ما را دنبال کنید:

دکتر سعید محمدی-وکیل مهاجرت ترکیه اروپا کانادا

ویزا و مهاجرت

خانه برزیل

ویزای تحصیلی برزیل، شرایط مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و قوانین تحصیل در برزیل در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. ویزای تحصیلی برزیل اگرچه از طرفداران بالایی برخوردار نیست اما ممکن است برخی از افراد گاهی در اندیشه اخذ ویزای تحصیلی برزیل باشند که پس از آن بتوانند اقامت برزیل را دریافت نمایند، که قبل از آن با سوالاتی مواجه می شوند، از جمله اینکه شرایط اخذ ویزای تحصیلی برزیل چگونه است؟ قوانین اخذ ویزای تحصیلی برزیل چگونه است؟ راه های اخذ ویزای تحصیلی برزیل کدام است؟ ما در این مقاله به تمامی این سوال ها و هزینه های تحصیل در برزیل و شرایط بردن همراه در ویزای تحصیلی برزیل توضیح داده ایم. شما عزیزان همواره می توانید با سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در ترکیه به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط اخذ ویزای تحصیلی تمام کشورهای برتر دنیا از کارشناسان و حقوقدانان ما مشاوره تخصصی دریافت نمایید. در ادامه به بررسی مواردی که در ذیل قید شده اند می پردازیم.

 • ویزای تحصیلی برزیل و مقدمه ای بر آن
 • ویزای تحصیلی برزیل و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی برزیل برای تحصیل مدارس برزیل
 • ویزای تحصیلی برزیل در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی برزیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی برزیل در مقطع دکترا
 • ویزای تحصیلی برزیل به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی برزیل و هزینه زندگی و تحصیل در برزیل
 • ویزای تحصیلی برزیل و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی برزیل و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی برزیل و معرفی دانشگاه های برتر برزیل
 • ویزای تحصیلی برزیل و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی برزیل
 • ویزای تحصیلی برزیل و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی برزیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

ویزای تحصیلی برزیل و مقدمه ای بر آن

اگرچه ویزای تحصیلی برزیل به نسبت سایر کشورها با تقاضای کمتری مواجه است، اما لازم است که افراد شرایط این کشور را نیز بدانند و از جزئیات ویزای تحصیلی برزیل و شرایط تحصیل در برزیل آگاه شوند. شاید هدف برخی از افراد از اخذ این ویزا این باشد که پس از اتمام تحصیلات بتوانند وارد بازار کار شوند و از این طریق بتوانند به اخذ اقامت برزیل دست پیدا نمایند. اما نکته اینجاست که اقامت برزیل از طریق تحصیل و کار در آن تحت شرایط خاصی انجام می گیرد که در این مقاله به توضیح آن پرداخته ایم. متقاضیان تحصیل در کشورهای دیگر از جمله متقاضیان ایرانی برای ادامه تحصیل در برزیل نیازمند اخذ ویزا هستند.

ویزای تحصیلی برزیل و شرایط عمومی

ویزای تحصیلی برزیل و شرایط عمومی آن را مورد بررسی قرار می دهیم. بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی و همچنین پنجمین کشور پرجمعیت جهان کشور برزیل می باشد. زبان رسمی این کشور زبان پرتغالی و پایتخت آن شهر برازیلیا می باشد. مساحت این کشور حدود ۸٬۵۱۵٬۷۶۷ کیلومتر مربع و جمعیت آن نیز بر اساس آخرین سرشماری حدود ۲۱۰٬۳۳۸٬۰۰۰  نفر و واحد پول آن نیز رئال برزیل می باشد. نوع حکومت در کشور برزیل به صورت فدرالی است. کشور برزیل از شمال شرق با کشور کلمبیا، از جنوب با کشور اروگوئه، از جنوب غربی با کشورهای پاراگوئه و آرژانتین و از ناحیه غربی با کشورهای بولیوی و پرو همسایه می باشد. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی برزیل لازم است که بدانند که بیش از حدود 2500 دانشگاه در کشور برزیل وجود دارد که حدود 22 دانشگاه آن در رتبه بندی جهانی قرار گرفته اند. بیش از حدود 99 درصد افراد در این کشور به زبان پرتغالی تکلم می کنند. بنابراین افراد متقاضی تحصیل در کشور برزیل باید به زبان پرتغالی را نیز آگاه و مسلط باشند. اما اگر افراد قصد تحصیل به زبان انگلیسی را داشته باشند باید مدرک زبان انگلیسی را ارائه نمایند. در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله مفاطع دانشگاهی مانند لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می توان در کشور برزیل تحصیل نمود. در ادامه به بررسی مقاطع مختلف تحصیلی در این کشور می پردازیم.

 

ویزای تحصیلی برزیل برای تحصیل در مدارس برزیل

ویزای تحصیلی برزیل و شرایط اخذ آن را برای تحصیل در مدارس برزیل مورد بررسی قرار می دهیم. افرادی که قصد تحصیل در مدارس یرزیل را دارند به دو روش می توانند در این کشور تحصیل کنند. روش اول تحصیل در مدارس دولتی است که بابت تحصیل افراد هیچ گونه هزینه ای دریافت نمی شود. در واقع این مدارس دولتی هستند و فقط دانش آموزانی می توانند در این مدارس تحصیل کنند یا خود آن ها اقامت و تابعیت برزیل را دارند یا اینکه والدین آن ها اقامت و تابعیت این کشور را دارند. بنابراین دانش آموزان ایرانی برای این مدارس نمی توانند اقدام به اخذ ویزای تحصیلی برزیل شوند. روش دوم نیز تحصیل در مدارس خصوصی است و دانش آموزان بابت تحصیل در این مدارس باید شهریه بالایی را پرداخت نمایند. هزینه تحصیل در این مدارس حدود 30،000 دلار آمریکا به بالا است. نکته مهم دیگر این است که تحصیل در مدارس برزیل به زبان پرتغالی می باشد. اما مدارس انگلیسی زبان نیز وجود دارد که هزینه تحصیل بالایی را از دانش آموزان غیر برزیلی دریافت می کنند. در نتیجه ویزای تحصیلی برزیل برای دانش آموزان غیر برزیلی به دلیل اینکه مدرک زبان پرتغالی ندارند صادر نمی شود و منطق نیز حکم می کند که اگر افراد بخواهند بابت تحصیل فرزندان خود هزینه بالایی را پرداخت کنند به جای کشور برزیل، کشورهای برتر دنیا از جمله کشور کانادا، استرالیا و یا مدارس برتر کشورهای اروپایی را انتخاب کنند.

ویزای تحصیلی برزیل در مقطع کارشناسی

ویزای تحصیلی برزیل در مقطع کارشناسی نیز در شرایط خیلی خاصی می تواند صادر گردد و در بیشتر موارد اصلا افراد این ویزا را برای مقطع کارشناسی درخواست نخواهند داد، به دلیل اینکه تحصیل در این مقطع در اکثریت رشته ها به زبان پرتغالی می باشد و در رشته های خیلی محدودی می توان به زبان انگلیسی نیز تحصیل نمود. اما نکته ای که در خصوص این موضوع وجود دارد این است اگر افراد بخواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند باید مدرک زبان ارائه نموده و هزینه بالایی را بابت تحصیل پرداخت نمایند.

لازم به ذکر است که در اکثریت رشته ها دانشجویان بین المللی ملزم به شرکت در آموزن های ورودی برای دانشگاه ها می باشند و در صورت قبولی در این آزمون ها می توانند وارد دانشگاه شوند. اما در صورت کلی طول دوره تحصیل در مقطع لیسانس در برزیل 4 ساله می باشد. نتیجه ای که می توان گرفت این است که به دلیل اینکه افراد نیازمند داشتن مدرک پرتغالی برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های پرتغال می باشند و یادگیری این زبان بسیار دشوار و زمان بر می باشد، نمی توانند پذیرش تحصیلی را از دانشگاه های این کشور بگیرند. در نهایت به دلیل عدم ارائه این مدرک زبان، همچنین به دلیل اینکه نمی توانند مدارک کامل خود از جمله پذیرش تحصیلی را به سفارت تحویل دهند، برای اخذ ویزای تحصیلی برزیل نیز نمی توانند اقدام نمایند.

ویزای تحصیلی برزیل در مقطع کارشناسی ارشد

ویزای تحصیلی برزیل را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مورد بررسی قرار می دهیم. دانشجویان در مقطع فوق لیسانس در کشور برزیل به مدت 2 سال تحصیل می نمایند. دانشگاه های این کشور، دروس را می توانند هم به زبان پرتغالی و هم به زبان انگلیسی ارائه دهند. دانشجویان علاوه بر اینکه باید واحدهای درسی خود را به اتمام برسانند، باید یک پروژه تحقیقاتی که مربوط به رشته تحصیلی آن ها می باشد را نیز ارائه نمایند. در صورت کلی سه نوع دانشگاه در کشور برزیل وجود دارد.

 • دانشگاه های فدرال

بودجه این نوع دانشگاه ها از طرف دولت مرکزی کشور برزیل تامین می گردد و تحصیل در این دانشگاه های رایگان می باشد. از دیدگاه مردم برزیل تحصیل در این دانشگاه ها برای دانشجویان ارزش بسیار بالایی را در بر خواهد داشت.

 • دانشگاه های ایالتی

هزینه ها و بودجه این دانشگاه ها نیز از طرف دولت ایالتی برزیل تامین می گردد. افراد دانشجو در این دانشگاه ها نیز می توانند به صورت رایگان تحصیل نمایند.

 • دانشگاه های خصوصی

تحصیل در این دانشگاه ها رایگان نخواهد بود و هزینه های تحصیل افراد با توجه به رشته تحصیلی و شهر و دانشگاه آن ها متغیر خواهد بود.

با توجه به اینکه افراد غیر برزیلی فقط در دانشگاه های خصوصی می توانند به زبان انگلیسی تحصیل نمایند، بنابراین برای اخذ ویزای تحصیلی برزیل در این مقطع باید مدرک زبان انگلیسی ارائه نمایند در غیر اینصورت امکان اخذ این ویزا بسیار سخت و غیر ممکن خواهد بود.

ویزای تحصیلی برزیل در مقطع دکترا

برای اخذ ویزای تحصیلی برزیل در مقطع دکترا افراد باید یک پذیرش از یک دانشگاه در این کشور داشته باشند. برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا نیز دانشجویان نیازمند ارائه یک سری مدارک خاص از جمله مدرک زبان آیلتس بالای 7 و مقالات isi و همچنین نامه پذیرش یک سوپروایزر (استاد راهنما) می باشند. در صورتی که نتوانند مدارک مذکور را ارائه نمایند موفق به اخذ پذیرش تحصیلی نیز نخواهند شد و در نهایت نمی توانند ویزای تحصیلی برزیل را به دست آورند. اما در صورت کلی لازم به ذکر است طول دوره تحصیل در مقطع دکترا بین 3 الی 5 سال به طول خواهد انجامید. همچنین در این مقطع به دانشجویان حدود 30 ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت داده خواهد شد. با توجه به موارد ذکر شده اخذ این ویزا در مقطع دکترا با رعایت شرایط خاصی همراه و ممکن می باشد. بنابراین توصیه می شود افراد اگر می خواهند راه ساده تری را برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا انتخاب نمایند برای کشورهای برتر دنیا از جمله کانادا، استرالیا، انگلستان، سوئیس، اتریش، هلند، دانمارک و… اقدام نمایند

ویزای تحصیلی برزیل به همراه بورس تحصیلی

ویزای تحصیلی برزیل برای افرادی که شرایط خیلی خوب و سطح علمی خیلی مناسبی دارند و موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور شده اند امکان دارد که صادر شود. این دانشجویان در مقطع فوق لیسانس و دکترا می توانند در دانشگاه های برزیل نیز درخواست بورسیه تحصیلی نمایند. از جمله شرایط این بورس های تحصیلی داشتن رزومه های قوی علمی و تسلط به زبان انگلیسی یا پرتغالی می باشد. این کشور بیش از 400 برنامه بورس تحصیلی را ارائه می نماید. این بورسیه ها اکثرا به دانشجویان بین المللی از جمله دانشجویان کشورهای اروپایی اعطا می گردد. اما نکته اصلی این است که از آنجایی که تحصیل در این کشور تقریبا رایگان می باشد درخواست بورسیه دادن یک موضوع چندان متفاوت نخواهد بود. زیرا در حالت عادی تحصیل در این کشور حالت بورسیه دارد.

ویزای تحصیلی برزیل و هزینه زندگی و تحصیل در برزیل

قبل از اخذ ویزای تحصیلی برزیل دانشجویان مایل هستند که از هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور مطلع شوند. در ادامه این مطلب به بررسی این هزینه ها می پردازیم. همانطور که در بالا ذکر شد تحصیل در دانشگاه های فدرال و دانشگاه های ایالتی کشور برزیل رایگان می باشد زیرا این بودجه این دانشگاه ها از طرف دولت مرکزی و ایالتی تامین می گردد. اما افراد غیر برزیلی که برای دانشگاه های خصوصی این کشور اقدام می نمایند بین 2 تا 10 هزار دلار به صورت سالیانه هزینه تحصیل در این دانشگاه ها دارند. این هزینه با توجه به دانشگاه و شهر مورد نظر متفاوت می باشد. اما هزینه های زندگی نیز در این کشور برای دانشجویان بسیار حائز اهمیت است. در زیر مهم ترین هزینه های زندگی دانشجویان را بیان می نماییم، پس از آن در قالب یک جدول جزئیات هزینه های زندگی را بازگو می کنیم.

 • هزینه ثبت نام دانشگاه برای دانشجویان: 1000 الی 2000 دلار در سال
 • هزینه خوابگاه بین 350 تا 400 دلار در هر ترم
 • هزینه غذا و خوراک حدود 200 دلار در ماه
 • هزینه حمل و نقل حدود 150 دلار در ماه

پس از اخذ ویزای تحصیلی برزیل مسئله و سوال مهم دیگری که ممکن است در ذهن افراد سوال ایجاد کند، شرایط کار دانشجویی در این کشور می باشد. دانشجویان متقاضی تحصیل در کشور برزیل در مقطع کارشناسی تا 10 ساعت، در مقطع کارشناسی ارشد تا 20 ساعت و در مقطع دکترا تا 30 ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت دانشجویی خواهند داشت. اما مهم ترین نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که افراد باید به زبان پرتغالی تسلط داشته باشند تا موفق به پیدا کردن کار شوند. لازم به ذکر است که شرایط کار در کشور برزیل زیاد مناسب نمی باشد و نرخ بیکاری در این کشور بالا می باشد.

ویزای تحصیلی برزیل و بررسی ویزای همراه

ویزای تحصیلی برزیل برای دانشجویان بین المللی که صادر گردد به آن ها اجازه بردن همراه را نخواهد داد. به این معنی که در مقاطع فوق لیسانس و دکترا که افراد معمولا ازدواج کرده اند و قصد دارند که همسر و فرزندان خود را به همراه خود و در کنار خود داشته باشند این شانس را ندارند که برای کشور برزیل از همان ابتدا به همراه همدیگر وارد ویزا را دریافت نمایند. این فرآیند به این صورت است که در ابتدا متقاضی اصلی وارد برزیل می شود و پس از ورود خود می تواند به اداره مهاجرت و اداره پلیس مراجعه نموده و درخواست خود را مبنی بر الحاق همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را تسلیم نماید.

پروسه الحاق خانواده معمولا بین 3 الی 6 ماه به طول می انجامد. از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای الحاق خانواده ارائه تمکن مالی مناسب جهت حمایت اعضای خانواده خود در برزیل، ارائه سند ازدواج، ارائه پاسپورت اعضای خانواه، ارائه عکس پاسپورتی اعضای خانواده، تکمیل و پرداخت هزینه ویزا می باشد. نکته مهم این است که افرادی که قصد دارند از همان ابتدا به همراه همسر خود برای مهاجرت تحصیلی اقدام نمایند می توانند برای کشورهای برتر دنیا از جمله کانادا، دانمارک، هلند، اتریش و… اقدام نمایند.

ویزای تحصیلی برزیل و معرفی دانشگاه های برتر برزیل

قبل از اخذ ویزای تحصیلی برزیل، دانشجویان علاقه دارند که سطح اعتبار دانشگاه های آن کشور را مورد بررسی قرار دهند. در این خصوص لیستی از دانشگاه های معتبر در سطح جهان و در رتبه بند QS و همچنین در خصوص دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را ارائه می نماییم.

در ادامه به معرفی 10 دانشگاه دارای اعتبار کشور برزیل در رتبه بندی QS در سطح جهان می پردازیم.

 • دانشگاه دولتی Universidade Estadual de campinas
 • دانشگاه سائوپائولو (USP)
 • دانشگاه فدرال ریودوژانیرو (UFRJ)
 • دانشگاه ایالتی پائولیستا (UNESP)
 • دانشگاه جامعه اسقفی کاتولیک سائوپائولو (PUC-SP)
 • دانشگاه کاتولیک پانتیفیکا ریودوژانیرو (PUC-RIO)
 • دانشگاه فدرال میناس گرایس (UFMG)
 • دانشگاه فدرال ریو گراند دوسول (UFRGS)
 • دانشگاه برازیلیا (UNB)
 • دانشگاه فدرال سائوکارلوس (UFSCar)

ویزای تحصیلی برزیل و مدارک مورد نیاز اخذ آن

ویزای تحصیلی برزیل نیازمند ارائه مدارک خاصی است. متقاضیان این ویزا قبل از هر گونه درخواستی باید پذیرش تحصیلی خود را از دانشگاه های این کشور اخذ نموده باشند که بتوانند به همراه سایر مدارک خود به سفارت تسلیم نمایند. توصیه می شود که در ارائه پرونده به سفارت با نهایت دقت مدارک را تهیه نمایید که با سهولت بیشتری موفق به اخذ ویزا شوید. در ادامه مدارک مورد نیاز را ذکر می نماییم.

 • ارائه ترجمه مدراک تحصیلی به همراه اصل مدارک
 • ارائه ترجمه شناسنامه به همراه اصل آن
 • ارائه پاسپورت شخص متقاضی
 • ارائه گواهی سلامت و عدم بیماری
 • ارائه عدم سوء پیشینه
 • ارائه دو قطعه عکس رنگی 3.5 در 4.5 رنگی با زمینه سفید
 • ارائه اجاره نامه (هتل یا خوابگاه یا…)
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی
 • ارائه اصل پذیرش تحصیلی دانشگاه
 • ارائه رزرو بلیط هواپیما
 • ارائه فرم درخواست ویزا

ویزای تحصیلی برزیل و موقعیت کار پس از تحصیل

در خصوص ویزای تحصیلی برزیل این نکته را نیز می توان بیان نمود که این کشور از سال 2016 به بعد به دانشجویان بین المللی ویزایی را تحت عنوان ویزای کار پس از تحصیل اعطا می نماید. دانشجویان بین المللی با اخذ این ویزا تا حدود 12 ماه پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور فرصت کاریابی پیدا می کنند و در صورتی که موفق به پیدا کار شدند می توانند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری برزیل تبدیل نمایند. این پروسه مستلزم این است که درخواست تغییر نوع اقامت خود را از تحصیلی به کاری، به اداره مهاجرت این کشور تسلیم نمایید. البته اگر دانشجویان پس از سپری کردن 6 ماه از اقامت تحصیلی خود در حین تحصیل در کشور برزیل موفق به پیدا کردن کار شوند نیز می توانند اقامت تحصیلی را به اقامت کاری تبدیل نمایند.

ویزای تحصیلی برزیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

با ویزای تحصیلی برزیل تحت شرایط و راه های خاصی می توان به اخذ اقامت و تابعیت این کشور دست پیدا کرد. از برجسته ترین این راه ها، پیدا کردن کار پس از اتمام تحصیلات می باشد. دانشجویان بین المللی تا 12 ماه پس از فارغ التحصیلی اگر موفق به پیدا کردن کار شدند می توانند اقامت تحصیلی را به کاری تبدیل نموده و وارد بازار کار این کشور شوند. پس از آن در صورتی که موقعیت شغلی خود را حفظ نموده و تا 5 سال مالیات این کشور را پرداخت کنند می توانند اقدام به درخواست اخذ اقامت دائم برزیل یا کارت RNE نمایند. این افراد همچنین در صورتی که 4 سال پس از اخذ اقامت دائم در این کشور زندگی کنند می توانند تابعیت و پاسپورت برزیل را به دست آورند. نکته مهم در خصوص اخذ تابعیت برزیل این است که در موارد استثنایی تابعیت دوگانه را قبول می نماید.

.

ویزای تحصیلی برزیل دارای نکات خاصی بود که در این مقاله از تمامی جهات آن را مورد ارزیابی و تحلیل علمی قرار دادیم. افراد برای دریافت ویزای تحصیلی برزیل باید تحقیق بیشتری به عمل آورند تا در این زمینه با یک دید باز قدم بردارند. این کشور از نظر جایگاه جهانی از اعتبار چندان بالایی برخوردار نیست و افراد می توانند به جای اندیشیدن به اخذ ویزای تحصیلی برزیل به راحتی برای برترین کشورهای دنیا از جمله استرالیا، کانادا، انگلستان، اتریش، آلمان، سوئیس، هلند، دانمارک و… اقدام نمایند. شما عزیزان می توانید در خصوص این کشورهای مطرح و برتر باسازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در ترکیه به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از کارشناسان و حقوقدانان و وکلای این موسسهسازمان مشاوره تخصصی دریافت نمایید. علاوه بر این شما می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های همین مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما پاسخ گو باشند

مهاجرت به کانادا