ما را دنبال کنید:

دکتر سعید محمدی-وکیل مهاجرت ترکیه اروپا کانادا

ویزا و مهاجرت

خانه آذربایجان

ویزای توریستی آذربایجان، شرایط سفر به آذربایجان از طریق ویزای توریستی و قوانین اخذ ویزای توریستی آذربایجان در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. شاید برای اشخاص سوالاتی به وجود آید که شرایط اخذ ویزای توریستی آذربایجان چگونه است؟ قوانین و راه های اخذ ویزای توریستی آذربایجان کدام است؟ سفر توریستی به آذربایجان چه شرایطی دارد؟ افرادی که قصد دارند با ویزای توریستی وارد کشور آذربایجان شوند باید با شرایط اخذ این ویزا آشنا شوند، به همین دلیل سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی ادر این خصوص مقاله ای را برای شما عزیزان نگاشته است.

در این مقاله به موارد مهمی از جمله مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آذربایجان، شرایط وقت سفارت آذربایجان جهت اخذ ویزای توریستی، نکات مهم ویزای توریستی آذربایجان و موارد مهم دیگر اشاره شده است و توضیحات لازمه ارائه گردیده است.

همواره می توانید با این ما تماس حاصل نموده و با کارشناسان و حقوقدانان با تجربه و متخصص در خصوص ویزای توریستی آذربایجان و ویزای توریستی بهترین کشورهای دنیا از جمله کانادا، انگلستان، اتریش، آلمان، دانمارک، هلند و … به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای توریستی آذربایجان و شرایط عمومی

ویزای توریستی آذربایجان بنا به دلایل زیادی مورد تقاضای بسیاری از افراد می باشد. در ابتدا به بررسی شرایط عمومی این کشور می پردازیم. کشور آذربایجان با 86,600 کیلومتر مربع مساحت و جمعیتی بالغ بر 9 میلیون نفر، یکی از کشورهای زیبای خاورمیانه است که در شمال غربی کشور ایران قرار دارد و سالانه پذیرای تعداد زیادی از مسافران کشور های مختلف از جمله ایران می باشد. اکثریت مردم این کشور آذری بوده و به زبان ترکی آذربایجانی صحبت کرده و از دین مبین اسلام و مذهب شیعه پیروی می کنند.

نوع حکومت این کشور، جمهوری می باشد. شهر باکو پایتخت این کشور زیبا می باشد که با داشتن جاذبه های گردشگری فراوان جایگاه ویژه ای را در بین شهرهای توریستی جهان به خود اختصاص داده است. واحد پول کشور آذربایجان منات می باشد (هر دلار معادل 1070 منات می باشد). از نظر آب و هوایی اگر بخواهیم کشور آذربایجان را بررسی نماییم، می توان گفت که این کشور دارای آب و هوایی متنوع است که در قسمت شمالی و شرقی یک آب و هوای خشک و کوهستانی حاکم است و قسمت جنوب شرقی این کشور آب و هوایی ملایم و مرطوب دارد و همچنین قسمت غربی نیز، آب و هوای مرطوب و کوهستانی را داراست.

اقتصاد این کشور بر پایه نفت استوار می باشد و در سال های اخیر نیز علاوه بر صنعت نفت، صنعت توریسم و گردشگری نیز در رشد اقتصادی آذربایجان تاثیر بسزایی داشته است و همین امر باعث کاهش نرخ بیکاری و افزایش شغل در این کشور شده است.

ویزای توریستی آذربایجان و جاذبه های توریستی این کشور

کشور آذربایجان هر ساله مقصد توریستی بسیاری از افراد می باشد که از اماکن دیدنی و جاذبه های توریستی آن دیدن می کنند. در زیر دو مکان پربازدید در آذربایجان معرفی شده است.

آتشفشان گارسو – Garasu Volcano

در آذربایجان 350 آتشفشان گل وجود دارد، که بیشترین تعداد در دنیا می باشد. آتشفشان گارشو گل را تا 1،000 متر در هوا پرتاپ می کند و سطح این منطقه مانند سطح ماه می باشد.

ویزای توریستی آذربایجان و انواع آن

ویزای توریستی آذربایجان انواع مختلفی دارد که در این قسمت به معرفی آن ها می پردازیم.

  • ویزای عادی

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد دارند برای یک موضوع تجاری یا برای موضوع آموزشی کوتاه مدت یا برای دیدار خانواده و بستگان و یا برای اهداف بشردوستانه وارد کشور آذربایجان شوند. این افراد می توانند ویزای عادی را که مدت زمان اعتبار آن 90 روز می باشد درخواست نمایند. این نوع ویزا به دو صورت ویزای یک بار ورود و ویزای کثیرالورود صادر می گردد.

الف) ویزای یک بار ورود: در این نوع ویزا افراد در تمام مدت 90 روز فقط یک بار می توانند به کشور آذربایجان ورود و خروج داشته باشند.

ب) ویزای کثیرالورودافرادی که این ویزا را دریافت می کنند تا 2 سال ویزای آن ها اعتبار دارد و دارندگان این ویزا در طول این مدت می توانند چندین بار به کشور آذربایجان ورود و خروج داشته باشند.

  • ویزای ترانزیت یک الی دو بار ورود

افراد خارجی که قصد رسیدن به یک کشور را دارند و می خواهند از کشور آذربایجان گذر کنند می توانند این ویزا را دریافت نمایند. مدت اعتبار این نوع ویزا از زمان صدور حدود ۳۰ روز و مدت زمانی که اجازه اقامت در این کشور به افراد داده می شودحدود 5 روز خواهد بود.

  • ویزای الکترونیکی و آنلاین

کشور آذربایجان علاوه بر اینکه در ابتدا به صورت حضوری به افراد و اتباع کشورهای دیگر در سفارتخانه ویزای توریستی اعطا می نمود، از ماه ژانویه در سال 2017 به صورت آنلاین و الکترونیکی نیز به متقاضیان، ویزای توریستی را اعطا می نماید.

کشور ایران نیز جزء کشورهایی محسوب می شود که افراد می توانند ویزای توریستی آذربایجان را به صورت آنلانین و الکترونیکی دریافت نمایند. در این خصوص متقاضیان می توانند پاسپورت خود را به صورت اسکن شده ارائه نمایند. لازم به ذکر است که مدت اعتبار پاسپورت افراد باید بیش از 6 ماه باشد. پروسه صدور این ویزا حدود یک تا سه روز کاری می باشد که تا حدود 90 روز دارای اعتبار است. همچنین قابل ذکر است که دارندگان این ویزا مانند ویزای عادی نمی‌توانند برای مدت بیش از 30 روز در خاک این کشور حضور داشته باشند. به این معنی که بعد از اتمام مدت 30 روز باید دوباره درخواست تمدید ویزا نمایند.

ویزای توریستی آذربایجان و مدارک مورد نیاز

ویزای توریستی آذربایجان مدارک خاصی را احتیاج دارد که در این قسمت از مقاله به بررسی آن ها می پردازیم. در واقع برای سفر توریستی و رفت و آمد به این کشور برای اتباع ایرانی محدودیت خاصی ایجاد نشده است و مانند کشورهای اروپایی اخذ ویزای توریستی این کشور دارای پیچیدگی و دشواری خاصی نیست و مدارک مورد نیاز این ویزا نیز سهل و دست یافتنی است.

مدارک زیر از جمله مدارک اولیه می باشد که برای درخواست ویزا مورد نیاز می باشد. طبق ماده ۳۶ قانون مهاجرت کشور آذربایجان، ارائه مدارک ذیل جهت اخذ ویزای توریستی آذربایجان ضروری می باشد.

  • ارائه فرم مخصوص درخواست ویزا، بر طبق نمونه ارائه شده توسط سازمان دولتی ذیربط
  • ارائه اصل پاسپورت که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. زیرا اگر پاسپورت افراد در زمان درخواست ویزای توریستی فاقد اعتبار 6 ماهه باشد احتمال اینکه ویزای آن ها صادر نشود بسیار بالا است.
  • ارائه دو قطعه عکس رنگی ۴*۳ با زمینه سفید
  • ارائه گواهی سلامت و عدم داشتن بیماری های خاص
  • ارائه مدرک هزینه پرداخت شده بابت دریافت ویزا
  • ارائه انگیزه نامه و دعوتنامه از افراد (در صورت وجود)

ویزای توریستی آذربایجان و پروسه اقدام

جهت اخذ ویزای توریستی آذربایجان و شروع این پروسه نیازی نیست که افراد مراحل سختی را سپری نمایند. همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره شد با توجه به اینکه جمهوری آذربایجان با کشور ایران دارای یک رابطه دوستانه است، برای صدور ویزای توریستی به افراد مراحل خاص و پیچیده ای تعریف نکرده است تا جایی که به صورت الکترونیکی نیز می توان برای ویزای توریستی جهموری آذربایجان درخواست داد.

در این خصوص لازم است که افراد مدارک مورد نیاز از جمله پاسپورت دارای اعتبار و دو قطعه عکس رنگی را تهیه نموده و در سایت سفارت این کشور که در بالا عنوان گردید ثبت نام نمایند. پس از این مرحله و پس از گذشت 3 الی 6 روز ویزای افراد صادر می گردد. از این مطلب می توان استنباط کرد که پروسه اقدام برای اخذ ویزای توریستی کشور آذربایجان مانند کشورهای دیگر طولانی و سخت نمی باشد و برای افراد سهل الوصول می باشد. این مطلب توسط سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  نگارش شده است و هر گونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی هیچ گونه رضایتی در این باب نخواهد داشت.

ویزای توریستی آذربایجان و ریجکتی

ویزای توریستی آذربایجان گاهی ممکن است بنا به دلایل مختلفی رد شود و برای متقاضیان صادر نگردد. به عنوان مثال اگر مدارک نادرست ارائه گردد و یا مدت زمان پاسپورت افراد کمتر از مدت ذکر شده باشد و یا هر دلیل دیگری، ویزای افراد صادر نمی شود. افرادی که تا کنون با چنین موردی برخورد کرده اند و موفق به اخذ این ویزا نشده اند می توانند برای اقدام مجدد با اطمینان بیشتر با موسسات معتبر و وکلای کارورزیده اقدام نموده تا به درستی مدارک آن ها ارائه گردد تا منجر به صدور ویزا گردد.

همانطور که در بالا ذکر شد  سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی نه تنها در خصوص جمهوری آذربایجان بلکه در خصوص پرونده های توریستی تمام کشورهای برتر دنیا، حتی کانادا، انگلستان، سوئیس، اتریش، دانمارک، هلند و… خدمات مشاوره ای و حقوقی ارائه می نماید. اگر شما عزیزان با ریجکتی ویزای توریستی برای کشور خاصی مواجه شده اید می توانید با وکلای برتر این سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی مشورت نموده و بهترین راه را انتخاب نمایید.

ویزای توریستی آذربایجان و وقت سفارت آذربایجان

در خصوص ویزای توریستی آذربایجان و وقت سفارت آن می توان بیان نمود که با توجه به اینکه در حال حاضر کشور ایران و جهموری آذربایجان دارای یک رابطه دوستانه و مسالمت آمیز می باشند، جهت اخذ ویزای توریستی برای این کشور سخت گیری و پیچیدگی خاصی برای پرونده های افراد صورت نمی گیرد و افراد در یک پروسه 3 الی 6 روزه می توانند به سفارت مراجعه کرده و ویزای خود را دریافت نمایند.

بر همین اساس سفارتخانه جمهوری آذربایجان در ایران فعالیت دارد و باز می باشد. لازم به ذکر است که سفارتخانه جمهوری آذربایجان در پایتخت ایران یعنی شهر تهران مستقر می باشد و کنسولگری این کشور نیز در شهر تبریز قرار دارد. در زیر آدرس سفارتخانه این کشور آمده است.

آدرس سفارتخانه کشور آذربایجان: تهران، پاسدارن، خیابان نیستان سوم، کوچه راستوان، پلاک ۱۶، کد پستی: ۱۹۴۴۹۶۵۱

شماره های تماس سفارت آذربایجان :

۷-۲۲۵۶۳۱۴۶، ۲۲۵۵۴۲۵۵، ۲۲۵۵۹۵۵۳، ۲۲۵۵۸۲۹۹

شماره فکس: ۹۸۲۱۲۲۵۵۸۱۸۳+

روزهای کار سفارتخانه جهت پذیرش پرونده ها: روزهای شنبه تا چهارشنبه

ساعات کاری سفارتخانه: ۹ تا ۱۲:۳۰ ظهر

آدرس سایت سفارتخانه جمهوری آذربایجان:

tehran.mfa.gov.az

آدرس پست الکترونیکی:

az.embassy.tehran@gmail.com

ویزای توریستی آذربایجان و تمدید آن

در برخی از موارد افراد قصد دارند که ویزای توریستی آذربایجان را پس از اتمام آن تمدید نمایند. برای این روش اتباع خارجی تا 48 ساعت قبل از انقضای مهلت ویزای خود، در کنسولگری وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان، باید اقدام به تمدید ویزا نمایند.

این روند و پروسه حدود 4 روز کاری زمان خواهد برد و هزینه آن نیز 30 دلار می باشد. نکته مهم این است که اگر افراد نتوانند قبل از انقضای موعد مقرر شده این ویزا را تمدید نمایند بین 20 الی 30 دلار جریمه خواهند شد، ضمن اینکه توسط مقامات آذربایجان دستور ترک این کشور برای آن ها صادر می گردد. لازم به ذکر است افراد خارجی که با ویزای توریستی وارد جمهوری آذربایجان شده اند اگر می خواهند برای بیش از 30 در این کشور حضور داشته باشند باید حتما در اداره مهاجرت جمهوری آذربایجان ثبت نام کنند.

اما اگر برای کمتر از 30 روز حضور داشتند مکلف به این ثبت نام نخواهند بود. رعایت تمام این نکات برای افرادی که دارای ویزای توریستی آذربایجان هستند الزامی خواهد بود. بنابراین می توان نتیجه گرفت که با توجه به اینکه مدت ویزای توریستی کشور آذربایجان 90 روزه است، پس از اتمام هر 30 روز باید ثبت نام مجدد صورت گیرد و افراد تا اتمام این 90 روز تا 3 بار می توانند این ویزا را تمدید نمایند.

ویزای توریستی آذربایجان به صورت تضمینی

در ویزای توریستی آذربایجان همانند سایر ویزاهای توریستی نباید از واژه تضمین استفاده کرد، زیرا بحث ویزای توریستی از مباحث حقوق بین الملل می باشد و در عالم حقوق نیز کلمه ای به نام تضمین کامل و صد در صد، وجود ندارد. اما گاهی ممکن است به دلیل قوی بودن مدارک متقاضیان، موسسه و وکیل پرونده متعهد شود که در صورت عدم حصول نتیجه پرونده و در صورت عدم دریافت ویزا، مقدار و درصدی از حق الوکاله تعیین شده دریافت نگردد. اما در بحث ویزاهای توریستی واژه تضمین اساسا وجود ندارد. افرادی که به دنبال اخذ ویزای توریستی بهترین کشورهای دنیا هستند می توانند از همان ابتدا با بهترین موسسه اقدام نمایند که دیگر دغدغه گارانتی بودن یا نبودن پروسه ویزای توریستی خود را نداشته باشند. اساسا این گونه موسسات حقوقی معتبر، اعتبار آن ها دلیلی بر ضمانت اجرای بالای پرونده های افراد می باشد و متقاضیان خیال آسوده ای دارند که به بهترین صورت ممکن پرونده آن ها نظارت می گردد.

ویزای توریسیتی یونان با وثیقه یا بدون وثیقه

ویزای توریستی آذربایجان بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر نیازی به ارائه وثیقه خاصی ندارد. در اکثر کشورهای اروپایی یا کشورهایی نظیر آمریکا یا کانادا یا استرالیا، افرادی که برای اخذ ویزای توریستی می خواهند اقدام کنند باید مبلغ خاصی را نزد موسسه یا آژانس مورد مورد نظر به عنوان وثیقه بگذارند تا موفق به اخذ ویزای توریستی شوند.

این موضوع به این دلیل است که افراد باید ثابت نمایند که یک علقه خاصی در کشور ایران دارند و به خاطر آن علقه (مبلغ وثیقه، اسناد ملکی، علقه عاطفی یا…) بعد از اتمام زمان اقامت توریستی به کشور ایران برمی گردند و در آن کشور خارج از زمان تعیین شده حضور نداشته باشند.

در این خصوص کشور آذربایجان بدون اخذ هیچ گونه وثیقه ای به افراد ویزای توریستی را اعطا می نماید و شرایط ساده ای را اعمال می نماید. این کشور با توجه به اینکه دارای متقاضیان زیادی برای گردشگری و سفر است و اقتصاد آن نیز بعد از صنعت نفت بر پایه صنعت توریسم استوار است به همین دلیل در این خصوص سخت گیری های کمی اعمال می کند.

ویزای توریستی آذربایجان و خدمات

ویزای توریستی آذربایجان را همه افراد به راحتی می توانند درخواست دهند و بدون طی کردن مراحل سختی می توانند به اخذ این ویزا برسند، اما برخی از افراد گاهی قصد دارند که با وکیل و موسسه معتبر برای امر سفر توریستی خود اقدام نمایند، تا با خیال آسوده تر وارد این مسیر شده و در نهایت با ارائه مدارک صحیح و درست توسط موسسه و وکیل خود، به اخذ ویزای توریستی دست پیدا نمایند.

در این خصوص سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی با داشتن وکلای مجرب و کارشناسان و حقوقدانان مسلط به امور حقوق بین الملل در خصوص پرونده های ویزای توریستی تمام کشورهای برتر دنیا از جمله ویزای توریستی کانادا، انگلستان، اتریش، آلمان، دانمارک و… خدمات مشاوره ای و حقوقی ارائه می نماید. بنابراین افرادی که قصد دارند پرونده خود را با یک موسسه معتبر حقوقی پیش ببرند، این موسسه با به روز ترین اطلاعات در خدمت عزیزان می باشد.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

ویزای توریستی آذربایجان را از تمامی جوانب در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار دادیم. همانطور که در طول این مقاله بیان شد، کشور آذربایجان به دلیل زیبایی هایی که دارد معمولا مقصد جذابی برای افراد می باشد که با اخذ ویزای توریستی آذربایجان وارد این کشور شوند و از مکان های زیبا و دیدنی آن دیدن کنند. نکته مهم این است که پروسه اخذ این ویزا سخت و دشوار نمی باشد و افراد حتی به تنهایی خود می توانند برای اخذ این ویزا اقدام نمایند، اما در تمام پرونده های ویزای توریستی بهترین راه این است که توسط وکلا و حقوقدانان بین الملل پرونده ها را پیش ببریم.

شما عزیزان همواره می توانید با سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص ویزای توریستی آذربایجان و همینطور ویزای توریستی بهترین کشورهای دنیا از جمله ویزای توریستی کانادا، ویزای توریستی انگلستان، ویزای توریستی اتریش، سوئیس، هلند، دانمارک و… با وکلا، کارشناسان و حقوقدانان این سازمان حقوقی به صورت تخصصی مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. البته کارشناسان ما در بخش دیدگاه ها نیز پاسخ گوی سوالات شما عزیزان خواهند بود.

 

مهاجرت به کانادا