ما را دنبال کنید:

دکتر سعید محمدی-وکیل مهاجرت ترکیه اروپا کانادا

ویزا و مهاجرت

خانه ایرلند

شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایرلند با توجه به قوانین مهاجرتی این کشور جز مواردی است که افراد متقاضی زیادی خواستار کسب اطلاعات در این باب هستند، در مورد شرایط و قوانین ویزای تحصیلی ایرلند ما در این مقاله سعی کردیم به صورت علمی و تخصصی هریک از موارد پیش روی افراد متقاضی را مورد بررسی قرار دهیم. . پیشنهاد می شود پیش از هر اقدامی در ابتدا این مقاله را کامل مطالعه نموده و سپس با وکلای مهاجرت به ایرلند و مشاورینسازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید تا اطلاعات حقوقی شما عزیزان ارتقا باید.

ویزای تحصیلی ایرلند و شرایط عمومی

ایرلند یکی از با قدمت ترین و کهن ترین کشورهای اروپاست. مناظر طیبعی شگفت انگیز شهرهای تاریخی و سواحل زیبا ایرلند را به یکی از مناطق جذاب در سطح جهان تبدیل کرده است.کشور ایرلند به لحاظ سطح آموزش وپرورش در زمره کشورهای پیشرفته قرار دارد. این کشور مقر برخی از بزرگترین و برترین شرکت های دنیا می باشد. شرایط کاری و زندگی در این کشور اروپایی می تواند فرصت مناسبی برای افراد متقاضی بوجود آورد. با توجه به اینکه یکی از بهترین و برجسته ترین نظام های آموزشی را در سطح جهان دارد و تحصیلات در این کشور به زبان انگلیسی برگزار می شود، متقاضیان زیادی را به خود جذب می کند. پایتخت این کشور شهر زبای دوبلین است.مساحت کشور ایرلند 84.821 کیلومتر مربع و جمعیت این کشور 6.600.000 هزار نفر می باشد
ویزای تحصیلی ایرلند در مدارس
ویزای تحصیلی  در مدارسایرلند به دو شکل قابل انجام است . اول اینکه فرد متقاضی به تنهایی خواهان تحصیل در مدارس ایرلند است که در این صورت می تواند از خدمات مدارس خصوصی و بین المللی کشور ایرلنداستفاده نماید که این نوع از مدارس شبانه روزی هزینه های بسیار بالایی در حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار یورو در سال دارند. نوع دوم زمانی است که شخص متقاضی تحصیل در مدارس ایرلندبه عنوان یکی از همراهان شخص اصلی به این کشور ورود می نماید. به عنوان مثال پدر و یا مادر شخص متقاضی دارای اقامت قانونی کشور ایرلنداست و یا حتی در این کشور دانشجو است و در این صورت فرزند وی می تواند از خدمات مدارس دولتی کشور ایرلند استفاده نموده و به صورت رایگان در این کشور تحصیل نماید. اگر شما متقاضی این هستید که فرزند خود را به تنهایی برای تحصیل در مدارس بین المللی روانه کشور های خارجی نمایید ، کشور هایی مانند انگلستان و کانادا از این بابت انتخاب های بهتری هستند.
ویزای تحصیلی ایرلند در مقطع لیسانس
شرایط اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در ایرلند هر سال متفاوت است و قوانین پذیرش و رشته ها و دوره های ارائه شده هر ساله با تغییراتی روبرو می شوند. برای ورود به مقطع کارشناسی متقاضیان باید در آزمون ورودی شرکت نمایند و بر اساس نمره کسب کرده از آزمون می توانند وارد دوره لیسانس شوند. در ضمن برای اخذ پذیرش در این مقطع افراد متقاضی باید مدرک دیپلم (IB) را داشته باشند و در صورتی که معدل دیپلم خوبی داشته باشند نیازی به شرکت در آزمون ورودی برای دوره های لیسانس نخواهند داشت .
دوره تحصیل در مقطع کارشناسی در ایرلند 3 الی 4 سال می باشد و برای ورود به دوره افراد متقاضی علاوه بر ارائه مدارک ذکر شده مدرک زبان حداقل آیلتس 6 یا 6.5 را ارائه دهند. افراد متقاضی ورود به رشته های پزشکی و پیراپزشکی باید در آزمون ورودی HPAT شرکت نمایند. زمانی که آزمون به اتمام رسید، سطح امتیاز دریافت شده از آزمون به همراه ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی افراد جمع بسته می شود تا در صورتی که به حد نصاب نمره 480 برسند فرد می تواند در رشته های پزشکی شرکت کند.

ویزای تحصیلی ایرلند در مقطع فوق لیسانس
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند نسبت به مقاطع دیگر شرایط سخت تری بابت پذیرش و انتخاب رشته دارد، زیرا امکان تغییر رشته و تحصیل در رشته های غیرمرتبط در این مقطعدر ایرلند وجود ندارد. دوره پذیرش دانشگاه ها بستگی به قوانین دانشگاه ها دارد و کاملا متفاوت است. دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 1 الی 2 سال می باشد. دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید از طریق وبسایت رسمی تحصیلات تکمیلی (PAC) درخواست خود پذیرش خود را ثبت نمایند.
تمامی دوره های تحصیلی تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی می باشد و افراد متقاضی باید مدرک زبان آیلتس حداقل 6.5 را داشته باشند. معمولا در مقطع کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی نیز ارائه می شود که این امر منوط بر ارائه رزومه علمی قوی می باشد.

ویزای تحصیلی ایرلند در مقطع دکتری
کشور ایرلند مقصد جالبی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری به لحاظ سطح علمی بالای دانشگاه های موجود در این کشور به شمار می آید. مدت زمان طول دوره مقطع دکتری در ایرلند 3 الی 4 سال می باشد. پذیرش در این مقطع نیازمند داشتن سوپروایزر یا استاد راهنما می باشد. تحصیل در مقطع دکتری در ایرلند بیشتر بر مبنای تحقیقات علمی و پژوهشی است و دانشجویان زمان خود را صرف تحقیق می نمایند. پس از گذراندن دوره دکتری دانشجویان باید پایان نامه ای مبنی بر اتمام دوره ارائه دهند.
مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری در ایرلند به شرح زیر می باشد:
• ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 به بالا یا تافل
• اسکن پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
• ارائه انگیزه نامه
• ارائه سوابق تحصیلی و به همراه کلیه مدارک ترجمه شده تحصیلی
• نمونه کار برای رشته های هنری و طراحی و معماری
• ارائه نامه تمکن مالی
ویزای تحصیلی ایرلند به همراه بورس تحصیلی
کشور ایرلند در حدود صد عنوان بورسیه دولتی و دانشگاهی را برای افراد متقاضی تحصیل در این کشور در نظر گرفته است. این بورسیه ها معمولاً به طور مستقیم از سوی دولت یا موسسات خصوصی و دانشگاه ها برای افراد صادر می شود. در صورتی که دانشجوی متقاضی، واجد شرایط اخذ بورسیه باشد می تواند بورسیه های فوق را اخذ نماید. بورسیه های ارائه شده معمولاً در مقاطع ارشد و دکتری صادر می شود. بورسیه هایی که در مقطع کارشناسی ارشد صادر می شود تعداد 15 عدد می باشد و در مقطع دکتری نیز حدود 11 بورسیه می باشد که ارزش مالی بورسیه های ارائه شده 290000دلار است.
در ذیل تعدادی از بورسیه های ایرلند نام برده می شود:
• DIT Centenary Scholarship Programme
• Galway Mayo Institute of Technology scholarships
• Claddagh Scholarship Programme
• Opportunities in Ireland for Ontario College Graduates
• Fulbright Scholarships
• ارائه نامه تمکن مالی
• Postgraduate Fellowships: The Walsh Fellowships

بورسیه تحصیلی در ایرلند
ویزای تحصیلی ایرلند و هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند
با توجه به اینکه هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایرلند بسته نوع رشته و دانشگاه متفاوت می باشد، افراد باید توجه داشته باشند که چه رشته و کدام دانشگاه اقدام می کنند. البته هزینه تحصیل برای اتباع اتحادیه اروپا رایگان می باشد و اتباع خارج از اتحادیه اروپا هزینه ای که بابت تحصیل باید پرداخت کنند به طور میانگین در حدود 9 تا 45 هزار یورو متغیر است و همان طور که قبل تر هم اشاره نمودیم بسته به رشته و دانشگاه دارد.
نکته ای که در مورد هزینه های زندگی در هر کشوری باید در نظر گرفت این است که هزینه ها بستگی به سبک و شیوه زندگی افراد دارد. انتخاب محل زندگی و هزینه هایی که بابت خورد و خوراک و رفت و آمد می پردازید.  همه اینها نکاتی است که افراد باید در نظر داشته باشند تا در صورتی که می خواهند در هزینه های خود مدیریت داشته باشند با اطلاعاتی که ما در اختیار شما قرار می دهیم در این مورد به شما کمک کرده باشیم. میانگین هزینه های زندگی در کشور ایرلند به طور متوسط در طول ماه 600 تا 1000 یورو می باشد.

ویزای تحصیلی ایرلند و کار دانشجویی
تحصیل در ایرلند و اجازه کار حین تحصیل در این کشور به دانشجویان بین المللی همانند دیگر این اجازه را می دهد تا دانشجویان بتوانند به واسطه شغلی که پیدا می کنند، بخش از هزینه های زندگی خود را پوشش دهند. البته با توجه به مقطع تحصیلی دانشجویان اجازه کار دارند و افراد متقاضی می توانند از حداقل 10 ساعت الی 30 ساعت در هفته کار کنند. معمولا اجازه کار 10 ساعت در هفته در مقطع کارشناسی داده می شود و 20 ساعت در هفته در مقطع کارشناسی ارشد و 30 ساعت در هفته در مقطع دکتری داده شده است. البته دانشجویان می توانند در روزهای تعطیل یا زمانی که دانشگاه در تعطیلات می باشد به صورت تمام وقت کار کنند. حداقل حقوق دریافتی در هر ساعت برای کار دانشجویی بین 9 تا 10 پوند می باشد .با این حقوق دریافتی دانشجو می تواند بخشی از هزینه های زندگی خود را در این کشور پوشش دهد.

ویزای تحصیلی ایرلند و بررسی ویزای همراه
قوانین موجود در کشورهای مختلف در باب الحاق خانواده تقریبا به یک شکل می باشد و معمولاً افراد می توانند زمانی که به واسطه ویزای تحصیلی وارد کشوری مثل ایرلند شدند خانواده خود را به عنوان همراه با خود وارد این کشورها کنند. کشور ایرلند نیز این اجازه را به افراد متقاضی تحصیل می دهد تا در صورتی که فرد متاهل هست به همراه خانواده بتواند وارد این کشور شود. البته اقامت همراهان متقاضی اصلی بسته به نوع ویزا و مدت زمان اجازه حضور فرد بستگی دارد، مثلاً در مورد ویزای تحصیلی پس از فارغ التحصیل شدن متقاضی در صورتی که موفق به پیدا کردن کار نشد باید به همراه خانواده خاک این کشور را ترک کند.
نکته قابل توجه در مورد حضور خانواده به همرااه متقاضی اصلی این است که فرد باید اثبات کنند که توانایی حمایت از خانواده خود را دارد و هزینه های زندگی آنها را می تواند پوشش دهد. زمانی که خانواده و همراه متقاضی اصلی وارد کشور ایرلند شدند به واسطه اخذ ویزای همراه اجازه کار تمام وقت و استفاده از امکانات تحصیل رایگان در مدارس و دانشگاه های این کشور را خواهند داشت.
مدارکی که متقاضی برای اخذ ویزای همراه ایرالند می بایست ارائه دهد شامل موارد ذیل است:
• سند ازدواج
• ارائه پاسپورت شخص
• ارائه اسناد محل اسکان و محل زندگی
• ارائه نامه تمکن مالی مورد نیاز
• نامه عدم سوء پیشینه کیفری
• ارائه نامه تمکن مالی

ویزای تحصیلی ایرلند و معرفی دانشگاه های برتر ایرلند
یکی از مواردی که افراد متقاضی ادامه تحصیل در ایرلند بایددر نظر داشته باشند و به آن توجه کنند شرایط پذیرش و سطح علمی دانشگاه های این کشور می باشد. یکی از مواردی که در پروسه صدور ویزای افراد متقاضی تاثیرگذار خواهد بود رنگ علمی دانشگاه می باشد.البته با توجه به اینکه پیشتر ذکر کردیم که ایرلند از دانشگاه های معتبری برخوردار است و در سطح جهانی رتبه های علمی بالایی را دارند. در ذیل تعدادی از دانشگاه های ایرلند را به همراه رنک علمی خدمت شما ذکر می کنیم:

نام دانشگاه رنکینگ جهانی
دانشگاه ترینیتی 222
دانشکده دوبلین 258
دانشگاه کورک 363
دانشگاه ملی ایرلند 529
دانشگاه شهر دوبلین 592
دانشگاه لیمریک 618
دانشکده تکنولوژی دوبلین 1126
معرفی دانشگاه های ایرلند

ویزای تحصیلی ایرلند و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ایرلند
با توجه به اینکه ایرلند عضو اتحادیه اروپاست، بنابراین اتباع اتحادیه اروپا برای ورود به این کشور برای ادامه تحصیل نیازی به دریافت ویزا ندارند. این فرآیند در مورد متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا فرق می کند و آنها برای ادامه تحصیل در ایرلند باید ویزای تحصیلی دریافت کنند. پروسه اخذ ویزای ایرلند پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های ایرلند می باشد.
توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند شهریه دانشگاه را باید پرداخت کرده باشید که مبلغ حداقل 6 هزاریورو می باشد. در صورت پرداخت مبلغ فوق افراد می توانند ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایند. برای اخذ ویزای تحصیلی نیز افراد باید مبلغ 7 هزار یورو در حساب بانکی خود به عنوان تمکن مالی داشته باشند. پروسه بررسی مدارک ارائه شده به سفارت و تایید آنها و صدور ویزای این کشور حدود 8 هفته به طول می انجامد. در صورتی که تعداد پرونده های درخواستی بیشتر باشد افراد باید زمان بیشتری را بایت صدور ویزا درنظر بگیرند.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی ایرلند شامل موارد ذیل است:
• ارائه فرم تکمیل شده ویزا به همراه آپلود مدارک دیگر جهت اخذ ویزا
• ارائه اسکن پاسپورت
• ارائه پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
• پرداخت هزینه درخواست ویزا
• ارائه نامه پذیرش از سوی دانشگاه یا کالج
• ارائه بیمه نامه معتبر
• ارائه اسنادی که دال بر پرداخت شهریه دانشگاه از سوی متقاضی باشد
• ارائه مدرک زبان معتبر
• ارائه نامه تمکن مالی که دال بر پوشش یکساله هزینه های زندگی می باشد
• ارائه ترجمه مدارک هویتی

ویزای تحصیلی ایرلند و موقعیت کار پس از تحصیل
تحصیل در ایرلند برای افرادی که به قصد رسیدن به اقامت دائم و تابعیت این کشور اقدام به مهاجرت به ایرلند می نماند امکان پذیر است .با توجه به قوانین موجود در ایرلند که همانند دیگر کشورهاست افرادی که به واسطه ویزای تحصیلی وارد ایرلند شده باشند پس از گذراندن دوره تحصیل خود در صورتی که موفق به ورود به بازار کار تمام وقت این کشور شدند می توانند اقامت دائم خود را دریافت نمایند. اقامت دائم ایرلند پس از 5 سال (60ماه) برای افراد اتفاق می افتد. طی این مدت فرد باید به صورت مرتب مالیات خود را پرداخت کرده و حضور مستمر در این کشور داشته باشد.

اقامت پس از تحصیل در ایرلند

کارت اقامت دائم ایرلند برای همراهان متقاضی اصلی در صورتی که طی مدت ذکر حضور داشته باشند نیز صادر می شود، یعنی آنها نیز باید 5 سال در این کشور حضور داشته باشند. پروسه اخذ تابعیت ایرلند 9 سال می باشد. در صورتی که فرد به قوانین این کشور متعهد باشد و جرم کیفری مرتکب نشده باشد، زبان ایرلندی را در حد اتباع این کشور مسلط بوده و حضور مستمر در این کشور داشته باشد می تواند پاسپورت ایرلند را اخذ نماید. پیشنهاد می شود در کنار تحصیل در ایرلند به کشورهای دارای شانس کار و اقامت پس از تحصیل بهتر و همچنین سطح رفاه بالاتر مانند آلمان و اتریش نیز فکر کنید.

ویزای تحصیلی ایرلند و سخن پایانی
ویزای تحصیلی ایرلند و شرایط مهاجرت تحصیلی به ایرلند، شرایط اخذ اقامت از طریق تحصیل و اعزام دانشجو به ایرلند از جهات مختلف مورد بررسی قرار گرفت. ما در این مقاله سعی داشتیم مهمترین و کلیدی ترین نکات ویزای تحصیلی ایرلند را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم و به بررسی قوانین مهاجرتی این کشور از طریق تحصیل در این کشور بپردازیم. با توجه به اینکه کشور ایرلند از دانشگاه های معتبری در سطح جهان برخوردار است، این نکته باعث شده افراد متقاضی این کشور را مقصد مهاجرتی خود قرار دهند. یکی دیگر از شرایطی که باعث شده افراد متقاضی مهاجرت این کشور را برای مهاجرت انتخاب کنند حضور این کشور در اتحادیه اروپا و هزینه های مناسب تحصیل در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی می باشد. پیشنهاد می شود در ابتدا پیش هر اقدامی مقاله فوق را با دقت مطالعه فرموده و سپس برای کسب اطلاعات بیشتر به دفاترسازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی مراجعه نمایید.

مهاجرت به کانادا