ما را دنبال کنید:

دکتر سعید محمدی-وکیل مهاجرت ترکیه اروپا کانادا

ویزا و مهاجرت

خانه ملک ایرلند

خرید ملک در ایرلند، روش های خرید ملک در ایرلند، شرایط لازم برای خرید ملک در ایرلند و مواردی از این دست در این مقاله مورد بحث و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا خرید ملک در ایرلند منجر به اخذ اقامت ایرلند می شود؟

حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در ایرلند به چه میزان است؟ خرید ملک در ایرلند در چه صورتی امکان پذیر است؟

آیا همه اعضای خانواده پس از خرید ملک در ایرلند میتوانند به ایرلند مهاجرت کنند؟ در این مقاله سعی بر این شده است که پاسخ این سوالات و سوالات مشابه مورد بررسی قرار گیرد. تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا با قوانین و شرایط خرید ملک در ایرلند آشنا شوید و پاسخ سوالات خود را در زمینه خرید ملک در ایرلند دریافت کنید.
لازم به ذکر است که  سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی با بیش از سالها سابقه در امر مهاجرت در حال حاضر یکی از معتبرترین و موفق ترین  سازمان حقوقی مهاجرتی  در این زمینه، نه تنها در ایران بلکه در خاور میانه می باشد. این سازمان با ارائه مشاوره تلفنی رایگان در زمینه مهاجرت به بیش از 70 کشور دنیا، توسط مشاورین مجرب و آموزش دیده همواره در خدمت شما عزیزان می باشد.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه راه های مهاجرت به ایرلند و همچنین مشاوره در باب مهاجرت به کشورهای دیگر می توانید از طریق تماس با ما اقدام بفرمائید.

خرید ملک در ایرلند و شرایط عمومی خرید ملک در ایرلند 

ایرلند سومین جزیره بزرگ اروپا و بیستمین جزیره بزرگ جهان است. ایرلند، این جزیره زیبا در غرب بریتانیای کبیر واقع شده است و دریای ایرلند ما بین این دو جزیره ی بزرگ قرار دارد. این جزیره به دو بخش اصلی تقسیم شده است که بخش بزرگ تر آن جمهوری ایرلند می باشد و بخش کوچک تر آن ایرلند شمالی نام دارد که بخشی از انگلستان به شمار می آید.

مساحت این کشور 84.421 کیلومتر مربع می باشد و جمعیت این کشور در سال 2019 حدود 4.85 میلیون نفر گزارش شده است. بزرگترین شهر ایرلند و پایتخت این کشور شهر دوبلین می باشد که بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد. زبان رسمی مردم این کشور انگلیسی می باشد و دین رایج مردم مسیحیت است.

85% مردم این کشور مسیحی می باشند و حدود 1.4% از جمعیت این کشور را مسلمانان و 13% باقی را دیگر ادیان تشکیل می دهند. واحد پول این کشور یورو می باشد. ایرلند جزء محدود کشورهایی در اروپاست که عضو اتحایه شنگن نمی باشد. متقاضیان خرید ملک در ایرلند با هر ملیتی می توانند اقدام به این امر نمایند.

خرید ملک در ایرلند در صورتی که منجر به اخذ اقامت ایرلند و در نهایت تابعیت گردد می تواند مقصد زیبا و مناسبی برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت گردد. در واقع متقاضیان خرید ملک در ایرلند زمانی برای این امر باید اقدام نمایند که محدودیت رفت و آمد در این کشور را نداشته باشند.

خرید ملک در ایرلند و اخذ اقامت ایرلند
خرید ملک در ایرلند محدودیتی برای افراد با هر ملیتی و با هر سرمایه ای ندارد. ولی اگر فرد سرمایه گذار با هدف اخذ اقامت ایرلند از طریق خرید ملک در ایرلند بخواهد اقدام کند، باید حداقل 450 هزار یورو در ملکی به ارزش 500 هزار یورو اوراق قرضه خریداری کند. پس از انجام مراحل قانونی و ثبت این سرمایه گذاری فرد متقاضی می تواند برای اخذ اقامت موقت خود و خانواده اش به مدت 2 سال اقدام نماید.

پس از این 2 سال اداره مهاجرت ایرلند شرایط فرد سرمایه گذار را بررسی می کند که آیا این سرمایه گذاری هنوز شرایط قبل را داراست یا خیر و در صورتی که این ملک هنوز موجود باشد، اقامت خریدار ملک به مدت 3 سال دیگر نیز تمدید می شود و پس از این مدت زمان 5 ساله فرد سرمایه گذار می تواند برای اخذ اقامت دائم ایرلند درخواست خود را به اداره مهاجرت ایرلند ارائه کند.

مهاجرت به ایرلند و اخذ اقامت این کشور از طریق خرید ملک، روشی است که مستلزم انتقال سرمایه بسیار زیاد فرد متقاضی به این کشور است. در صورتی که در اتحادیه اروپا کشورهای دیگری با استاندارد های بالای سرمایه گذاری وجود دارند که بدون انتقال سرمایه فرد به کشور مقصد و با مبالغی بسیار کمتر از 450 هزار یورو به فرد سرمایه گذار اقامت می دهند. در واقع تنها در صورت دارا بودن سرمایه اولیه بسیار کمتر و حفظ این سرمایه در کشور مبدا می توان اقامت اروپا را اخذ نمود.

اقامت ایرلند

خرید ملک در ایرلند و استانداردهای سرمایه گذاری در ایرلند

برای خرید ملک در ایرلند باید به نکات بسیاری توجه نمود. یکی از مهم ترین این نکات استاندارد های سرمایه گذاری در ایرلند می باشند. بزرگ ترین ترس یک سرمایه گذار خارجی مساله ای نیست جز ترس از دست دادن سرمایه اش. کشورهایی که استانداردهای سرمایه گذاری را رعایت می کنند طبق توافق های بین المللی دو جانبه و یا چند جانبه، بین سرمایه گذاران کشور خود با سرمایه گذاران از کشورهای دیگر و یا بین سرمایه گذاران خارجی با یکدیگر تفاوتی قائل نمی شوند.

این مساله مهم در امر مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، یکی از مهم ترین نکاتی است که فرد متقاضی قبل از اقدام به سرمایه گذاری در هر کشوری باید به آن توجه کند و از وکیلان برجسته با علم به روز و بالا در زمینه حقوق بین الملل مشاوره دریافت کند.

استانداردهای سرمایه گذاری در هر کشوری در دادگاه های آن کشور مشخص می شوند. یکی از شاخص های مهم در بحث سرمایه گذاری، شاخص مصادره اموال (Expropriation Risk) است. این شاخص در واقع ریسک سرمایه گذاری در هر کشوری را نشان می دهد و در بازه 1 تا 7 تعریف شده است. به این معنی که اگر این نرخ در کشوری 1 باشد ریسک سرمایه گذاری در این کشور بسیار پایین است و اگر 7 باشد یعنی سرمایه گذاری در این کشور ریسک بسیار بالایی دارد. در واقع این شاخص رفتار دولت را در مورد مصادره کردن اموال سرمایه گذار خارجی نشان می دهد.

سرمایه گذاری در ایرلند ریسک پائینی دارد و این رقم نشان دهنده این موضوع می باشد که این کشور، مقصدی با امنیت بالا برای سرمایه فرد است و بر طبق قانون های سازمان تجارت جهانی عمل می کند، استاندارد های سرمایه گذاری را رعایت می کند و در واقع کشور سرمایه پذیری است و می توان سرمایه گذاری در این کشور را از نظر ریسک پذیری مثبت ارزیابی نمود.

نمودار شاخص و رتبه فساد اداری
برای خرید ملک در ایرلند باید به این نکته توجه کرد که برخورد نظام قضایی این کشور با سرمایه گذاران به چه صورت است. شاخص فساد اداری از دیگر موارد مهمی است که سرمایه گذار خارجی باید به آن توجه خاصی داشته باشد. در نمودار زیر می توان شاخص فساد اداری ایرلند را بررسی کرد. لازم به توضیح است که این شاخص هر چقدر به 100 نزدیک تر باشد، فساد در آن کشور پایین تر می باشد.

ایرلند در بین بیش از 175 کشور که با توجه به نرخ فساد رتبه بندی شده اند، رتبه 18 را کسب کرده است.

با توجه به مطالب گفته شده، ایرلند جزء دسته کشورهایی است که ریسک پایینی برای سرمایه گذاری دارد و نرخ شاخص فساد اداری در این کشور، نرخ پائینی می باشد. اما نکته قابل توجه این است که نگاهی هم به کشورهای اسپانیا، پرتغال و یونان داشته باشیم. در رتبه بندی کشورها بر اساس نرخ شاخص فساد اداری، اسپانیا دارای رتبه 58، یونان 45 و پرتغال رتبه بسیار عالی 30 می باشند.

با همین میزان سرمایه میتوان در پرتغال نیز ملک خریداری نمود و اقامت این کشور را از این طریق اخذ نمود.

هم چنین در اسپانیا و حتی با میزان سرمایه کمتر در یونان.
خرید ملک در ایرلند و شاخصه های اقتصادی تاثیرگذار
برای اطلاع از این موضوع که کشور ایرلند کشور مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد یا خیر باید اطلاعات و تحقیقات جامعی در زمینه شاخص های سرمایه گذاری در ایرلند داشت.

شاخص های سرمایه گذاری در واقع یک نوع داده های آماری هستند که وضعیت اقتصادی یک کشور را در طی زمان نشان می دهند. از مهم ترین این شاخص ها که سرمایه گذاران نیاز است به صورت تحلیلی به آن ها توجه کنند می توان به تولید ناخالص داخلی (GDP) ، نرخ بیکاری، نرخ بهره بانکی، رشد سرمایه گذاری، تورم و غیره اشاره نمود.

نرخ بیکاری در ایرلند در سال 2019 به 4.4% رسیده است که نشان دهنده این است که تعداد افراد بیکار در این کشور بسیار کم است .

نرخ بیکاری در ایرلند یکی دیگر از مهم ترین شاخص ها برای متقاضیان خرید ملک در این کشور، شاخص رشد قیمت ملک می باشد که این آمار در سال 2019 بدین صورت است که قیمت ملک در ایرلند 3.9% رشد داشته است. این شاخص عملکرد دولت را در بخش مسکن نشان می دهد که هر چه نرخ این شاخص پایین تر باشد، نشان دهنده عملکرد مثبت دولت در این بخش می باشد. نرخ بهره بانکی در ایرلند از دیگر شاخص هایی است که در این مقاله مورد بررسی قرار میگیرد. نرخ بهره بانکی، در واقع نرخی است که بانک های وام دهنده از فرد وام گیرنده دریافت می کنند به منظور جلوگیری از کاهش ارزش مبلغ پرداخت شده.

دستورالعمل های دولت در زمینه های سرمایه گذاری یکی از عوامل موثر بر روی نرخ بهره بانکی آن کشور می باشد. هر فرد سرمایه گذار قبل از سرمایه گذاری باید به این مساله توجه کند زیرا یکی از عوامل نشان دهنده وضعیت اقتصاد هر کشوری شاخص نرخ بهره بانکی آن کشور می باشد. هر چه نرخ بهره بانکی در کشوری پایین تر باشد، نشان دهنده اقتصاد بهتر و نرخ تورم پایین تر است.

نرخ بهره بانکی وام مسکن در سال 2019 طبق گزارش بانک مرکزی ایرلند، 3.04% اعلام شده که بالاترین نرخ در کل اتحادیه اروپا می باشد. در واقع این نرخ 1.25% از میانگین نرخ بهره بانکی وام مسکن در اتحادیه اروپا که 1.79% است، بالاتر می باشد.

خرید ملک در ایرلند و واجدین شرایط خرید ملک
خرید ملک در ایرلند برای افراد خارجی از نظر قانونی هیچ گونه محدودیتی ندارد. ولی برای افرادی که نیازمند اخذ ویزا برای ورود به این کشور هستند پیشنهاد می شود که تنها املاکی را خریداری نمایند که منجر به اقامت ایرلند شود و برای رفت و آمد به این کشور مشکلی نداشته باشند. همانطور که پیش تر نیز اشاره شد خرید ملک در این کشور به ارزش 450 هزار یورو منجر به اخذ اقامت ایرلند می گردد.

برای سرمایه گذاران خارجی با این میزان سرمایه که با هدف اخذ اقامت و تابعیت یکی از کشورهای اروپایی هستند، راه های بسیار مناسب تری پیشنهاد می گردد. به طور مثال بدون انتقال سرمایه حتی می توان اقامت اتریش را اخذ کرد.

این مقاله با موضوع خرید ملک در ایرلند تنها جهت انتشار در وب سایت رسمی سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  تهیه گردیده است.

خرید ملک در ایرلند و مراحل قانونی خرید ملک در ایرلند

متقاضیان خرید ملک در ایرلند در ابتدا باید از طریق یک فرد متخصص در امور املاک، ملک مورد نظر خود را جست و جو و انتخاب نمایند. برای انجام تمامی مراحل خرید ملک در ایرلند حتما باید توسط یک وکیل معتبر و آشنا به قوانین حقوقی ایرلند اقدام نمود.

پس از تائید نهایی ملک مورد نظر، وکیل خریدار یک پیش نویس از شرایط انتقال ملک به نام خریدار تنظیم می کند و آن را برای وکیل فروشنده ارسال می کند و پس از تائید وکیل فروشنده، خریدار باید مدارک را امضاء نماید و مبلغ 10% از ارزش ملک را به عنوان پیش پرداخت، پرداخت نماید و پروسه انتقال ملک که حدودا 6 تا 8 هفته و گاهاً در موارد خاص تا 12 هفته زمان می برد آغاز می شود.

در طی این پروسه تمامی مراحل قانونی توسط وکیل از قبیل باطل کردن تمبر و ثبت انتقال ملک در اداره ثبت ایرلند انجام می شود. فرد متقاضی باید در طی انجام این پروسه به غیر از مبلغ اصلی ملک مورد نظر، مبالغی را نیز بپردازد. این هزینه ها شامل مالیات بر ارزش افزوده، تمبر مالیاتی، کمیسیون آژانس املاک، ثبت نام در سیستم اداره ثبت، وکیل و غیره می باشند.

در سرمایه گذاری در ایرلند
خرید ملک در ایرلند و هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در ایرلند
هزینه های اجاره خانه و خرید ملک در ایرلند در شهرهای مختلف متفاوت می باشد. همانطور که انتظار می رود هزینه های خرید و اجاره ملک در شهر دوبلین بالاتر از شهرهای دیگر ایرلند می باشد. در شکل زیر تفاوت هزینه اجاره ملک در شهر های مختلف ایرلند مشهود است.

تفاوت هزینه اجاره ملک در شهر های مختلف ایرلند

تفاوت قیمت اجاره در دوبلین با سایر مناطق شهر های دیگر کاملا مشهود است:
هزینه های خرید ملک نیز به همین صورت می باشد که قیمت خرید ملک در شهر دوبلین، پایتخت ایرلند تفاوت مشهودی با سایر شهرها دارد. به طور مثال قیمت خرید یک ملک 3 خوابه در مرکز شهر دوبلین می تواند از 300 هزار یورو تا 1.800 هزار یورو متغیر باشد.

خرید ملک در ایرلند و وکیل امور ملک

پروسه انجام مراحل قانونی خرید ملک در ایرلند یک پروسه 6 تا حتی 12 هفته ای است که نیازمند انجام امور حقوقی توسط یک وکیل مجرب می باشد. این روند، فرآیند ساده ای نیست که خریدار به تنهایی بتواند آن را انجام دهد و حتما باید این پروسه توسط یک وکیل مجرب که از قوانین حقوقی به روز خرید ملک در ایرند آگاهی دارد انجام گیرد.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک امر بسیار حساسی است که اگر فرد متقاضی بدون مشورت و کمک یک وکیل معتبر اقدام نماید ممکن است خسارات جبران ناپذیری را ببیند و برای به حداقل رساندن ریسک این کار باید از طریق یک وکیل معتبر، مجرب و مورد اعتماد اقدام نمود. شما عزیزان همواره می توانید قبل از اقدام به خرید ملک در ایرلند با  سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس حاصل نمائید و با دریافت مشاوره بهترین، امن ترین و سریع ترین مسیر را برای سرمایه گذاری خود انتخاب نمائید.

خرید ملک در ایرلند و خدمات سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی 

 

سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی با وکلای کشورهای مختلف جهان روابط بین المللی و مستقیم دارد و پرونده های متقاضیان هر کشوری را با همکاری وکلای معتبر کشور مقصد پیش می برد. هدف سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی همواره ارائه بهترین سرویس و خدمات به موکلین محترم بوده و با ارائه بهترین و علمی ترین پیشنهاد در خدمت متقاضیان محترم می باشد.

متقاضیان خرید ملک در ایرلند می توانند در ابتدا توسط مشاورین مجرب این سازمان حقوقی مهاجرتی یک مشاوره تلفنی رایگان داشته باشند و پس از آن در یک جلسه مشاوره آنلاین از طریق تماس تصویری اسکایپ یا واتس اپ بهترین مسیر پیشنهادی از سمت مشاورین ارشد حقوقی ما را انتخاب نمایند.

مشاورین حقوقی تنها آینده فرد متقاضی را در جلسه مشاوره در نظر می گیرند و راه هایی را پیشنهاد می کنند که در آن ها ریسک به خطر افتادن سرمایه و زمان و آینده فرد وجود نداشته باشد.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

خرید ملک در ایرلند و توصیه های حقوقی

اگر هدف شما از خرید ملک در ایرلند اخذ اقامت ایرلند می باشد، حتما باید با یک وکیل حقوقی مشورت نمائید و مزایا و معایب مهاجرت از این روش را بررسی کنید.

به طور مثال می توان از مزایای خرید ملک در ایرلند به این موضوع اشاره کرد که خرید ملک در این کشور با میزان سرمایه 450 هزار یورو منجر به اخذ اقامت ایرلند می گردد. اما از معایب خرید ملک در ایرلند می توان به این موضوع اشاره کرد که خرید ملک در ایرلند و اخذ اقامت ایرلند، منجر به اخذ اقامت کشوری می شود که عضو اتحادیه اروپا هست ولی عضو اتحادیه شنگن نمی باشد.

در صورتی که با همین میزان سرمایه حتی کمتر می توان اقامت کشورهای دیگر اروپایی هم چون اسپانیا، اتریش، فرانسه و موارد دیگری را اخذ نمود که نه تنها عضو اتحادیه اروپا هستند، بلکه عضو اتحادیه شنگن هم هستند و فرد آزادانه می تواند در تمامی کشورهای عضو شنگن بدون محدودیت رفت و آمد داشته باشد.

پس از بررسی تمامی نکات مثبت و منفی توسط یک وکیل مهاجرتی معتبر می توانید با اطمینان بیشتر و دید بازتری برای مهاجرت خود اقدام کنید. مهاجرت از طریق خرید ملک در یک کشور دیگر امری بسیار حساس است که اقدام برای انجام این امر باید توسط یک وکیل آشنا به قوانین حقوقی به روز بین الملل صورت گیرد.

کم نیستند سودجویانی که با این شیوه به افراد ضرر و صدمه وارد می کنند و منجر به از دست رفتن سرمایه فرد سرمایه گذار می شوند.

خرید ملک در ایرلند و سخن پایانی

خرید ملک در ایرلند، نحوه اقدام برای خرید ملک در ایرلند، اخذ اقامت ایرلند از طریق خرید ملک در ایرلند در این مقاله مورد بررسی تخصصی و علمی قرار گرفت. همانطور که در این مقاله ذکر گردید خرید ملک در ایرلند منجر به اخذ اقامت ایرلند می شود و همه افراد خانواده که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشند می توانند به ایرلند مهاجرت کنند.

ذکر شد که برای اخذ اقامت اروپا می توان از روش های امن تری که نیاز نیست سرمایه فرد از کشور مبدا انتقال داده شود اقدام کرد و یا حتی در صورت تمایل به اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک برای کشورهایی که عضو اتحادیه شنگن هم هستند اقدام نمود.

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در باب خرید ملک در ایرلند و یا هرگونه مشاوره مهاجرتی دارید همواره می توانید به وب سایت رسمی  سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی مراجعه فرمائید و اطلاعات مفید و به روز و رایگان مهاجرتی را با خواندن مقالات سایت  کسب کنید و یا با تلفن های  سازمان تماس حاصل فرمائید و از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین ما بهره مند گردید و با طرح دیدگاه ها و نظرات خود در پایان این مقاله ما را در ارائه خدمات بهتر یاری دهید. همچنین می توانید سوالات خود را نیز در پایان این مقاله مطرح کنید و پاسخ خود را توسط مشاورین  سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی در کوتاه ترین زمان دریافت کنید.

مهاجرت به کانادا