ما را دنبال کنید:

دکتر سعید محمدی-وکیل مهاجرت ترکیه اروپا کانادا

ویزا و مهاجرت

خانه خرید ملک

مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

در هنگام مهاجرت به اسپانیا  و پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای سرمایه گذاری در اسپانیا و یا ثبت شرکت در اسپانیا و یا تمکن مالی در اسپانیا و یاخریدملک در اسپانیا و در نهایت شرایط اخذ اقامت اسپانیا چگونه است ؟ شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا و یا کار در اسپانیا و قوانین سرمایه گذاری در اسپانیا چگونه است ؟ اگر شما متقاضی مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک هستید پیشنهاد می کنیم مطالب مندرج در این صفحه را مطالعه نمایید . همیشه مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملکدر نگاه افرادی که حقوق بین الملل خصوصی را خوب مطالعه کردند و از اخبار روز حقوق بین المللی دنیا با خبر هستند فقط یک امر حقوقی نا پایدار به حساب می آید . به این دلیل که با تغییر قوانین کشور اسپانیا تمامی مولفه های سرمایه گذاری در اسپانیا ممکن است تغییر پیدا بکند .

کشور پادشاهی اسپانیا عضو اتحادیه ی اروپا و کشورهای شینگن  بوده و داشتن اقامت اسپانیا شانس ساختن آینده ای روشن و زندگی بهتر در اروپا را فراهم می کند.اسپانیا دارای ۱۳ شهر که در فهرست میراث جهانی ثبت شده و از امنیت اقتصادی و سیاسی بالایی برخوردار است .

در سالهای قبل از ۲۰۰۰ بسیاری از کشورها ی اروپایی اقامت کشورخود را در ازای سرمایه گذاری و خرید ملک خارجیان در کشور خود به متقاضیان اعطاء می کرد ند از سال ۲۰۰۰ که اقتصاد اروپا دچار رکود شد بیشتر کشور ها ی اروپای تغییر رویه داده و سیاست اقامت از طریق خرید ملک را به سیاست کار آفرینی تغییر دادند .

ولی اقتصاد اسپانیا همچنان براساس سرمایه گذاری مبتنی است و در کنار جذب کار آفرینان کشورهای دیگر از سرمایه گذاری خارجیان در ملک هم استقبال می کند ، ابتدا اغلب مهاجران کشور اسپانیا را کشورهای  شرق آسیا و هندوستان تشکیل می دادند ، اما در سالهای اخیر ایرانیان نیز به اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ملک  در اسپانیا علاقه ی زیادی نشان داده اند و تعداد مهاجران ایرانی بهاسپانیا افزایش چشمگیری داشته است .

شرایط اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک :

برای اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا نیازی به مدرک زبان نیست

محدودیت سنی برای اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا مطرح نیست

برای اقدام به اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا شخص باید مدارکی ارائه دهد که تمکن مالی برای تامین هزینه های خود و خانواده ی خود را بدون حمایت دولت اسپانیا دارد .

 ویزای طلایی چیست ؟  ویزای املاک یا ویزای طلایی در ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۳ در مجلس اسپانیا به تصویب رسید که براساس آن هر فرد با خرید یک ملک ۵۰۰ هزار یورو به بالا می تواند اقامت اسپانیا را دریافت کند نوع ملک می تواند خانه – واحد تجاری زمین یا ترکیبی از هردو باشد .

 مراحل اقدام به خرید ملک در اسپانیا :

ابتدا متقاضی با یک ویزای توریستی سه ماهه وارد اسپانیا شده و در طول این سه ماه  پروسه ی خرید ملک را تا زمان ثبت سند ملک در دفتر اسناد رسمی بنام خود انجام می دهد که این مراحل عبارتند از استخدام یک وکیل و بازدید از املاک و مشاوره با وکیل جهت انتخاب ملک مورد نظر خود  ( ملکی که شخص جهت اخذ اقامت اسپانیاخریداری می کند اگر خانه باشد باید ارزش آن بیشتر از ۵۰۰ هزار یورو و متناسب با تعداد خانواده باشد مثلا اگر تعداد خانواده ۴ نفر باشد باید ملک خریداری شده حداقل دارای ۲ اتاق باشد ).

سپس با پرداخت بیعانه و عقد قرارداد ملک از یکی از دفاتر اسناد رسمی اسپانیا وقت رزرو می کند تا زمان روز تعیین شده در محضر وکیل متقاضی باید یک شماره شناسایی بنام nie از اداره ی پلیس دریافت نماید و نیز استعلامهایی از ادارات (دارایی – شهرداری – بانک و اداره ی آب و برق و ….) دریافت کرده همراه با قرارداد ملک در روز تعیین شده به دفتر اسناد رسمی ارائه دهد و متقاضی با پرداخت مابقی پول ملک سند ملک را به نام خود ثبت و دریافت می کند  سپس مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت و سند ملک را به سفارت اسپانیا ارائه داده یک کارت اقامت یکساله که همان کارت طلایی می باشد را دریافت می کند   پروسه ی اخذ اقامت یکساله معمولا ۳ تا ۶ ماه طول می کشد .

افراد برای خرید ملک می توانند بخشی از مبلغ خرید ملک را از دولت بصورت وام دریافت کنند ( برای اعتبار مالی متقاضی اقدام مناسبی نیست و توصیه نمی شود ) بعد از یکسال دارنده ی کارت اقامتهمزمان با تمدید کارت  یکساله ی خود درخواست ویزا برای خانواده ی خود را نیز ارائه داده برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود ویزای اقامت دریافت می کند . برای فرزندان بالای ۱۸ سال نیز می تواند اقامت دریافت کند به شرطی که ثابت کند فرزند وی از نظر مالی وابسته به والدین خود می باشد .

کارت اقامت ابتدا به صورت یکساله صادر می شود که می تواند برای دو بار هرکدام به مدت ۲ ساله تمدید شود  در طول این مدت (اقامت موقت ) اشخاص از همه ی امکانات و مزایای شهروندان اسپانیامثل تحصیل رایگان . خدمات پزشکی . حق کار و کسب درآمد و  … بهره مند خواهند بود .  شخص دارای ملک بعد از ۵ سال اقامت و به شرطی که ملک را در این مدت ۵ سال حفظ کرده باشد درخواست اقامت دائم داده و اقامت دائم اسپانیا را دریافت می کند مدت اخذ اقامت دائم که زمان انتظار اقامت گفته می شود ۳ ماه خواهد بود.

مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک در اسپانیا :

داشتن حساب بانکی در اسپانیا و کشورهای اروپایی

دریافت ویزای شینگن و رفت آمد بدون ویزا به کشورهای اروپایی و کشورهای محدده ی شینگن

اجازه ی  کار و در اکثر کشورهای اروپایی  بدون محدودیت

برخورداری از حقوق شهروندی کشورهای اروپایی

بطور کلی مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک برای مهاجرت به اسپانیا گزینه ای مناسب است اما خطر ها و ریسک هایی دارد که اگر از قانون آگاهی نداشته باشید ممکن است تمام سرمایه شما از دست برود و این برای شما یک سر افکندگی ایجاد کند. بنابر این جهت اینکه از طریق امن این پروسه انجام شود حتما با مشاورین سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در ترکیه  به صورت مستقیم تماس بگیرید و در خصوص مهاجرت به اسپانیا و شرایط مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک و یا کار در اسپانیا و قوانین سرمایه گذاری در اسپانیا و یا ثبت شرکت در اسپانیاو یا تمکن مالی در اسپانیا و یا خریدملک در اسپانیا و در نهایت شرایط اخذ اقامت اسپانیا مشاوره دریافت نمایید .

 

خرید ملک در گرجستان

خرید ملک در گرجستان در سال 2019 ، امکان اقامت در گرجستان را برای متقاضیان خواهد داشت .در این مقاله در مورد شرایط 2019 مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک در گرجستان از جمله هزینه اجاره یا خرید ملک در گرجستان ،مطالبی را مطالعه مینمایید.همچنین در مورد خرید ملک در گرجستان میتوانید بدانید که کدام مناطق پر رونق تر است .با مراحل خرید ملک درگرجستان اشنا میشوید.و اینکه چه مدارکی برای خرید ملک در گرجستان مورد نیاز است. اگر مایل هستید که از تمام جزئیات شرایط خرید ملک درگرجستان اگاه شوید ،این مقاله را تا انتها دنبال کنید. و همواره می توانید با مشاورین و حقوقدانان با تجربه  سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی   در ارتباط باشید. این موسسه در خصوص تمامی راههای مهاجرت به گرجستان و مهمتر از همه خرید ملک درگرجستان به صورت تلفنی و رایگان مشاوره تخصصی ارائه مینماید .

 

 

خرید ملک در گرجستان شامل خارجی ها نیز مشود که می توانند در گرجستان ملک خریداری کنند. خارجیان برای خریداری املاک مسکونی در گرجستان دقیقاً از همان حقوق شهروندان گرجستانی برخوردار هستند. شرایط اضافه ی دیگری برای خارجیها وجود ندارد و هیچ نوع مالیات دیگری نیز از آنها اخذ نمی گردد. تنها مدرکی که برای خرید ملک در گرجستان مورد نیاز است، کپی پاسپورت متقاضی میباشد.

علاوه بر املاک و مستغلات مسکونی، امکان خرید املاک تجاری بطور مثال هتل ، مغازه ، رستوران ، دفاتر و غیره نیز وجود دارد. و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

در باب خرید ملک در گرجستان میتوان گفت که فقط یک مدل سرمایه گذاری در املاک و مستغلات وجود دارد که برای سرمایه گذارهای خارجی در دسترس نمی باشد و آن خرید زمین های کشاورزی است. از ماه مه سال 2017، خارجی ها مجاز به خرید زمین های کشاورزی نیستند. منظور از “زمین های کشاورزی” هر زمینی است که در خارج از مرزهای شهرهای بزرگی مانند تفلیس و باتومی قرار دارد. بنابراین هر کسی که علاقه مند به خرید خانه با باغ در حومه یا روستاهای کوچک اطراف شهرها باشد، با مشکل مواجه می شود، چرا که این زمین ها همچنان به عنوان زمین کشاورزی شناخته می شوند. بر اساس گزارش های موجود، خارجی هائی که قبل از ماه مه 2017 چنین املاکی خریداری کرده اند، مجبور به تحویل باغ های خود برای رعایت مقررات جدید شده اند.

اما برای اکثر خریداران که می خواهند در داخل شهر تفلیس آپارتمان یا یک خانه خریداری کنند، هیچ محدودیتی وجود ندارد، بنابراین شما می توانید با اعتماد به نفس در گرجستان سرمایه گذاری کنید.

علاوه بر بازدهی بالا که سرمایه گذاران از طریق سرمایه گذاری در بخش املاک در تفلیس کسب می کنند، یکی دیگر از مزیت های خرید ملک در گرجستان این واقعیت است که می توان با خرید ملک در گرجستان، اقامت این کشور را بدست آورید.

 

سرمایه:

حداقل سرمایه گذاری لازم برای درخواست خرید ملک در گرجستان بر اساس طرح اقامت 35000 دلار است. آپارتمان باید در شهرداری به نام خریدار ثبت شود و یک کارشناس ارزیابی که مورد تایید مرکز اعتبار دهی گرجستان باشد باید ملک را بررسی کند تا اطمینان حاصل شود که ارزش واقعی اموال بیش از مبلغ پرداختی نیست.

 

مدارک مورد نیاز:

در خرید ملک در گرجستان برای دریافت اقامت خود ، شما به گواهی تمکن مالی احتیاج دارید. همچنین از مدارک ثبت ملک نیز باید یک کپی تهیه کنید. همچنین باید پاسپورت شما مهر قانونی ورود و تمبر داشته باشد که بتوانید نشان دهید ورود شما به صورت قانونی بوده است.در اخر دو قطعه عکس پاسپورتی باید باشد.. همچنین باید سه شهروند گرجستانی درخواست شما را برای اخذ اقامت این کشور تایید کنند.

در زمان درخواست برای اخذ اقامت گرجستان باید حداقل 40 روز از اعتبار ویزای شما باقی مانده باشد.

هزینه بررسی مدارک شما  210 لاری گرجستان /  85 دلار آمریکا است

و نتیجه درخواست شما طی 30 روز اطلاع داده میشود

. با پرداخت مبلغی بیشتر مجوز اقامت شما سریع تر صادر می شود.

حالت نرمال برای بررسی درخواست شما مدت 20 روز است، در حالی که اگر مبلغ بیشتری پرداخت نمایید به 10 روز تقلیل می یابد.

 

نحوه دریافت اقامت از طریق خرید ملک در گرجستان:

پس از اعطای مجوز اقامت، شما باید به اداره شهرداری مراجعه کنید تا برای دریافت کارت اقامت الکترونیکی درخواست دهید. این کارت اقامت الکترونیکی یک سند هویتی است که هویت یک خارجی ساکن در گرجستان، شهروندی و محل سکونت او در گرجستان را تایید می کند. اطمینان حاصل کنید که در مدت شش ماه برای کارت اقامت الکترونیکی خود درخواست کنید یا اینکه اعتبار مجوز اقامت شما به پایان می رسد و مجدداً تمام پروسه را از ابتدا آغاز کنید.

در ابتدا برای مدت یک سال اقامت موقت به شما اعطا می شود. اگر ارزش اموالی که شما خریداری کرده اید بیشتر از 70،000 دلار باشد، فقط یک شخص(فرد متقاضی) مجوز اقامت موقت میگیرد. با این وجود، همسران و وابستگان پس از آنکه مجوز اقامت برای متقاضی اصلی صادر شود، می توانند برای اخذ اقامت موقت درخواست دهند. برای اینکه درخواست اقامت موقت برای همسر و وابستگان شما مورد بررسی قرار بگیرد ، باید سند ازدواج خود را نشان دهید.

پس از اتمام مدت زمان اولیه اقامت موقت، شما می توانید در صورتی که ملک هنوز در بنام شما باشد، آن را تمدید کنید. تمدید مجوز اقامت موقت الکترونیکی در پایان هر دوره اقامت، روند نسبتاً ساده ای است. شما کافیست کارت اقامت منقضی شده خود را به همراه دو قطعه عکس پاسپورتی به اداره مهاجرت ارائه دهید و هزینه های تعیین شده را  بپردازید .کارت جدید اقامت شما بعد از چند هفته برای شما ارسال خواهد شد.

شما می توانید کارت اقامت موقتتان را به مدت شش سال تمدید کنید. پس از شش سال، شما می توانید برای اقامت دائم درخواست کنید. هنگامی که اقامت دائم دریافت کنید، دیگر نیازی به تمدید سالانه مجوز اقامت موقت نیست.

در ویزاهای موقت و دائم به شما اجازه داده میشود که در طول زمان اقامت خود در گرجستان اقامت کنید. با این وجود، این مطلب را باید مد نظر داشته باشید که با پاسپورت گرجستان شما حق تردد در حوزه شینگن را نخواهید داشت.

توجه داشته باشید که برای ارائه درخواست خرید ملک در گرجستان فرد متقاضی نباید سابقه کیفری داشته باشد، وگرنه احتمال دارد که درخواست وی برای اقامت رد شود.

در انتها پیشنهاد میکنم برای کسب اطلاعات تخصصی در مورد خرید ملک در گرجستان با مشاورین و حقوقدانان با تجربه  سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی در ترکیه و یا دفاتر همکار ما در ایران در ارتباط باشید. این سازمان در خصوص تمامی راههای مهاجرت به گرجستان و مهمتر از همه خرید ملک درگرجستان به صورت تلفنی و رایگان مشاوره تخصصی ارائه مینماید .

 

 

 

مهاجرت به کانادا