ما را دنبال کنید:

دکتر سعید محمدی-وکیل مهاجرت ترکیه اروپا کانادا

ویزا و مهاجرت

خانه قبرس

 

سرمایه گذاری در قبرس

شرایط سرمایه گذاری در قبرس چگونه است ؟ سرمایه گذاری در قبرس در هنگام مهاجرت به قبرس  و پس از گرفتن وکیل مهاجرت برایسرمایه گذاری در قبرس و یا ثبت شرکت در قبرس و یا تمکن مالی در قبرس و یا خرید ملک در قبرس و در نهایت شرایط اخذ اقامت قبرس چه شرایطی دارد ؟ شرایط سرمایه گذاری در قبرس و یا کار در قبرس و قوانین سرمایه گذاری در قبرس چگونه است ؟ اگر شما متقاضی سرمایه گذاری در قبرس هستید پیشنهاد می کنیم مطالب مندرج در این صفحه را مطالعه نمایید .

امروزه بسیاری از افراد بخصوص بیزنس من های بزرگ یا افرادی که پیشه ی انها تجارت یا مشاغل دیگر می باشد بدنبال اخذ اقامت کشورهای مختلف از طریق سرمایه گذاری می باشند. سرمایه گذاری در قبرس می تواند گزینه مناسبی باشد چرا که قبرس مکانی امن و ارام وعضو اتحادیه اروپا می باشد و در عین حال محیطی امن برای راه اندازی کسب و کار می باشد. برای سرمایه گذاری در قبرس یک سری مدارک، شرایط و مراحل وجود دارد که در ادامه به شرح انها خواهیم پرداخت.

در ابتدا به مزایای سرمایه گذاری در قبرس می پردازیم که به چه دلیل این راه می تواند گزینه مناسبی برای علاقمندان به سرمایه گذاری یا اخذ اقامت از این راه باشد.

یک) از انجا که قبرس کشوری عضو اتحادیه اروپا می باشد و در ضمن از مالیات بر درامد پایینی برخوردار می باشد بنابراین می تواند گزینه مناسبی برای راه اندازی یک کسب و کار موفق بحساب اید.

دو) از جمله محدودکشورهایی است که با سرمایه گذاری به سرعت حق شهروندی و پاسپورت به شخص سرمایه گذار و خانواده او اعطا می نماید.

سه)در صورتی که در ابتدا مراحل پرونده سرمایه گذاری شخص اصلی با موفقیت طی شود طی سه تا چهار ماه اولیه امکان اعطای اقامت دایم کشور قبرس برای شخص و خانواده او می باشد.

چهار) پدر و مادر شخص متقاضی نیز در صورت اثبات وابستگی خود به شخص متقاضی نیز می توانند در پرونده فرزند خود وارد شده و برای اقامت این کشور درخواست دهند البته با این شرط که یک محل سکونت جداگانه با ارزش پانصد هزار یورو در این کشور خریداری نمایند.

پنج)با اخذ اقامت کشور قبرس امکان سفر به بیش از صد کشور دنیا بدون ویزا را دارید و امکان اقامت، تحصیل وکار در کشورهای عضو شنگن را براحتی خواهید داشت.

شش) کسانی که قصد اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس را دارندبرای اقدام نیازی به داشتن مدرک زبان این کشور ندارند.

هفت) برخورداری از سیستم اموزشی مطابق با استانداردهای اروپا و هزینه پایین تحصیل.

معمولا کسانیکه قصد سرمایه گذاری در قبرس رادارند به این دو روش اقدام می نمایند: از طریق خرید ملک، از طریق ثبت شرکت.

محبوب ترین سرمایه گذاری در قبرس از راه سرمایه گذاری در پروژه های مستغلات قبرس یا همان خرید ملک می باشد که شامل خرید ملک با مبلغ پانصد هزار یورو تا سقف سه میلیون یورو می شود، که معمولا با طی پروسه سه تا چهار ماهه منجر به اخذ اقامت در قبرس و سپس دریافت پاسپورت توسط شخص سرمایه گذار می شود. همچنین اینکه قوانین جدید مالیاتی و مهاجرت به قبرس به گونه ای تدوین شده که برای جذب سرمایه گذاران خارجی به خرید ملک در این کشور ۵ درصد مالیات بر ارزش افزوده به جای ۱۹ درصد مالیات برای کسانی که برای بار اول در این کشور اقدام به خرید ملک  می نمایند در نظر گرفته شده. امروزه در قبرس سرمایه گذاری از طریق خرید املاک ان چنان مورد استقبال خارجیان قرار گرفته که در حال حاضر بیش از یک چهارم معاملات ملکی در این کشور توسط خارجیان انجام می پذیرد. در حال حاضر برای تحریک رشد اقتصادی قبرس و بخصوص در بحث املاک،دولت قبرس امتیازاتی را برای سرمایه گذاران بازار ملک در نظر گرفته از جمله کاهش هزینه های انتقال ملک برای سرمایه گذاران و یا معافیت از مالیات بر سود سرمایه برای ملک خریداری شده توسط خارجیان.

سرمایه گذاری درقبرس از طریق ثبت شرکت:

کشور قبرس شرایطی را فراهم نموده تا شرکت های خارجی و سرمایه گذاران بین المللی در شرایطی برابر در مقایسه با سرمایه گذاران داخلی اقدام به راه اندازی کسب وکار و ثبت شرکت واخذ اقامت از این راه نمایند. که با توجه به نوع سرمایه گذاری و طرح توجیه اقتصادی که شخص سرمایه گذار به سفارت ارایه می دهد که در صورت تایید توسط سفارت قبرس مجوز فعالیت در زمینه مورد نظر به شخص داده خواهد شد. در قبرس امکان ثبت شرکت به صور مختلف می باشد و در اینجا به پنج نوع از محبوب ترین این شرکت ها اشاره خواهیم کرد:

یک) شرکت با مسولیت محدودخصوصی(شرکت دولتی)

دو) شرکت عمومی (مشارکتی محدود)

سه)شرکت های سهامی

چهار)شرکت های اروپایی

پنج) راه اندازی یک شعبه از شرکت خارجی در کشور قبرس

قوانین ثبت شرکت برای اشخاصی که از داخل اتحادیه اروپا و اشخاصی که از خارج از اتحادیه اقدام می نمایند به یک صورت می باشد.

مطابق قوانین قبرس اشخاصی که اقدام به ثبت شرکت در این کشور می کنند می بایست از خدمات یک وکیل که مورد تایید کانون وکلای این کشور باشد برای مراحل قانونی ثبت شرکت استفاده نماید.

 مدارک مورد نیاز و مراحل برای سرمایه گذاری در قبرس از طریق ثبت شرکت به این صورت می باشد:

داشتن گذرنامه معتبر با اعتبار بیش از ۶ ماه

دارا بودن مدارکی دال بر روشن بودن اصل و منبع مالی سرمایه ای که شخص بعنوان سرمایه خود به این کشور می برد که میزان این سرمایه اولیه بسته به بیزنس پلن شخص و نوع فعالیتی که در قبرس خواهد داشت متغیر است و حد اقل باید در حدود ۲۵۰۰۰ هزار یورو باشد.

ارایه نامه عدم سو سابقه کیفری شخص متقاضی.

ارایه گواهی سلامت.

انتخاب یک نام تجاری معتبر برای شرکت وثبت نام و ادرس شرکت.

ارایه طرح اساسنامه و مشخص نمودن سمت اعضا و مدیران و ارایه مشخصات گذرنامه مدیران شرکت و مشخص نمودن صاحبان سود نهایی شرکت.

تدارک فرم اظهارنامه.

پروسه ثبت شرکت در قبرس معمولا بین ۶ ماه تا یکسال زمان می برد تا به نتیجه بیانجامد و در صورت موفقیت در این پروسه برای شخص اصلی و خانواده او کارت اقامت یکساله صادر می شود که قابلیت تمدید را دارد تا زمانیکه منجر به اقامت دایم شود.

بطور کلی سرمایه گذاری در قبرس گزینه ای مناسب است اما خطر ها و ریسک هایی دارد که اگر از قانون آگاهی نداشته باشید ممکن است تمام سرمایه شما از دست برود و این برای شما یک سر افکندگی ایجاد کند. بنابر این جهت اینکه از طریق امن این پروسه انجام شود حتما با مشاورین سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در ترکبه به صورت مستقیم تماس بگیرید و در خصوص شرایط سرمایه گذاری در قبرس و یا کار در قبرس و قوانین سرمایه گذاری در قبرس و یا ثبت شرکت در قبرس و یا تمکن مالی در قبرس و یا خرید ملک در قبرس و در نهایت شرایط اخذ اقامت قبرس مشاوره دریافت نمایید .

 

مهاجرت به کانادا