ما را دنبال کنید:

دکتر سعید محمدی-وکیل مهاجرت ترکیه اروپا کانادا

ویزا و مهاجرت

خانه ملک اسلواکی

خرید ملک در اسلواکی، شرایط خرید ملک در اسلواکی و قوانین اخذ اقامت اسلواکی از طریق خرید ملک در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. راه های مهاجرت به اسلواکی کدام است؟ قوانین خرید ملک در اسلواکی چگونه است؟

شرایط اخذ اقامت و تابعیت اسلواکی از طریق خرید ملک به چه صورتی است؟

در این مقاله به تمامی این سوالات و نکات مهم دیگر از جمله مراحل قانونی خرید ملک در اسلواکی و شاخص های سرمایه گذاری و هزینه های لازمه برای خرید ملک در کشور اسلواکی پاسخ داده شده است و به بحث علمی پرداخته ایم.

شما عزیزان اگر در خصوص شرایط خرید ملک در اسلواکی و شرایط خرید ملک در سایر کشورهای برتر اروپایی سوال دارید همواره می توانید با سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید.

خرید ملک در اسلواکی و شرایط عمومی آن

در خصوص خرید ملک در اسلواکی در ابتدا لازم است که در خصوص این کشور توضیحاتی ارائه گردد. اسلواکی کشوری محصور در خشکی است که در اروپای مرکزی قرار دارد. جمعیت این کشور حدود 5 میلیون نفر می باشد و پایتخت آن براتیسلاوا است. واحد پول اسلواکی یورو است و زبان رسمی زبان اسلوواک است. مساحت این کشور 49 هزار کیلومتر مربع می باشد.

این کشور از غرب با جمهوری چک و اتریش، از شمال با لهستان، از شرق با اوکراین و از جنوب با مجارستان هم مرز است. این کشور در سال 2004 به اتحادیه اروپا و از سال 2007 به حوزه شنگن ملحق شد که در این صورت کسانی که اقامت دائم اسلواکی را دریافت کنند می توانند به هرجای اروپا سفر کنند و اگر پاسپورت اسلواکی را داشته باشند می توانند به راحتی در هر جای اروپا زندگی کنند.

خرید ملک در اسلواکی و اخذ اقامت اسلواکی

در خصوص اینکه آیا می توان از طریق خرید ملک در اسلواکی به اخذ اقامت رسید یا خیر در این قسمت از مقاله توضیح می دهیم. صرف خرید ملک در اکثریت کشورها از جمله کشور اسلواکی دلیل بر اقامت نخواهد بود و افراد نمی توانند با خرید یک ملک مسکونی به اقامت دست پیدا کنند. نکته مهم این است که کشور اسلواکی برای اتباع کشورهای دیگر برای خرید ملک هیچ گونه محدودیتی قائل نشده است و افرادی که در این کشور اقامت تحصیلی یا کاری داشته باشند می توانند در این کشور ملک خریداری کنند اما نمی توانند به تبع خرید آن ملک، درخواست اقامت نمایند.

در حال حاضر تنها چند کشور به صورت استثنا از طریق خرید ملک اقامت نیز اعطا می نمایند، این کشورها، ویزایی را تحت عنوان گلدان ویزا یا اقامت طلایی برای افراد صادر می نمایند. از جمله این کشورها می توان به کشور پرتغال و یا کشور اسپانیا اشاره نمود که در حال حاضر نیز این طرح را در دست اجرا دارد و شرایط خوبی را برای افراد در نظر گرفته است.

از جمله این شرایط خوب این است که شما هر سال سود همان مبلغی را که بابت خرید ملک پرداخت نموده اید به دست آورده و  به صورت معمول پس از گذشت حدود 5 سال نیز اقامت دائم دریافت نمایید و مبلغی را نیز که بابت خرید ملک پرداخت نموده اید مجدد به دست آورید.

پیشنهاد می شود که اگر با خرید ملک می خواهید به اخذ اقامت نیز دست پیدا کنید این دو کشور مذکور را انتخاب نمایید.

خرید ملک در اسلواکی و استانداردهای سرمایه گذاری در اسلواکی

برای خرید ملک در اسلواکی که از زیر شاخه مبحث سرمایه گذاری می باشد، نکته خیلی مهمی که وجود دارد این است که استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور باید مورد توجه قرار گیرد. در خصوص ثبت شرکت که یک پروسه متفاوت از خرید ملک می باشد، در صورتی که شرکت ورشکسته شود اعضای هیئت مدیره آن شرکت مسول بدهی های شرکت می شوند.

افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند، باید به استاندارد های سرمایه گذاری در این کشور توجه کنند. در صورت کلی با توجه به اینکه ویزاهای کشور اسلواکی با سختی ها و دشواری های بسیاری همراه است توصیه می شود که افراد یک کشور مطمئن تر و کم ریسک تر که از نظر اعتبار جهانی نیز از کشور اسلواکی بالاتر باشد را انتخاب نمایند.

در حال حاضر کشورهای برتر دنیا از جمله اتریش، آلمان، سوئیس، کانادا و… شرایط مناسبی برای انواع سرمایه گذاری ها می باشند.

خرید ملک در اسلواکی و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

در بحث خرید ملک در اسلواکی باید در خصوص شاخص های اقتصادی تاثیرگذار در این کشور از جمله نرخ بیکاری، نرخ مالیات بر درآمد شخصی و نرخ مالیات بر شرکت نیز تحقیقات لازمه را به عمل آورد. بر اساس آخرین آمار در سال 2019 نرخ بیکاری در این کشور به نزدیک 8  درصد رسیده است که نرخ مناسبی نمی باشد و قطعا روی تصمیم گیری افراد برای خرید ملک در اسلواکی تاثیر منفی خواهد گذاشت.

بحث بعدی در خصوص رشد مسکن در کشور اسلواکی است. شاخص مسکن در سه ماهه چهارم سال 2018 به حدود 124،06 درصد رسید که نسبت به سه ماهه سوم سال 2018 که تقریبا 120،65 درصد بود حدود 4 درصد افزایش یافت.

خرید ملک در اسلواکی و واجدین شرایط خرید ملک

در بحث خرید ملک در اسلواکی نکته مهم این است که چه افرادی می توانند در این کشور ملک خریداری کنند. از زمان پیوستن به اتحادیه اروپا، تقریبا هر کسی می تواند در اسلواکی املاک خریداری کند و بازار املاک و مستقلات در کشور اسلواکی بین شهروندان اسلواکی و افراد خارجی که به نحوی اقامت اسلواکی را دارد تفاوت و تبعیضی قائل نمی باشد. همچنین مهم نیست که خریدار در شهرهای این کشور و یا در قسمت های حومه و کوهستانی این کشور قصد خرید ملک را داشته باشد.

تنها استثناء برای خرید توسط خارجیان، زمین کشاورزی و جنگل است.

طبق قانون حفاظت و استفاده از ثروت معدنی، خارجیان و افراد غیر اسلواکیایی تنها زمانی می توانند این املاک را خریداری کنند که در این کشور اقامت داشته باشند و حداقل 3 سال از زمان فعالیت تجاری آن ها در این املاک گذشته باشد. در هر صورت، اگر یک خارجی بخواهد که در کشور اسلواکی املاکی را خریداری نماید، او می توانند (به طور مستقیم یا غیر مستقیم) هر گونه اموال در اسلواکی را خریداری نماید.

نکته ای که در این قسمت لازم است در خصوص آن توضیح داده شود این است که کشور اسلواکی به بحث توسعه و همچنین بازسازی و یا ساخت و سازهای املاک بسیار توجه می کند و در این زمینه فعالیت های بسیاری انجام داده است. در زیر در قالب یک جدول از سال 2005 تا سال 2008 هزینه هایی را که این دولت جهت بازسازی و نوسازی و یا جهت تولیدات و ساخت و ساز انجام داده است را برای شما عزیزان بازگو می نماییم:

خرید ملک در اسلواکی و مراحل قانونی خرید ملک

همانطور که ذکر شد محدودیت های قانونی در مورد خرید ملک در اسلواکی برای خاجیان وجود ندارد. تنوع آپارتمان ها و استودیوها و ویلاها (معمولا با یک راهرو کوچک، یک اتاق تک و یک آشپزخانه) تا آپارتمان های متعدد و پنت هاوس های بزرگ، بسیار زیاد می باشد. معمولا قیمت ها به تعداد اتاق خواب ها بستگی ندارد بلکه قیمت (یک آپارتمان 3 خوابه معادل یک آپارتمان با دو اتاق خواب و یک اتاق نشیمن) است.

هنگامی که خانه مورد نظر انتخاب شد، خریدار باید 10٪ از قیمت ملک را به عنوان سپرده برای تأمین اموال و برای فرآیند قانونی و شروع آن پرداخت نماید. در این زمان، قرارداد پیش خرید نیز بین طرفین امضا خواهد شد.

در صورتی که خریدار پس از سپردن مبلغ پیش پرداخت، تصمیم خود را عوض کند، پس از آن مسئولیت هر هزینه ای را که صاحب ملک انجام داده است، باید خریدار بر عهده گیرد. یعنی کارهای قانونی انجام شده با کسر هزینه های انجام شده توسط صاحب ملک از سپرده انجام می شود و و فقط مابقی پیش پرداخت به خریدار عودت داده می شود.

همچنین اگر این قضیه در مورد فروشنده رخ دهد، یعنی  فروشنده تصمیم خود را تغییر دهد، او مسئول پرداخت هر گونه هزینه ای است که به صورت قانونی انجام داده اند و سپرده به طور کامل به خریدار بازگردانده می شود. گام بعدی مراحل قانونی خرید ملک در اسلواکی، فرآیند تهیه گزارش ملک توسط یک نقشه بردار است که پس از آن یک کپی به وکیل ارائه می نماید تا بتواند قرارداد نهایی را آماده کند.

قرارداد پس از آن توسط هر دو طرف امضا می شود و خریدار در این مرحله، قیمت تعیین شده را به فروشنده می پردازد.

ثبت نام کاداستر ( katasternehnutelnosti ) نشان می دهد که زمین با وام های مسکن و دیگر انواع سروکارهای قانونی تضمین شده است و صاحب ملک از وام های دولتی در خصوص ملک مورد نظر معاف است.

در حال حاضر، تمام آژانس های اسلواکی، این مدارک را تهیه کرده اند تا یک سند Kataster که حاوی وضعیت حقوقی اموال قبل از فروش است، ارائه دهد.

ارائه سند کاداستر نمی تواند بیش از سه ماه طول بکشد تا از بروز هر گونه اختلاف قانونی محافظت کند.  توصیه می شود که خریدار یک نسخه از کاداستر را قبل از پرداخت بقیه قیمت ملک درخواست و تهیه نماید.  پس از چهار هفته، سند ملک مورد نظر به نام خریدار منتقل می شود.

خرید ملک در اسلواکی و هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در اسلواکی

در خصوص خرید ملک در اسلواکی و هزینه های اجاره و همچنین قیمت خرید املاک در این کشور نیاز است که در این قسمت از مقاله توضیحاتی ارائه شود. معمولا از کشور اسلواکی اولین شهری که به ذهن خطور می کند شهر براتیسلاوا است.

قیمت املاک برای خرید در شهر براتیسلاوا از حدود 120000 یورو شروع می شود و تا حدود 400000 یورو و حتی در املاک بزرگ تر نیز قیمت بالاتر خواهد رفت. کشور اسلواکی به افراد خارجی مانند سایر کشورهای اروپایی وام های خرید مسکن نیز پرداخت می نماید.

سود این وام ها بین 5 الی 7 درصد خواهد بود، این وام ها به افراد کمک بسیار زیادی می کند.

نکته دیگر این است که افراد خارجی به دو صورت و با دو هدف می توانند در این کشور ملک خریداری کنند:

هدف اول: برای اجاره دادن به افراد توریست و جهت سرمایه گذاری، املاک خریداری می شوند.

هدف دوم: یک ملک و یک خانه مسکونی را جهت استفاده کردن از آن در تعطیلات برای تفریح و استراحت، خریداری خواهند نمود.

خرید ملک در اسلواکی و وکیل امور ملک

خرید ملک در اسلواکی حتما و تاکیدا باید با مشاوره و کمک حقوقی وکیل مربوط به امور خرید املاک در آن کشور صورت گیرد.

از آنجایی که کشور اسلواکی در خصوص اعطای انواع ویزا برای ایرانیان سختگیری ها و پیچیدگی های فراوانی را اعمال می نماید و افراد جهت ورود و مهاجرت به کشور اسلواکی باید یک فرآیند بسیار سخت و طاقت فرسا را متحمل شوند، توصیه مهم این است که اولا جهت سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک در کشورهای اروپایی به جای کشور اسلواکی یک کشور برتر و برجسته که شرایط خوبی را برای متقاضیان ایجاد کرده اند و به راحتی می توان از طریق خرید ملک در این کشورها به اخذ اقامت نیز دست یافت، انتخاب نمایند.

از جمله این کشورها، اتریش، سوئیس، اسپانیا، پرتغال و… می باشد که با بهره گیری از وکیل رسمی این کشورها به راحتی می توان پروسه خرید ملک و اخذ اقامت را طی نمود.

خرید ملک در اسلواکی و خدمات سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی

همانطور که در این مقاله بیان شد، خرید ملک در اسلواکی علاوه بر اینکه پروسه سخت و دشواری دارد، منجر به اخذ اقامت نیز نخواهد شد. بنابراین لازم است که افرادی که قصد دارند از طریق خرید یک ملک در اروپا به اخذ اقامت نیز دست پیدا کنند، قبل از هرگونه اقدامی با موسسات حقوقی معتبر و وکلای حقوقی در امور بین الملل مشورت نموده و اطلاعات دقیق و به روز را در خصوص کشور مورد نظر خود به دست آورند و سپس در این مسیر قدم بگذارند.

سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی در خصوص خرید ملک در بهترین کشورهای اروپایی که بهترین شرایط را نیز ایجاد کرده اند از جمله کشور اتریش، پرتغال، اسپانیا، سوئیس و… دارای به روزترین و علمی ترین اطلاعات می باشد و پروسه خرید ملک را در کشورهای فوق الذکر از طریق وکلای رسمی این کشورها پله پله به سرانجام خواهد رساند و در کنار متقاضیان خواهد بود و حتی برای افراد متقاضی در ابتدا با اخذ یک ویزای توریستی و ورود آن ها به کشور مورد نظر، با انتخاب خود اشخاص یک خانه و یک ملک مناسب خریداری می گردد.

خرید ملک در اسلواکی و توصیه های حقوقی

برای خرید ملک در اسلواکی چند توصیه حقوقی لازم است که در این قسمت از مقاله بیان گردد.

حتما قبل از اقدام برای خرید با یک وکیل معتبر مشورت نموده و مراحل قانونی این پروسه را با وکیل معتبر و رسمی این کشور طی نمایید.

پروسه خرید ملک، به دلیل اینکه دارایی ها و سرمایه افراد را تحت تاثیر قرار می دهد باید با تحقیقات کامل و کسب اطلاعات به روز و دقیق آغاز شود که به نتیجه درست و مناسبی نیز ختم شود.

در پروسه خرید ملک باید ملک مورد نظر را از نقطه نظرهای سند و وام دولتی و بدهی های قانونی قبل از خرید و امضا قرارداد، مورد بررسی کامل قرار داد و پس از آن قرارداد را امضا نمود.

ملک مورد نظر را باید قبل از خرید به طور کامل بررسی نمایید و حتما با اخذ یک ویزای توریستی به کشور مورد نظر رفته و ملک را از نزدیک بازدید کامل و دقیق نمایید.

خرید ملک در اسلواکی و سخن پایانی

خرید ملک در اسلواکی را در این مقاله به صورت دقیق و علمی مورد تحلیل علمی قرار دادیم.

آنچه که از این مقاله می توان برداشت نمود این است که بهتر است افراد به جای خرید ملک در اسلواکی، برای خرید ملک در کشورهای بهتری از جمله پرتغال، اتریش، سوئیس، اسپانیا و… اقدام نمایند. زیرا این کشورها بهترین خدمات و شرایط را برای متقاضیان ایجاد نموده اند و در برخی از این کشورها حتی پس از اخذ اقامت آن کشور و اخذ اقامت اروپا، می توان مبلغ پرداخت شده جهت خرید ملک را نیز مجدد از آن کشور بازپس بگیرند.

شما عزیزان همواره می توانید با سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی ترکیه تماس حاصل نموده و در خصوص جدیدترین شرایط اخذ اقامت کشورهای اروپایی و شرایط خرید ملک در کشورهای اروپایی با کارشناسان متخصص و وکلای سازمان به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید.

مهاجرت به کانادا