها پرداخت نمایند. به علاوه، این کمک هزینه های تحصیلی، ماهیانه مبلغی را برای فرد

• بورسیه های تحصیل رایگان در چین چه مواردی را در بر می گیرد؟
بورسیه های تحصیل رایگان در چین تمامی هزینه های تحصیلی در این کشور را شامل می شود بعضی از این هزینه ها شامل:
۱٫ پرداخت شهریه دانشگاه که بزرگترین قسمت این هزینه هاست و تحصیل فرد دانشجو، با گرفتن بورسیه های تحصیلی در چین، به مثابه ی تحصیل رایگان در چین خواهد شد.
۲٫ کتاب هایی که فرد در طی تحصیل به آن ها نیاز دارد را می تواند رایگان تهیه کند.
۳٫ در صورتی که فرد تمایل به استفاده از خوابگاه داشته باشد، برای استفاده از خوابگاههای دانشجویی هزینه ای پرداخت نخواهد کرد.

۴٫ فردی که بورسیه های کامل تحصیلی، دریافت می کند در طول ماه مبلغی به عنوان حقوق به وی تعلق می گیرد.
۵٫ در صورت اخذ بورسیه ی کامل، طرح حفاظت و بیمه درمانی به فرد تعلق می گیرد.

شرایط اخذ بورسیه برای تحصیل رایگان در چین
۱٫ فرد متقاضی می تواند از هر ملیتی از سراسر جهان باشد.
۲٫ در صورتی که فرد در یکی از دانشگاه های کشور چین فارغ التحصیل شده باشد، نباید از زمان اخذ مدرک وی مدت زمان زیاد یعنی بیشتر از یک سال گذشته باشد.
۳٫ همچنین اخذ بورسیه های تحصیلی در کشور چین دارای شرایط سنی می باشد و سن فرد برای اخذ بورسیه های تحصیلی در مقطع ارشد نباید بیشتر از ۳۰ و فرد متقاضی برای دکتری نباید بیشتر از ۳۵سال باشد.

مهاجرت به کانادا