ما را دنبال کنید:

دکتر سعید محمدی-وکیل مهاجرت ترکیه اروپا کانادا

ویزا و مهاجرت

خانه مالتا

ثبت شرکت در مالتا

راه های مختلفی در سال 2019 برای مهاجرت به مالتا و اخذ اقامت و تابعیت در کشور مالتا وجود دارد. یکی از این راه ها ثبت شرکت در مالتا می باشد.از این رو افرادی که واجد شرایط برای اخذ اقامت از طریقثبت شرکت در مالتا می باشند می توانند بدین روش برای اخذ اقامت اقدام نمایند. در مرحله ی نخست ، فرد متقاضی ثبت شرکت در مالتا باید تحقیقاتی را صرف شناخت این نوع از اقدام برای اخذ اقامت انجام دهدسازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی اطلاعات لازم را در رابطه با انواع ثبت شرکت در مالتا در اختیار شما قرار خواهد داد.در این خصوص شخص متقاضی باید مدارک لازم را برای ثبت شرکت در مالتا تهیه نماید. در این مقاله مراحل و مدارک و اطلاعات کلی در رابطه با ثبت شرکت در مالتا را در ارائه خواهیم داد.

مالتا در میان کشورهای مرفه در اتحادیه اروپا و رتبه بندی شده توسط صندوق بین المللی پول و بانک جهانی و تایید شده به عنوان یک کشور با اقتصاد پیشرفته، به مکانی جذاب برای سرمایه گذاران خارجی در امر سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مالتا تبدیل شده است. قدرت اقتصادی مالتا به دلیل محل استراتژیک، سیستم مالیات آن، نیروی کار ماهر و چند زبانه بودن و توسعه مالی، گردشگری و صنعت فناوری ، دیگر کشورهای اتحادیه اروپا را را برای رقابت در امر سرمایه گذاری  و ثبت شرکت در مالتا به چالش کشیده است. مالتا نه تنها دارای روابط اقتصادی قوی با کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد، بلکه با کشورهای خارج از اتحادیه اروپا نیز روابط اقتصادی پایداری دارد، که همین امر به عنوان یک مزیت بزرگ برای سرمایه گذاران خارجی که تمایل به ثبت شرکت در مالتا دارند، محسوب میگردد.

انواع ثبت شرکت در مالتا

نوع اصلی از شرکت های موجود برای ثبت در مالتا عبارتند از:

– شرکت با مسئولیت محدود،

– مشارکت محدود،

– شرکت تضامنی.

شرکت خصوصی با مسئولیت محدود مناسب ترین نوع شرکت همراه با کسب و کار در مالتا است. با توجه قانون ثبت شرکت در مالتا ، یک شرکت خصوصی با مسئولیت محدود باید حداقل سرمایه معادل ۱۱۶۵ € دارا باشد. با این حال، اگر سرمایه از حداقل نیازمندیهای شرکت تجاوز نکند، آن را باید به طور کامل برای سپرده اولیه شرکت در نظر گرفت، در حالی که اگر مبلغ سرمایه گذاری شده در شرکت بیش از حداقل سرمایه باشد، حداقل ۲۰٪ از مقدار سپرده خواهد شد. شرکت خصوصی بایستی حداقل دو سهامدار داشته باشد ، یک مدیر، یک منشی شرکت و دفتر ثبت شده. این قانون برای مدیران شرکتی است که میخواهند در مالتا ساکن شوند. شرکت با مسئولیت محدود نیز ممکن است به عنوان شرکت های دولتی ثبت شود. در این نوع شرکت برای حداقل دو سهامدارباید  حداقل سرمایه ای به عنوان سهم در حدود ۴۶،۶۰۰ € که حداقل ۲۵٪ باید بر الحاق شرکت پرداخت شود در نظر گرفته شود. در مقایسه با شرکت های خصوصی، شرکت های عمومی باید حداقل دو کارگردان یا مدیر داشته باشند که ممکن است سهام خود را در بورس اوراق بهادار مالتی در عرصه تجارت قرار دهند. برای افراد خارجی که میخواهند شعبه شرکتهای خارجی  خود را راه اندازی کنند ، ، مالکیت انحصاری بهترین گزینه است. کارشناسان سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدیبرای ثبت شرکت در مالتا می توانند در انتخاب نوع مناسب از شرکت به شما کمک کنند .

مراحل ثبت شرکت در مالتا

مهمترین امر در هنگام به ثبت رساندن یک شرکت در مالتا ارائه تفاهم نامه و اساسنامه می باشد. این باید شامل:

– نوع شرکت،

– نام و محل اقامت هر یک از سهامداران،

–  نام شرکت که در دفتر ثبت شده در مالتا است،

– اشیاء و وسایل مورد نیاز برای فعالیت،

– سرمایه،

– تعداد و نام مدیران،

– نام و محل اقامت وزیر شرکت.

کپی از گذرنامه یا مدارک شناسایی از مدیران و دبیران نیز باید برای ثبت نام ارسال شود. شهروندان خارجی لازم نیست برای آمدن به مالتا در زمان به ثبت رسیدن شرکت حضور پیدا کنند. آنها می توانند یک نماینده منصوب به عنوان جانشین انتخاب کرده که او قدرت وکیل با عنوان نماینده قانونی را دارا باشد.

آیا سایر موارد مورد نیاز برای ثبت کردن شرکت در مالتا الزامی است؟

هنگامی که روند ثبت نام انجام شد، این شرکت باید برای مجوز کسب و کار و دیگر مجوزهای لازم بسته به نوع فعالیت شرکت و طرح توجیه اقتصادی آن اقدام کند. شرکت همچنین باید یک شماره شناسایی مالیات (TIN) دریافت کرده و برای مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام کند. آخرین مرحله این است که برای به دست آوردن شناسه کارفرما (تعداد PE) و کارکنان خود با اشتغال  به آموزش  و فعالیت شرکت (و غیره) ثبت نام کنند.

چگونه یک شرکت در مالتا به ثبت برسانیم؟

یک شرکت مالتی در صورتی معتبراست که یک یادداشت انجمن با رجیستری شرکت مالتی مطابق با قانون شرکت های عضو، ۱۹۹۵ به ثبت برسد. مطالب تفاهم نامه باید، در میان دیگر بندها،  بایدشامل موارد زیر باشد:

 • نام مالتی شرکت – این نباید توهین آمیز باشد، یا مورد استفاده نادرست قرار گیرد.
 • آیا این شرکت مالتی عمومی یا خصوصی است.
 • دفتر ثبت اسناد – این باید در مالتا واقع شده باشد.
 • اشیاء و وسایل مورد نیاز شرکت مالتی – تهیه پیش نویس وسایل و اشیا مورد استفاده در شرکت.
 • مقدار سهم سرمایه که برای شرکت در نظر گرفته شده – (حداقل سهم مجاز سرمایه از ۱،۱۶۴٫۶۹ €، با ۲۰ درصد از ارزش اسمی هر سهم بر شرکت پرداخت می شود. )
 • نام و محل اقامت هر یک از سهامداران نامبرده در تفاهم نامه – این معمولا به ارزش اسمی، تعداد و کلاس از سهام برگزار شده توسط هر یک از آنها اشاره دارد.
 • تعدادی از مدیران (ثابت و یا به عنوان یک طیف) و جزئیات هر یک از آنها – اطلاعات بیشتر اشاره به نام و آدرس مسکونی (در مورد اصل شرکت های بزرگ این باید در دفتر اسناد رسمی ثبت شود).
 • نام و آدرس محل سکونت وزیر شرکت.
 • حقوقی / نمایندگی قضایی – شیوه ای که به نمایندگی از این شرکت اعمال میشود – (این بند معمولا به مدیران واگذار میشود).

بند۹ به منظور، مورد ضروری ثبت نام برای ثبت شرکت لازم است که همراه با تفاهم نامه،و مجموعه ای از اساسنامه ارائه شود. تفاهم نامه ذکر شده در بالا باید برای ثبت نام شرکت به همراه یک چک به MFSA  برای پوشش هزینه های ثبت نام و همچنین فیش بانکی به عنوان اثبات پرداخت اولیه سهم سرمایه ارائه شود. MFSA همچنین ممکن است که درخواست انگیزه ثبت شرکت در مالتا در مدیران، سهامداران و / یا صاحبان مفید را درخواست نماید.

با توجه به اینکه تمام شرایط فوق فراهم گردد، ثبت یک شرکت در مالتا به طور معمول در عرض ۲-۳ روز کاری انجام خواهدشد. هنگامی که پروسه ثبت شرکت کامل شد، MFSA یک گواهی نامه از ثبت این شرکت منتشر خواهد کرد.. مالتا مزایای قابل توجهی برای راه اندازی شرکت به سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد. به عنوان یک دولت عضو اتحادیه اروپا، مالتا  علاوه بر سازگاری با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا، نرخ پایین مالیات موثر، زیرساخت های خدمات بسیار حرفه ای و با ثبات و شهرت احترام در تعهد به متقاضیان را مد نظر قرار میدهد.

جمهوری مالتا جزیره ای واقع در جنوب اروپا است. این شامل چند جزیره در دریای مدیترانه، در حدود ۸۰ کیلومتری جنوب سیسیل، با جمعیتی در حدود ۴۱۶۰۰۰٫ پایتخت مالتا والتا است و به طور موثر کوچکترین سرمایه های ملی در اتحادیه اروپا را دارا میباشد. مالتی و انگلیسی زبانهای رسمی مالتا هستند. از آنجا که این کشور بخشی از اتحادیه اروپا است، شرکت های ثبت شده در مالتا از همه مزایای یک شرکت اروپایی بهره مند میشوند، حتی میتوانند از مزایای مالیات بر ارزش افزوده با یک نرخ مالیات بسیار پایین نیز برخوردار گردند.

اطلاعات کلی ثبت شرکت در مالتا

خلاصه ای از مزایای ثبت شرکت در مالتا:

۶/۷ بازپرداخت به سهامداران غیر مقیم از یک شرکت مالتی (بازرگانی).

بازپرداخت کامل مالیات از یک شرکت مالتی

بدون مالیات تکلیفی، عوارض تمبر و یا محدودیت های کنترل ارز در توزیع سود از شرکت مالتی به سهامداران غیر مقیم .

ثبت شرکت با سرمایه کم.

پرداخت مالیات و بازپرداخت

مالیات قابل پرداخت در سود ناشی از درآمد در خارج از کشور ظرف ۱۸ ماه از پایان سال مالی آن سود مربوط قابل پرداخت است. اگر سود سهام پرداخت شود، پس از آن مالیات قابل پرداخت در عرض ۶۰ روز از پایان ماه که در آن این سود سهام پرداخت شده است. مورد تایید است.

با ثبت شرکت در مالتا،  تغییر طرح توجیهی اقتصادی به طور معمول در فعالیت های تجاری تاثیر نمی گذارد. تنها اصلاحات مورد نیاز عبارتند از:

 • تغییر نام بازرگانی (اگر نام شرکت های مختلف انتخاب شده است) از شرکت مالتی.
 • تغییر آدرس دفتر مرکزی به دفتر ثبت نام مالتی در تمام مکاتبات شرکت.
 • راه اندازی یک حساب بانکی و کسب و کار در مالتا.

نگاه کلی به علت انتخاب ثبت شرکت در مالتا ، عوامل کلیدی آن عبارتند از اراده سیاسی روشن به خدمات مالی که بزرگترین کمک به تولید ناخالص داخلی ملی را به همراه دارد، صلاحیت تاریخ قوی و مورد احترام در راستای دستورات اتحادیه اروپا،  دو شبکه گسترده معاهده مالیاتی، نظام مالیاتی منحصر به فرد با بازپرداخت قابل توجه و اعتبار مالیاتی در دسترس، تنظیم کننده انعطاف پذیری برای خدمات مالی با تمرکز به جذب نوع درست کسب و کار. همراه با در دسترس بودن یک نیروی کار انگلیسی بسیار ماهر برای صحبت کردن و اشتغال در شرکت ،از مزایای دیگر ثبت شرکت در مالتا میتوان به موارد دیگری من جمله : قیمت بسیار رقابتی،  شفافیت کامل. محرمانه بودن اطلاعات شرکت. حضور مدیر اختصاصی در طول سال.  ثبت شرکت با یک حساب بانکی، از جمله اعتبار سنجی و کارت اعتباری. اشاره کرد.

امیدواریم توانسته باشیم با ارائه ی این مقاله در باب  ثبت شرکت در مالتا راهنمایی لازم را به عمل آورده باشیم. همچنین در صورت تمایل برای داشتن اطلاعات جامع در این خصوص مشاورین مجرب  ثبت شرکت در مالتا  با سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی در دفتر مرکزی ترکیه و یا دفاتر همکار ما در ایران همه روزه آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان هستند. جهت داشتن مشاوره ی تلفنی رایگان با  ما تماس بگیرید.

 

 

 

 

مهاجرت به کانادا