ما را دنبال کنید:

دکتر سعید محمدی-وکیل مهاجرت ترکیه اروپا کانادا

ویزا و مهاجرت

خانه ملک ایسلند

خرید ملک در ایسلند ، شرایط خرید ملک در ایسلند، نحوه اخذ اقامت دائم ایسلند از طریق خرید ملک در این کشور مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است .در سال های اخیر خرید ملک مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران بوده است، چرا که این مطلب در بسیاری از کشور های مطرح علاوه بر سود سرمایه گذاری سبب اخذ اقامت آنان شده است.

این موضوع سبب به وجود آمدن سوالاتی برای شما عزیزان ایجاد شده است از جمله اینکه آیا خرید ملک در ایسلند منجر به اخذ اقامت در این کشور می شود؟ خرید ملک در ایسلند برای متقاضیان چه شرایطی را به ارمغان خواهد داشت ؟

آیا مقرراتی برای خرید ملک توسط افراد خارجی در ایسلند وجود دارد؟

ما در این مقاله قصد داریم به تمامی سوالات و ابهامات شما در باب خرید ملک در ایسلند پاسخ دهیم.

افرادی که قصد اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک را دارند می توانند با دریافت مشاوره رایگان از مشاورین و وکلایسازما ن حقوقی مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی  از نکات بسیار مهم در این زمینه بهره مند شوند.

خرید ملک در ایسلند و شرایط عمومی خرید ملک در ایسلند

در این بخش به معرفی کشور ایسلند خواهیم پرداخت. ایسلند یکی از شمالی ترین کشورهای اروپاست که عضو شنگن می باشد. پایتخت این کشور ریکیاویک است. کشور ایسلند کمی پایین تر از مدار قطبی واقع شده است و آب و هوای سرد و قطبی دارد. جمعیت این کشور (در مارس 2018) 350710  نفر تخمین زده شده است. 93.36 درصد مردم آن از نژاد ژرمن بوده و زبان رسمی انان ایسلندی است.

واحد پول این کشور کرونای ایسلندی می باشد.

این کشور تا قرن بیستم جز فقیرترین کشورهای جهان  به شمار می رفت ولی طی تحولی در چند دهه اخیر با دریافت کمک از طرح مارشال و صنعتی کردن بخش ماهیگیری توانست تبدیل به یکی از مرفه ترین کشورهای جهان شود.

ایسلند کم جمعیت ترین کشور عضو ناتو می باشد. قابل ذکر است افرادی که از ایران قصد سفر و مهاجرت به ایسلند را داشته باشند باید به سفارت دانمارک در تهران مراجعه نمایند چرا که امور مربوط به صدور روادید ایسلند در سفارت دانمارک انجام می شود.

خرید ملک در ایسلند و اخذ اقامت ایسلند

در ابتدا می بایست بدانید که خرید ملک در ایسلند به طور مستقیم منجر به اخذ اقامت این کشور نخواهد شد. به عنوان یک قاعده کلی شهروندان غیر اتحادیه اروپا که تمایل به خرید ملک در ایسلند دارند باید تائید از وزیر دادگستری این کشور را داشته باشند، چرا که وزارت دادگستری ایسلند طیف وسیعی از اقدامات مدنی از جمله حقوق بشر، نظارت بر حقوق شخصی در ارتباط با مهاجران را تحت نظر دارد.

این در حالی است که شهروندان اتحادیه اروپا که قصد مستقر شدن در ایسلند را دارند می توانند همانند یک شهروند متولد شده در ایسلند اجازه خرید ملک در این کشور را داشته باشند که بدون نیاز به اجازه وزیر دادگستری از حقوق مالکیت در ایسلند برخوردار خواهند بود.

بنابراین افرادی که قصد خرید ملک در ایسلند را دارند باید در ابتدا اقامت خود را در این کشور به طور قطعی به دست آورند و بعد از آن اقدام به خرید ملک نمایند.

اقامت ایسلند

خرید ملک در ایسلند و استانداردهای سرمایه گذاری در ایسلند

در مباحث سرمایه گذاری و خرید ملک در ایسلند بررسی استاندارد های سرمایه گذاری از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به طور اصولی سرمایه گذاران با بررسی مواردی همچون نرخ مالیات بر درآمد، نرخ بیکاری، تورم در کشور مقصد و موارد دیگر قادر به تصمیم گیری بهتر خواهند بود.

توجه به اینکه آیا ایسلند از معاهدات بین المللی تبعیت می کنند و یک دیگر از مسائل مهم که باید به آن توجه داشت مصادر اموال سرمایه گذاران در کشور مقصد می باشد.

 • تورم در ایسلند

نرخ تورم در ایسلند از سال 1969 تا سال 2019 مورد بررسی قرار گرفته است که میانگین تورم در این دوره 16.34 درصد برآورد گردیده است.

 • میزان آزادی سرمایه گذاری در ایسلند

تعریف: شاخص آزادی سرمایه گذاری به ارزیابی انواع محدودیت های به وجود آمده در سرمایه گذاری خارجی همانند محدودیت در مالکیت ملک و املاک و یا سلب مالکیت از سرمایه گذاری و یا انحصاری نمودن سرمایه گذاری، کنترل سرمایه خارجی و پیشگیری از مشکلات امنیتی و …

اما همانطور که پیشتر اعلام گردید برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا همچنان این محدودیت ها اعمال می شود و شهروندان خارج از اتحادیه اروپا برای سرمایه گذاری در ایسلند نیاز به مجوز خواند داشت.

 • رشد سرمایه گذاری در ایسلند

میزان رشد سرمایه گذاری در ایسلند از سال 1996 تا سال 2019 مورد بررسی قرار گرفته است. که میانگین ارزش سرمایه گذاری در ایسلند در این دوره 10.84 در صد برآورد گردیده است. که حداکثر رشد سرمایه گذاری در سال 2006 به میزان 44.25 درصد و کمترین رشد سرمایه گذاری که با درصد منفی می باشد مربوط به سال 2009 به میزان -52.46 درصد می باشد.

خرید ملک در ایسلند و واجدین شرایط خرید ملک

خرید ملک در ایسلند برای تمامی اتباع ایسلندی و اتباع خارجی که در این کشور اقامت دارند امکان پذیر می باشد. اما قوانین ویژه ای در جهت حق مالکیت املاک در ایسلند اعمال شده است.

در این قانون آمده است افرادی که شهروند غیر اتحادیه اروپا هستند تحت موافقتنامه از وزیر دادگستری می توانند در ایسلند ملک خریداری نمایند و ماکیت 100 درصد آن را داشت باشند. حقوق مالکیت در ایسلند فقط به ملک ختم نمی شود و افراد واجد شرایط به راحتی می توانند همانند یک فرد ایسلندی در تمام موارد از حق مالکیت بهره مند گردند که حق استفاده از آن را خواهند داشت. اشخاص حقوقی باید شرایط خاصی را برای مالکیت در ایسلند برآورد نمایند. که در ادامه به آن می پردازیم:

 • این فرد باید یک ایسلندی باشد و یا در ایسلند اقامت داشته باشد
 • افرادی که از طریق مشارکت در شرکت های ایسلندی قصد خرید ملک در این کشور را دارند باید حداقل 5 سال در این کشور به طور متوالی اقامت داشته باشند
 • البته باید در نظر داشت افرادی که دارای موافقت نامه از وزارت دادگستری ایسلند هستند از شرایطی که در بند های بالا توضیح داده شد معاف می باشند. که طبق آن می توانند به طور مستقیم حق مالکیت و فعالیت تجاری در این کشور را داشته باشند
 • افرادی که اقامت ایسلند را ندارند مجبور خواهند بود که توسط یک نماینده ایسلندی که حوزه سکونت و اقامت او در ایسلند می باشد اقدام به خرید ملک نماید که صاحب تمام امور مربوط به اموال و مالکیت آنان به نماینده فرد می رسد

خرید ملک در ایسلند مراحل قانونی خرید ملک در ایسلند

روال معمولی خرید ملک در ایسلند مبتنی بر قوانین حقوق مالکیت در ایسلند می باشد که پیشتر به توضیح آن پرداختیم. بنابراین سرمایه گذارانی که از اتحادیه اروپا قصد خرید ملک در ایسلند را دارند به مجوز وزیر دادگستری این کشور نیاز پیدا نخواهند کرد.

اما هنگامی که مجوز اعطا گردید و افراد توانستند ملک مناسب برای خرید را پیدا کنند می تواند تمام شرایط لازم اعم از حقوق و تعهدات احتمالی مربوط به ملک را دریافت نمایند که اتفاقا امکان پذیر است که این کار توسط یک نماینده به صورت آنلاین انجام پذیرد. با این کار شما می توانید تمام شرایط مربوط به ملک مورد نظر را دریافت نمایید. سـرمایه گذاران بعـد از تائیـد نـهایـی می توانند با فروشنده وارد معامله شوند و بر اساس قیمت تعیین شده ملک مورد نظر را خریداری نمایند و تا زمان پرداخت کامل مبلغ ملک اسناد در ناحیه دادگستری نگهداری می شود تا زمانی که خریدار به طور کامل مبلغ را پرداخت نماید.

 شرایط ذیل مربوط به ثبت قرارداد می باشد که از حقوق خریدار دفاع می کند

 • ملک باید در مقامات لازم همانند شهرداری منطقه ثبت شده باشد
 • شماره مرجع اموال و زمین باید در توافقنامه آمده باشد
 • شرایط ساخت و برنامه ریزی آن باید در قرار داد ذکر شود
 • شماره ساختمان و شرایط زمین با اشاره به مقادیر آن در قرار داد ذکر شود

سرمایه گذاری در ایسلند

وکیل مربوط به امور ملکی می تواند به متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور را دارند کمک شایانی ارائه دهد.

خرید ملک در ایسلند مستلزم پیگیری از اداره ثبت املاک و پیگیری از شهرداری منطقه می باشد که این موضوع می تواند از طرف یک وکیل حقوقی انجام شود. در خرید ملک امکان دارد مسائلی همچون مالیات و یا بحث ورثه مطرح می باشد که سرمایه گذاران می توانند از وکلای تخصصی که در حیطه املاک فعالیت دارند پیگیری نمایند و این پروسه را به عهده آنان قرار دهند.

خرید ملک در ایسلند و خدمات سازما ن حقوقی مهاجرتی دکترسعیدمحمدی

همانطور که گفته شد خرید ملک در ایسلند با استفاده از تجارب و همراهی یک وکیل آسان تـر پیش خواهد رفت. شما با کمک وکلا و مشاورین سازما ن حقوقی مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی که در تمامی مراحل در کنار شما حضور خواهند داشت می توانید اقدام به خرید و سرمایه گذاری بر روی املاک داشته باشید. متقاضیان برای خرید ملک نیاز به بررسی مراحل قانونی و مدارک مورد نیاز جهت خرید ملک دارند.

در امور مهاجرتی گاها سرمایه گذاری و امکان اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر می باشد اما افرادی که از طریق خرید ملک قصد اخذ اقامت کشور مورد نظر را دارند باید حساب شده در این امر اقدام نمایند.

چرا که در برخی کشورها همانند کشور اسپانیا، پرتغال و یا یونان امکان خرید ملک و اخذ اقامت دائم در این کشورها امکان پذیر می باشد.

خرید ملک در ایسلند و توصیه های حقوقی

در کل سرمایه گذاری از طریق خرید ملک برای بیشتر متقاضیان و سرمایه گذاران با هدف سود سرمایه و اخذ اقامت و تابعیت به همراه می باشد. از این رو توصیه می گردد افرادی که قصد خرید ملک در ایسلند را دارند با آگاهی از تمامی موارد در باره این کشور اقدام به این امر نمایند.

همانطور که قبل تر گفته شد افرادی که اقامت کشور ایسلند را ندارند نمی توانند به صورت مستقیم از طریق خرید ملک مالکیت 100 درصد آن را به دست آورند. علاوه بر آن طبق قانون ایسلند متقـاضیـان  نمی توانند از طریق خرید ملک در این کشور اقامت و تابعیت خود و اعضای خانواده خود را به دست آورند.

بنابراین می توان گفت خرید ملک در ایسلند توسط یک نماینده که اقامت و یا تابعیت ایسلند را دارد امکان پذیر می باشد که در این صورت املاک و مستغلات در ایسلند باید به نام نماینده ای که از سمت سرمایه گذار معرفی شده است صورت پذیرد.

شما عزیزان می توانید جهت سرمایه گذاری و خرید ملک از مشاورین و وکلای سازما ن حقوقی مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی  راهنمایی لازم را به دست آورید که با آگاهی از شرایط و قوانین حال حاضر و در مقایسه با کشورهای ارزشمند دیگر اقدام به سرمایه گذاری نمایید.

 • خریدی بسیار آسان و راحت و کمترین زمان
 • بهره گیری از وام های بانکی جهت خرید ملک از سوی دولت
 • پرداخت مالیات حدودا 2% با توجه به قیمت ملک مورد نظر
 • خرید ملک در این کشور جنبه ای سرمایه گذاری ندارد
 • خرید ملک در این کشور بل هر قیمتی منجر به اخذ اقامت شما نمی شود
 • مصادره اموال در این کشور از عواملی بسیار نگران کننده می باشد

خرید ملک در ایسلند و سخن پایانی

خرید ملک در ایسلند و شرایط اخذ اقامت ایسلند از طریق خرید ملک و مهاجرت به این کشور در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. کشور ایسلند نمی تواند مقصد خوبی برای سرمایه گذاران خارج از اتحادیه اروپا باشد چرا که خرید ملک در این کشور از ریسک بسیار بالایی برخوردار است.

کشورهایی که می تواند برای سرمایه گذاران از امنیت نسبی برخوردار باشد و امکان سرمایه گداری در آن برای تمامی متقاضیان وجود داشته باشد که اتفاقا بتوان از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در آن کشور به اقامت و در نهایت تابعیت آن کشور دست پیدا کرد عبارتند از :

کشور پرتغال و کشور اسپانیا. توصیه می گردد خریداران ملک در ایسلند به منظور کسب اطلاعات و آگاهی از بازار املاک و مستغلات در این کشور و مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی و ایجاد فرصت های تجاری و درک شرایط سرمایه گذاری در نقاط دیگر اروپا با سازما ن حقوقی مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوند.

همچنین می توانند سوالات خود را در زمینه خرید ملک و اخذ اقامت در ایسلند را در انتهای این بخش یادداشت نمایند تا در کمترین زمان ممکن همکاران ما پاسخگوی آن باشند.

 

مهاجرت به کانادا